Tvarkys Poilsio gatvės aplinką ir įrengs „Pumptrack“ trasą

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Rėkyviškiai ir vėl laimėjo – grąžins Poilsio gatvės kraštovaizdį.
Šiaulių miesto savivaldybė susumavo Bendruomenės iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atrankos rezultatus ir paskelbė nugalėtojus. Gyventojams palaikant, bus sutvarkytas Poilsio gatvės kraštovaizdis ir įrengta „Pumptrack“ dviračių ir riedučių trasa Dainų parke.

Rėkyviškiai ir toliau aktyvūs

Jau antrus metus iš eilės Savivaldybė skelbia idėjų konkursą, kuriame dalyvauti kviečia miestiečius bei bendruomenes. Jau nuo lapkričio mėnesio konkurso dalyviai galėjo teikti projektus, kaip pagerinti jų gyvenamąją aplinką, dviejose kategorijose: mažos vertės – iki 50 tūkstančių eurų ir didelės vertės iki 150 tūkstančių eurų.

Po projektų pristatymo beveik visą gruodį miestiečiai elektroniniu būdu galėjo balsuoti už jiems patikusias idėjas.

Šiemet šiauliečiai galėjo rinktis iš 14 projektų: 10 mažos ir 4 didelės vertės. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad iš viso balsavo 3012 miesto gyventojų.

Šiaulių miesto mero patarėjas Justinas Švėgžda pasidžiaugė aktyvia Rėkyvos bendruomene. Mažųjų projektų kategorijoje, kaip ir pirmaisiais konkurso metais, laimėjo idėja, kuri gražins Rėkyvos aplinką. 941 balsą surinko Andriaus Pladžio pasiūlytas Poilsio gatvės kraštovaizdžio sutvarkymo projektas. Pagrindinis šio projekto tikslas – sutvarkyti kraštovaizdį šalia šiuo metu tvarkomos Poilsio gatvės ir Rėkyvos ežero, išnaikinant krūmynus ir išvalyti šalia esančius tvenkinius. Sutvarkytoje dalyje taip pat bus formuojamas pušynas. Preliminari pateiktos projekto idėjos įgyvendinimo sąmata – 50 tūkstančių eurų.

Šis sumanymas turi būti įgyvendintas dar šiais metais.

Praėjusiais metais laimėjusi idėja jau įgyvendinta – Rėkyvos ežero tiltas pasipildė apžvalgos aikštele.

Pasirinkta dviračių ir riedučių trasa

Didelės vertės projektų kategorijoje iš 4 pasiūlytų projektų, daugiausiai palaikymo sulaukė ir surinko 1154 balsus „Pumptrack“ dviračių ir riedučių trasos įrengimas Dainų parke.

Visai nedaug atsiliko sumanymas įkurti Šiauliuose japoniško stiliaus sakurų parką. Anot idėjos autoriaus Arūno Šato, „Pumptrack“ dviračių ir riedučių trasa taps saugia vieta vaikams leisti laisvalaikį, erdve pažengusiems sportininkams tobulėti, aukšto lygio varžybų traukos centru Šiaulių mieste bei parką puošiančiu objektu, puikiai derančiu su gamta. Preliminari pateiktos projekto idėjos įgyvendinimo sąmata – 150 tūkstančių eurų.

Projekto autorius A. Šatas pakomentavo, kad dalyvauti konkurse jį paskatino BMX trenerė Donata Šiautvytė. Be to, tokiu sportu užsiima jo sūnus. Trasa gal naudotis tiek maži vaikai, tiek sportininkai. Tokios trasos nėra naujiena – yra ir Lietuvoje, ir Latvijoje. Pristatydamas idėją A. Šatas rėmėsi Alytuje įrengtos trasos pavyzdžiu, tačiau Šiauliuose ji būtų mažesnė.

Dainų parką pasirinko todėl, kad aplink gyvenamieji rajonai, patogu jį pasiekti.

Praėjusiais metais konkurso finalas tarp didžiųjų miestų nebuvo sėkmingas. Konkursą laimėjusią idėją įrengti Rėkyvos pažintinį taką vidury metų Savivaldybė atsisakė įgyvendinti,nes paaiškėjo techninės ir žinybinės kliūtys.

„Aš nekuo nerizikuoju, tai tik idėja. Savivaldybė turės lėšų, įgyvendins, neturės – neįgyvendins. Jei net neįgyvendins, svarbu, kad žmonės sužinos, kad toks dalykas galimas“, – sakė A. Šatas, tikinęs, kad jo pirmojo konkurso nesėkmė neišgąsdino.

Šiais metais „Pumptrack“ dviračių ir riedučių trasa bus projektuojama, o darbai atliekami 2022 metais. Už numatytą sumą bus įrengta 1200-1300 kvadratinių metrų „Pumptrack“ dviračių ir riedučių trasa. Tokia trasa neseniai įrengta Anykščiuose.