Abu laimėję projektai bus įgyvendinti Rėkyvoje

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Dar šiais metais Rėkyvos tiltas turėtų pasipildyti apžvalgos aikštele – bus įgyvendinta konkursą laimėjusi idėja.
Šiauliečiai išrinko du projektus, kurie laimėjo pirmą kartą mieste vykdytą bendruomeninių iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų konkursą, dar kitaip vadinamą dalyvaujamuoju biudžetu (Participatory budgeting). Balsavimui buvo pateiktos 34 miestiečių idėjos. Abu laimėję projektai pagerins miestiečių poilsį Rėkyvoje.

Konkursas skelbtas dviejose kategorijose: didelių idėjų, kurių įgyvendinimui iš miesto biudžeto skirta iki 150 tūkstančių eurų, ir mažųjų, kurių įgyvendinimui prireiks iki 50 tūkstančių eurų. Didžiųjų projektų kategorijoje su 1141 balsu nugalėjo Večislovo Lomeiko pateikta idėja įrengti Rėkyvos pažintinį taką.

Tarp mažųjų projektų daugiausiai balsų surinko N. Malakauskienės ir Rimanto Daugino pateikta idėja dėl Rėkyvos ežero tilto apžvalgos aikštelės įrengimo, surinkusi 921 balsą.

Dalyvauti balsavime galėjo tik Šiaulių mieste gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai, ne jaunesni nei 16 metų. Vienas gyventojas galėjo balsuoti ne daugiau kaip už 5 projektus, atiduodamas jiems po vieną balsą.

Savivaldybė skelbia, kad iš viso balsavime dalyvavo 3 048 gyventojai. Pašalinus pasikartojančius ir ne miesto gyventojų balsus, liko 2 780 įskaitiniai balsuotojai, kurie iš viso atidavė 10 144 balsus.

Rėkyvos pažintinio tako įrengimo idėja – atverti visuomenei unikalų aukštapelkės ir žemapelkės kraštovaizdį, įkuriant naują miesto lankytiną objektą. Būtų sukurtos naujos pažintinio-edukacinio turizmo galimybės. Šis takas išsiskirtų iš panašių objektų savo aukštapelkės augmenija, eksploatuojamo durpyno vaizdais.

„Akivaizdu, kad daugiausia palaikymo balsuojant sulaukė miesto rekreacijos vietų plėtos ar sutvarkymo idėjos. Įvairiose gyventojų apklausose miesto rekreacinių vietų ir parkų problema nuolat įvardijama kaip viena didžiausių, tad balsavimo rezultatas turbūt yra labai dėsningas“, – sakė Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius.

Vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės tarybos patvirtinta lėšų skyrimo tvarka, daugiausia gyventojų balsų gavusių projektų sąrašą tvirtins miesto Taryba. Vicemeras negalėjo pasakyti, kada tiksliai tai bus padaryta.

D. Griškevičius informavo, kad Rėkyvos pažintinio tako įrengimo idėjos įgyvendinimas šiais metais apsiribos projektavimo darbais, teisinės bazės įvertinimu. Pats takas būtų įrenginėjamas jau kitąmet.

Tačiau apžvalgos aikštelė šalia Rėkyvos tilto turėtų atsirasti jau šįmet. Nors idėjos autoriai mano, kad jai įgyvendinti pakaktų 20 tūkstančių eurų, D. Griškevičius tuo abejoja. Tikrąją kainą parodys darbų pirkimo konkursas ir tuo jau pradeda rūpintis Rėkyvos seniūnija.

Vicemeras pakomentavo, kad tai, jog abu laimėję projektai skirti Rėkyvai, labai nestebina, nes Rėkyvos seniūnijos bendruomenė yra labai bendruomeniška, susitelkusi. Be to, šio ežero pakrantės yra daugelio miestiečių pamėgta vieta.

D. Griškevičius pastebėjo, kad pirmasis tokio konkurso bandymas nenuvylė, miestiečiai buvo gana aktyvūs. Nors buvo galima balsuoti tiek elektroniniu būdu, tiek „popieriniu“, absoliuti dauguma konkurso balsų gauta elektroniniu būdu.

Anot vicemero, net ir tos idėjos, kurios nelaimėjo, sukėlė Savivaldybės darbuotojams naujų minčių. Pavyzdžiui, pėsčiųjų perėjose, kurios yra labiau probleminės arba jų ženklai blogiau matosi, kelio ženklus „įrėminti“ mirksinčiomis lemputėmis. Ši idėja jau aptarta Saugaus eismo komisijoje.