Stovintys gyventojų automobiliai trukdo valyti sniegą

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Savivaldybė perspėja, kad gyventojams, nepaisantiems ženklų „Švaros diena“, gresia baudos.

Šiaulių miesto savivaldybė rudens pabaigoje pastatė per 260 kelio ženklų „Švaros diena“, kuriuose nurodyta kuriomis dienomis ir valandomis draudžiama gatvių pakraščiuose statyti automobilius. Tuo metu gatvių prižiūrėtojai turi nuvalyti sniegą.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius apgailestavo, kad gyventojai ženklų nepaiso.

„Deja, šiauliečiai ženklus ignoruoja, nepajudina automobilių po snygio. Jau praėjusią savaitę Savivaldybės administracijos Koordinacinio skyriaus darbuotojai fiksavo šiuos pažeidimus, pradėjo 25 administracines teisenas. Šią savaitę policija pradės aktyviau fiksuoti pažeidimus, kad rangovas galėtų tinkamai nuvalyti gatves“, – perspėjo pavaduotojas.

Jis priminė, kad ženklai pastatyti tam, kad šiauliečiai laiku patrauktus automobilius, o gatvių prižiūrėtojai galėtų laiku nuvalyti kelkraščius.

Gyventojai turėtų atkreipti dėmesį į ženklus, kokiomis dienomis ir valandomis jų automobiliai turi būti patraukti. Kokybiškai nuvalius gatvių pakraščius juose statyti automobilius bus patogiau ir patiems gyventojams.

V. Urbonavičius vertino, kad gatves valanti įmonė „Ecoservice projektai“ pagrindines A kategorijos gatves, kurios mieste yra valomos pirmiausiai, prižiūri pakankamai gerai. Savivaldybė gavo gyventojų pranešimų apie nenuvalytas C kategorijos gatves individualių gatvių kvartaluose. Pavaduotojas aiškino, kad šiose gatvės sniegas jau nuvalytas, tačiau jos valomos rečiau.

Savivaldybės atstovas pranešė, kad gatves prižiūrinčiai įmonei Savivaldybė jau surašė keletą pretenzijų. Jei situacijos kartosis, bus skiriamos piniginės baudos.