Šiauliuose – statybų aikštelės

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Savivaldybė tikina, kad aptverti viso Dainų pėsčiųjų tako statybų aikštelę nėra galimybių.
Prasidėjus pavasariui Šiauliuose startavo viešųjų erdvių ir gatvių atnaujinimo projektai. Mieste įsikuriant atviroms statybų aikštelėms, gyventojų prašoma būti atsargesniems ir saugoti savo vaikus. O vairuotojai kviečiami atkreipti dėmesį į remontuojamas gatves ir rinktis saugų greitį. Spaudos konferencijoje kalbėta apie šių metų viešųjų erdvių projektų įgyvendinimą.

Aptverti statybų aikšteles nėra galimybių

Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis kviečia šiauliečius atkreipti dėmesį į prasidėjusius statybos darbus viešose miesto vietose.

„Mūsų statybų aikštelės nėra klasikinės. Nėra galimybių aptverti dideles miesto teritorijas, apriboti judėjimą“, – sakė A. Bartulis.

Jis pabrėžė, kad rekonstrukcijos darbai trunka ilgai ir Savivaldybė nenori drausti gyventojams naudotis parkais, aikštėmis ar gatvėmis. Todėl prašoma gyventojų atsakingai elgtis ten, kur greta vyksta statybos ar remontas.

Kaip pavyzdį, Administracijos direktorius nurodė Zubovų parką, Dainų pėsčiųjų taką, dviračių trasą Dainų parke. Zubovų parke rekonstrukcijos darbai vyks iki kitų metų gegužės, tad Savivaldybė nenorėtų visiems metams parką uždaryti. Užtverti dalimis irgi sudėtinga.

Direktorius aiškino, kad ypač daug problemų sukuria vaikai.

„Lankantis Dainų bulvaro statybos objektą rangovas išreiškė nerimą, kad miestiečiai nesilaiko statybvietės tvarkos, braunasi per statybvietes, jose lankosi vaikai, paaugliai, lenda per tvoras. Jiems tikriausiai žaisti statybvietėje yra atrakcija. Ten yra technologinės duobės, gilūs šuliniai neuždengti. Iki nelaimės vos vienas žingsnis. Prašome laikytis tam tikros statybvietėse nustatytos tvarkos“, – sakė Administracijos direktorius.

Jis informavo, kad Dainų pėsčiųjų bulvare remonto darbai baigsis lapkričio 2 dieną, todėl nenorėtų, kad visą vasarą žmonės negalėtų juo naudotis. Pirmiausia bus įrengtas dviračių takas ir atiduotas juo judėti žmonėms, kol vyks kiti remonto darbai.

Dainų parko rekonstrukcijos III etape įrenginėjamos dviračių trasos. Užtverti tokio dydžio teritoriją taip pat nėra galimybių. I ir II etapo darbai jau padaryti, miestiečiai jau turi galimybę lankytis parke, ilsėtis, tačiau darbai vyksta, automobiliai važiuoja, todėl apsilankę parke gyventojai turėtų elgtis labai atsakingai.

Pagrindiniai projektai

Šiais metais Šiaulių miesto savivaldybė vykdys kelis pagrindinius projektus.

Zubovų parko inžinerinių tinklų ir kitų inžinerinių statinių S. Lukauskio gatvėje Nr.7 statybos, rekonstravimo ir tvarkybos rangos darbus RUAB „Šiaulių plentas“ pradėjo dar lapkričio pradžioje. Projekto vertė – per 1,4 milijono eurų, iš jų 55 procentai – Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšos, likusios – Savivaldybės.

Įgyvendinant projektą bus įrengti takai, suolai, šiukšliadėžės, dviračių stovai, parko tvoros ir vartai. Nupjovus dalį ten augusių medžių, bus sodinami nauji medžiai, dekoratyviniai krūmai, daugiametės gėlės, įrengti gazonai ir vejos. Taip pat planuojama restauruoti ten esančius laiptus, įrengti naują apšvietimą, pastatyti naujus šviestuvus. Automobiliams sustoti bus įrengta aikštelė, o parko saugumą užtikrins saugos kameros.

Dviračių trasą „pumptrack“ Dainų parke įrenginės UAB „We build parks LT“. Darbus pradės gegužės 20 dieną, o truks jie 4 mėnesius.

Dviračių kalnelių trasa „pumptrack“ kainuos beveik 150 tūkstančių eurų ir bus finansuojama iš miesto biudžeto. Lėšos numatytos konkursą laimėjusiam bendruomeniniam projektui.

Dainų pėsčiųjų take UAB „Šiaulių melioracija“ už beveik milijoną eurų kapitaliai suremontuos dangą nuo Lyros iki Aido gatvės, perkeliant ten fontaną „Centukai“, įrengiant vaikų žaidimų aikštelę, vietą renginiams ir komercijai.

UAB „Limega“ vykdo Dainų parko rekonstrukcijos III etapo darbus. Bendra šių darbų vertė su pakeitimais – beveik 707 tūkstančiai eurų, jie skirti iš miesto biudžeto.

Numatyta įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką, sujungiant Gardino gatvę su Dainų parko žiedinio tako spinduliu.

Kai kas koreguojama, fontanas – baiginėjamas

Pernai gruodį buvo baigti atnaujinimo darbai Talkšos ežero pakrantėje. Savivaldybės administracijos direktorius pažymėjo, kad kai darbai baiginėjami žiemą, pavasarį lieka žolės sėjimas, dar kiti apdailos darbai. Tačiau šiuo metu vienoje vietoje keičiamos ir trinkelės.

A. Bartulis prašė gyventojų nemindyti vos išdygusios žolės ir tausoti ten sumontuotus įrenginius. Kai kurie žaidimų įrenginiai buvo sulaužyti, kai jais naudojosi ne vaikai, o jų tėveliai.

Tėveliai socialiniuose tinkluose piktinosi, kad vaikų žaidimų aikštelės danga – smulki skaldelė, kuri yra nesaugi vaikams. Mažieji ne tik išsitepa rūbus ir batus, bet ir krisdami skaudžiai susižeidžia.

Administracijos vadovas paaiškino, kad projektavimo metu vyko diskusija, projektuotojai laikėsi standartų: arba danga turi būti minkšta, arba naudojamas skaldos ar plautų akmenukų sluoksnis, kuris kritimo metu esąs minkštas. Anot direktoriaus, tokia danga yra pakankamai saugi ir įrengta ne per klaidą ar norint pataupyti.

Iki galo neužbaigtas ir Vilniaus gatvės pėsčiųjų takas. A. Bartulis aiškino, kad bulvaro pradžioje esančio fontano įrengimo terminas – iki gegužės 31 dienos. Jis lankėsi šiame objekte ir rangovai patikino, kad fontaną turėtų baigti laiku, nors yra nedidelių statybinių medžiagų tiekimo vėlavimų. Fontano bandymo darbai prasidės šiomis dienomis, o jo atidarymas siejamas su Vaikų gynimo diena birželio 1-ąja.

Nors Prisikėlimo aikštės rekonstrukcija jau baigta, dar liko neįgyvendintų planų. Pagal projektą ant aikštėje esančių kubų turėtų atsirasti mažosios architektūros akcentai, simbolizuojantys atskirus Šiaulių miesto istorijos amžius.

A. Bartulis pripažino, kad šioje vietoje itin nepasistūmėta.

„Esame prieš kurį laiką turėję tokias konsultacijas su architektų bendruomene, kokia ta koncepcija turėtų būti. Toliau nenueita, kaip idėjų pasikeitimas. Būtų galima procesą suaktyvinti ir rengti techninę specifikaciją“, – pripažino Administracijos direktorius.

Darbų – už 12 milijonų

A. Bartulis akcentavo, kad ne mažiau jautrūs ir rizikingi kiti infrastruktūriniai projektai. Pavyzdžiui, gatvių remontas, kai išfrezuojama danga. Jau prasidėjo Pramonės ir Tilžės gatvių sankryžos remontas, šaligatvių remontas.

„Turi būti pasirinktas saugus judėjimo greitis, nes bus ir didesnių duobių, sudėti ženklai. Visada gatvių asfaltavimo darbus stengiamės atlikti neuždarydami gatvių“, – sakė A. Bartulis.

Jis paminėjo, kad šiais metais remonto darbai numatyti Vaisių, S. Šalkauskio, Salantų, Gluosnių gatvėse, Varpo gatvės atkarpoje tarp Aušros alėjos ir Gluosnių gatvės, J. Basanavičiaus gatvės – nuo Vaidoto g. iki miesto ribos.

Asfaltavimo darbų šįmet laukiama žvyruotose gatvėse: Dainavos take, Karklų, Skroblų, Svajonės, Klaipėdos gatvėse. A. Bartulis perspėjo, kad gyventojai patirs nepatogumų. Bus stengiamasi ženklais maksimaliai atkreipti dėmesį, kad įvažiuojama ar įeinama į statybvietę ir kad gyventojai būtų atsargesni.

Šiais metais Savivaldybė planuoja remontuoti, asfaltuoti gatves, atnaujinti šaligatvius už beveik 12 milijonų eurų. Daugumos projektų darbų rangovas – „Šiaulių plentas“. Vienas brangiausių projektų – Aukštabalio aplinkkelio nuo Baltų iki Serbentų gatvės įrengimas, jis kainuos apie 4,5 milijono eurų. Darbus vykdys įmonė „Panevėžio keliai“.

Be jau paminėtų darbų, planuojama remontuoti dviračių lenktynių trasą Vilkaviškio gatvėje, Ch. Frenkelio gatvę iki automobilių aikštelės, perkelti autobusų stotelę Tilžės gatvėje, įrengti įvažiavimą į Žaliūkių kaimą nuo Aišvarų g., įrengti automobilių aikšteles Gardino gatvėje, įrengti nemažai šaligatvių.

Ar visi šie darbai bus laiku įgyvendinti, šiandien šimtaprocentinių garantijų nėra. Pavyzdžiui, suplanuotas Tilžės gatvės dviračių ir pėsčiųjų tako remontas neprasideda, nes, du kartus paskelbus šių darbų pirkimo konkursą, nesulaukta nė vieno pasiūlymo.