Šiauliuose sergamumas COVID-19 mažėja lėtai, Pakruojyje – nuliai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliai pagal vakcinavimo tempus atsilieka ir nuo daugelio apskrities savivaldybių, ir nuo kitų didžiųjų miestų, išskyrus Klaipėdą.
Lietuvoje sergamumas COVID-19 sumažėjo iki 102,5 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Šiauliuose šis rodiklis gerokai viršija šalies vidurkį. Labiau koronavirusas išplitęs tik 5 šalies savivaldybėse: Švenčionių, Utenos, Visagino, Ukmergės ir Molėtų. Šiauliai atsilieka ir vakcinavimo procese. Šią savaitę galima skiepytis „gyva eile“.

 

Pakruojyje koronaviruso nebėra

Šiauliuose sergamumo COVID-19 rodiklis gerokai viršija šalies vidurkį ir siekia 145,3 atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų.

Tačiau Šiaulių regione yra savivaldybė, kurioje COVID-19 nebeplinta. Pakruojo rajone 14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų yra 0. Šiuo metu rajone COVID-19 serga vienas žmogus.

Mažėja skaičiai ir kitose savivaldybėse. Trečiadienį paskelbta, kad per parą Šiauliuose nustatyti 3 nauji atvejai, Joniškio rajone – 2, Šiaulių rajone – 1. Kelmės, Akmenės, Pakruojo ir Radviliškio rajonuose naujų atvejų neužregistruota.

Antradienio duomenimis, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje buvo gydoma 18 COVID-19 sergančių pacientų. Dar penki ligoniai gydomi intensyvios terapijos skyriuje. Pranešta apie vieną mirusį COVID-19 sirgusį pacientą.

Vakcinuoja „gyva eile“

Šiauliai – ne tik viena tų savivaldybių, kur „kovidas“ traukiasi lėčiausiai, bet ir atsilieka vakcinavimu. Šalyje jau paskiepyta per 42 procentus gyventojų, Šiauliuose šis skaičius trečiadienį dar nesiekė 40 procentų. Tarp apskrities savivaldybių už miestą mažesnė vakcinuotų gyventojų dalis yra Radviliškio rajone, o tarp didmiesčių – Klaipėdoje. Šiauliuose jau yra paskiepyta daugiau nei pusė 55 ir vyresnių gyventojų. Mažiausiai vakcinacijai nusiteikusių yra tarp 25-34 metų jaunų žmonių – pasiskiepijo vos 32,7 procento. 16-24 metų jaunimo pasiskiepijo šiek tiek daugiau – 39,9 procento, tačiau jaunesni asmenys vėliau ir pradėti skiepyti. Pastaruoju metu mieste aktyviausiai skiepijasi 45-54 metų gyventojai.

Šalyje 7 savivaldybės jau yra vakcinavusios daugiau nei pusę savo žmonių, o Neringos savivaldybė – net 80,9 procento.

Šiauliuose šios savaitės ketvirtadienį ir penktadienį galima skiepytis „gyva eile“ be išankstinės registracijos. Ketvirtadienį nuo 14 iki 19 valandos ir penktadienį nuo 15 iki 20 tokiu būdu galima pasiskiepyti „Pfizer“ gamintojo vakcina. Svarbu su savimi turėti asmens dokumentą.

Norintys užsiregistruoti skiepui, tai gali padaryti per interneto svetainę koronastop.lrv.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.