Šiauliuose bus paskiepyta dauguma abiturientų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Naujų COVID-19 atvejų statistika kinta ir Šiaulių apskrityje.
Šiaulių apskrityje sergamumo COVID-19 situacija dar nėra grėsminga, tačiau skaičiai kasdien pamažu auga. Plečiama ir vakcinacija, o abiturientai ruošiasi grįžti į klases. Trys ketvirtadaliai jų į mokyklas susirinks jau turėdami po pirmąjį skiepą.

Sergamumo skaičiai kinta

Šalyje sergamumas COVID-19 neslūgsta, nežiūrint to, kad kasdien vis daugiau gyventojų yra vakcinuojami. Penktadienį šalyje buvo paskelbta apie 1088 naujus paros atvejus ir 7 mirtis. Paskutiniųjų 14 dienų naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkstančių gyventojų siekia 494 atvejus.

Šiauliuose per parą nustatyti 18 naujų koronaviruso atvejų, o sergamumo rodiklis – beveik 190 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Šiuo metu COVID-19 mieste serga 223 gyventojai.

Penktadienį taip pat panešta apie 13 naujų ligos atvejų Radviliškio rajone, 6 – Akmenės rajone, 5 – Šiaulių rajone, 2 – Joniškio rajone. Nė vieno per parą užsikrėtusio koronavirusu nenustatyta Kelmės ir Pakruojo rajonuose.

Mažiausias sergamumas Šiaulių apskrityje – Pakruojo rajone (49 dviejų savaičių atvejai 100 tūkstančių gyventojų), o didžiausias – Akmenės rajone (270). Tik vienu atveju mažiau turi Radviliškio rajono savivaldybė.

Šiauliuose ilgą laiką buvo mažiausias sergamumas tarp penkių didžiųjų šalies miestų, tačiau šiuo metu šis rodiklis jau mažesnis Klaipėdoje.

Prasčiau už Šiaulius – tik Radviliškis

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje nuo COVID-19 paskiepyta 750 tūkstančių gyventojų. Beveik 550 tūkstančių yra gavę tik pirmą vakcinos dozę.

Šiauliuose pirmąja vakcinos doze paskiepyta 18,26 procentai gyventojų, o 7,86 procento paskiepyti abejomis vakcinos dozėmis. Vertinant skiepą pirmąją doze Šiauliai ir Radviliškio rajonas yra paskiepiję mažiausią dalį savo gyventojų. Kiti apskrities rajonai pirmąja doze jau vakcinavo 20–24 procentus gyventojų.

Statistikos departamentas vakar paskelbė, kad Lietuvoje jau paskiepyti 53 procentai 65 metų ir vyresnių gyventojų. Panašus procentas – ir Šiauliuose. Iš beveik 20 tūkstančių senjorų pirmą skiepą (o dalis ir du) jau turi 10,7 tūkstančio šios grupės šiauliečių. Šioje kategorijoje Šiaulius lenkia Kelmė ir Joniškis. Statistikoje pažymima, kad itin didelį šuolį padarė Kelmės rajonas, savivaldybių sąraše pakilęs per 13 pozicijų. O vienas iš labiausiai smuktelėjusių žemyn yra Radviliškio rajonas.

Paskiepyta dauguma abiturientų

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius vakar informavo, kad šeštadienį bus pabaigtos naudoti visos per 5 tūkstančius šią savaitę turėtos vakcinos dozės.

Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė pasidžiaugė, kad Šiauliuose gana aktyviai skiepijasi pedagogų bendruomenė. Vakcinuoti praktiškai visi pradinių klasių mokytojai. Mieste sėkmingai mokosi visi pradinukai, koronaviruso protrūkių nekyla. Šiauliuose, kaip ir didžiajai daliai savivaldybių, moksleiviams kaupinių tyrimų atlikinėti nereikia.

Mieste ruošiamasi ir abiturientų sugrįžimui į klases nuo gegužės 3 dienos. Vedėja pasakojo, kad skiepytis užsiregistravo apie 760 abiturientų iš 1005. Po vieną kartą jau vakcinuota didelė dalis mokytojų.

V. Urbonavičius pranešė, kad jau pirmąjį skiepą gavo apie 600 dvyliktokų, o kitą savaitę jau bus paskiepyti visi užsiregistravusieji. Didžioji dauguma jų skiepyti „AstraZeneca“ vakcina.

Anot E. Minkuvienės, gimnazijose ruošiamasi visoms saugumo sąlygoms: konsultacijos iki 10 vaikų grupėms, kaukės, skydeliai, rankų dezinfekcija, atstumai. Egzaminų sesija prasidės birželio 7 dieną – pora savaičių anksčiau nei pernai.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministrė viešai įvardijo, kad visi susitiksime rugsėjo 1 dieną. Tai leidžia suprasti, kad apie 5–11 klasių moksleivių sugrąžinimą į mokyklas nebekalbama“, – sakė vedėja.