Šiaulių vicemere paskirta Simona Potelienė

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių miesto mero pavaduotoja miesto Taryba išrinko Simoną Potelienę.
Šiaulių miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį miesto mero pavaduotoja paskyrė frakcijos „Dirbame miestui“ seniūnę, Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkę Simoną Potelienę. Ji papildys iki šiol dirbusią išskirtinai vyrišką miesto valdžios komandą.

Politikė miesto Taryboje dirba antrą kadenciją abu kartus buvo išrinkta su A. Visocko nepartiniu sąrašu.

Nors miesto Taryba ketvirtadienį dirbo nuotoliniu būdu, balsuoti už kandidatę į vicemero pareigas politikams teko atvykti į Savivaldybę, nes pagal įstatymus mero pavaduotojas skiriamas slaptu balsavimu. Šis klausimas buvo paliktas posėdžio pabaigoje ir skirta 1 valanda bei 20 minučių tam, kad visiems pakaktų laiko atvykti į Savivaldybę, įmesti balsavimo biuletenį į balsadėžę ir vėl sugrįžti prie savo kompiuterių.

Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas Pranciškus Trijonis paskelbė, kad iš posėdyje dalyvavusių 29 Tarybos narių už S. Potelienės kandidatūrą balsavo 24. Keturi buvo prieš, o vienas susilaikė. Naujoji vicemerė darbą pradės nuo vasario 15 dienos.

Politikė šiuo metu dar dirba Savivaldybės įmonėje „Šiaulių vandenys“, kur vadovauja Finansų ir planavimo skyriui. Ji taip pat yra ekonomikos mokslų daktarė, Šiaulių universitete baigusi ekonomikos bakalauro ir magistrantūros studijas, vėliau apgynusi socialinių mokslų srities ekonomikos mokslo krypties daktaro disertaciją, skaito paskaitas Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studentams.

Tarybos posėdžio metu Edvardas Žakaris paklausė, kodėl meras A. Visockas neteikė tokios aukštos kompetencijos politikės į vicemero postą nuo pat kadencijos pradžios 2019 metais. Meras gūžtelėjo pečiais ir tarė: „Toks buvo politinis sprendimas“.

Miesto galva pasidžiaugė, kad subrendo iki tokio lygmens, kad gali pasikviesti į darbą tokios inteligencijos ir išsilavinimo žmogų.

Pirmus beveik du šios kadencijos metus vicemero pareigas ėjo Domas Griškevičius. Šį rudenį jie buvo išrinktas į Seimą, todėl mero pavaduotojo pareigos liko laisvos. Antrasis vicemeras yra „valstiečių“ partijos narys Egidijus Elijošius.