Šiaulių verslas siunčia paramą pasieniečiams

VSAT nuo­tr.
Šiau­lių vers­li­nin­kų pa­ra­ma ne­tei­sė­tiems mig­ran­tams – 9 000 ant­klo­džių.
Šiaulių verslas susivienijo bendram tikslui – pasieniečiams bus perduota daugiau nei 11 tūkst. antklodžių parama. Verslo atstovai išgirdo apie tai, kokia neeilinė situacija susiklostė Lietuvos pasienyje. Suprasdami tai, kad sudėtinga sklandžiai ir greitai išspręsti su migrantų apgyvendinimu susijusias problemas, nusprendė paremti ir patiekti savo gaminamą produkciją – antklodes.

Migrantų krizės akivaizdoje verslininkas, mecenatas, Šiaulių miesto garbės pilietis, įmonių grupės „Neaustinių medžiagų fabrikas“ vadovas Stanislovas Grušas subūrė Šiaulių verslo atstovus. Prie šios iniciatyvos noriai prisijungė UAB „NMF Porolon“ direktorius Petras Monkus, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovas Alfredas Jonuška ir prezidentas Vytis Lembutis bei UAB „Refta“ įmonės vadovas Artūras Grigaliūnas.

Paramos vertė – daugiau nei 20 tūkst. eurų

Trečiadienį ryte Šiauliuose iš „NMF Porolon“ fabriko sukrauta pirmoji daugiau nei 8 tūkstančių antklodžių parama. Parama išvežta į Medininkų pasienį, kur bus išdalinta pasienio teritorijose laikinai įsikūrusiems migrantams.

Šių įmonių dėka iš viso žadama paaukoti daugiau kaip 11 tūkst. antklodžių, bendra paramos vertė – daugiau nei 20 tūkst. eurų.

Parama vardan gero tikslo

Prisidėję verslo atstovai išvien teigia, kad prisidėti prie paramos sutiko norėdami padėti ir padaryti gerą darbą. Tuo pačiu ragina iniciatyvos imtis ir kitus verslo atstovus.

„Žmonės keliauja, pagalbos reikia, kitos Europos šalys suteikė pagalbos, pagalvojau, kad galime prisidėti ir mes. Turime tam galimybių, nesunku prisidėti“, – komentuoja „Neaustinių medžiagų fabrikas“ vadovas ir paramos iniciatorius S. Grušas.

„Esame Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai, todėl sutikome prisidėti prie šios geros iniciatyvos“, – teigė transporto paslauga prisidėjęs „Refta“ įmonės vadovas Artūras Grigaliūnas.

„Mes suprantame, kokia neapibrėžta situacija yra, kiek tai problemų sukelia ne tik savivaldybėms, bet apskritai visai Lietuvai. Ne kartą esame deklaravę, kad mūsų verslai dirba atsakingai, yra socialiai atsakingi, todėl matydami problemą jaučiame didelį norą prisidėti prie iniciatyvos ir ištiesti šaliai ranką, kai to labiausiai reikia. Aš labai džiaugiuosi dėl tų verslų, kurie sureagavo į šį klausimą. Noriu padėkoti visai „Neaustinių medžiagų fabrikas“ įmonių grupei už pakvietimą prisidėti ir skirtą paramą“, – šia iniciatyva džiaugiasi Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas.

Ragina prisidėti ir kitus verslus

UAB „NMF Porolon“ direktorius Petras Monkus teigia, kad prie migrantų problemos sprendimo prisidėti verslo atstovai negali, tačiau palengvinti migrantų kasdienybę tikrai gali.

„Kadangi šalis susiduria su pakankamai sudėtinga ir nekasdieniška situacija, nutarėme atsiliepti į Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prašymą prisidėti prie šios iniciatyvos. Norime pagelbėti ir padėti į Lietuvą nelegaliai atvykstančių asmenų kasdienybei“, – situacija komentuoja P. Monkus.

Nuspręsta suteikti daugiau nei 11 tūkst. antklodžių paramą. Antklodės parinktos specialiai vertinant migrantų gyvenimo sąlygas, tai yra sintetiniai pluoštai ar sintetinis audinys.

„Šios antklodės mažiau tepasi, suprantame, kad prižiūrėti šių antklodžių sąlygų nebus, būtent dėl to ir parinktas sintetinis antklodžių pluoštas“, – apie pasirinkimą pasakoja „NMF Porolon“ direktorius.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovas Alfredas Jonuška sulaukė skambučio iš „Neaustinių medžiagų fabriko“ vadovo Stanislovo Grušo, kuris pasiūlė prisidėti prie migrantų krizės valdymo.

„Paklausus, kokių priemonių galime imtis iš S. Grušo sulaukėme atsakymo, kad turime gamyklas, kurios gamina tinkamą produkciją, kuri tiktų paramai. Matome, kad parama atvažiuoja iš kitų Europos valstybių, kodėl negali to padaryti šiauliečių verslas“, – teigia A. Jonuška.

Dėl paramos šiauliečiams teko susisiekti su vidaus reikalų ministerija ir vidaus reikalų viceministru A. Abramavičiumi. Šiaulių verslo atstovai buvo nukreipti į Valstybės apsaugos tarnybą.

„Šiandien krauname pirmąjį paramos sunkvežimį, kuris išvyks į pasienį. Tikimės, kad ir sekantis krovinys pajudės greitu metu, o kiti verslai taip pat prisidės prie paramos. Turime paramą iš UAB „Refta“ įmonės, kuri prisideda prie iniciatyvos ir nemokamai veža krovinį“, – džiaugiasi Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovas.