Šiaulių policininkai jau skiepijami. Bet yra ir kartėlio

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas: „Deja, prioritetinėje skiepijimų grupėje policija yra paskutinė, o važiuoti, kontroliuoti, blokuoti – pirma. Apmaudu.“
Vakar Šiaulių arenoje įsikūrusiame Vakcinavimo centre paskiepyti pirmieji Šiaulių policijos pareigūnai. Šiandien skiepijimas bus tęsiamas.

Apskrities policijos viršininkas Ramūnas Sarapas dėkingas Šiaulių miesto merui, kitų apskrities rajonų merams, nelikusiems abejingais policijos prašymui skirti vakcinų glaudžiai su visuomene dirbantiems eiliniams policininkams.

Vakar po pietų Vakcinavimo centre pirmąjį skiepą gavo 50 Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų.

Šiandien turėtų būti paskiepyta dar tiek pat.

Šiaulių apskrities policijos vadovas R. Sarapas sako, kad šiuo metu vakcinuojami tik tie policijos pareigūnai, kurie dirba keliuose, kurie tiria nusikalstamas veikas, užkardo pažeidimus, kontroliuoja sergančiuosius koronavirusu ir besiizoliuojančiuosius.

Ar pareigūnų vakcinacija bus sklandi, kol kas nėra neaišku. Anot R. Sarapo, tai priklauso, kiek vakcinų policininkams nuspręs paskirti Šiaulių miesto ir apskrities rajonų savivaldybės.

„Smagu, kad merai išgirdo mūsų pagalbos prašymą. Ačiū jiems. Šiuo metu skiepijimas vyksta tik Šiaulių mieste, bet tikimės, kad derybos su apskrities rajonų vadovais irgi bus vaisingos – merai girdi ir supranta, kokioje grėsmėje gyvena kasdien su žmonėmis betarpiškai dirbantys policijos pareigūnai“, – „Šiaulių kraštui“ sakė komisaras.

Tačiau kartu R. Sarapas neslėpė ir kartėlio. Kodėl pirmose eilėse kovoje su grėsminga liga jau metus stovintys pareigūnai iki šiol neskiepyti, kodėl jų vakcinavimu nesirūpinama valstybiniu lygmeniu?

„Jei turime valstybės įpareigojimus eiti, kontroliuoti, blokuoti, užtikrinti, užkardyti, kodėl ta pati valstybė nepasirūpina mūsų apsauga? Aš nekalbu apie policijos vadovus, kalbu apie tuos eilinius policininkus, kurie kasdien eina į gatvę, į žmonių namus, kurie bendrauja su jais, padeda jiems. Kodėl glaudžiai su visuomene kontaktuojantys policininkai vakcinavimo eilėje atsiranda po daugybės kitų profesijų? Ar neparadoksalu, kai į įvykius vyksta jau seniai paskiepyti medikai, ir policininkai, apie kurių skiepijimą valstybiniu lygiu dar net nekalbama. Turime patys merų prašyti, kad mums padėtų. Esame viso labo nuolankūs vakcinos prašytojai: gal kažkas kitas nenorės skiepytis, gal atsisakys, gal vakcinos pavadinimas nepatiks, gal...“ – ekspromtu kalbėjo vadovas.

Šiaulių apskrities policija jau patyrė, kokiais krūviais teko dirbti ir valstybinius įgaliojimus kovoje su pandemija vykdyti, kuomet COVID-19 pasklido tarp pareigūnų.

„Neprašome mums išskirtinių sąlygų, prašome tik tiek, kad galėtume jaustis ramiau. Juk policininkai po tarnybos nelieka įstaigoje, jie grįžta į savo šeimas, pas savo artimuosius. Ar jie gali būti tikri, kad neparneša jiems ligos?“