Drąsioms moterims įteiktos Angelo sargo skulptūrėlės: sustabdė smurtaujančius vyrus

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuotr.
Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas Eugenijus Takuševičius Angelo sargo skulptūrėles įteikė Joniškio rajono gyventojoms Sigutei Puipaitei ir Ingai Butavičiūtei.
Ketvirtadienį Joniškio rajono policijos komisariato viršininkas Eugenijus Takuševičius už pagalbą, sulaikant nusikalstama veika įtariamus asmenis, Joniškio rajono gyventojoms Sigutei Puipaitei ir Ingai Butavičiūtei įteikė Angelo sargo skulptūrėles. Moterys angelais sargais tapo savo kaimynui, į kurio butą įsibrovę kaukėti vyrai mėgino išlupti skolą.

Spalio 5-osios vakarą Žadvainių kaimo daugiabučio gyventojai išgirdo beldimą į duris. Jas atvėrus, įsiveržę du kaukėti vyrai pareikalavo buto šeimininko. Kai jis pasirodė, buvo pasveikintas smūgiais į veidą. Mušamo vyro žmona išsigandusi puolė pagalbos pas kaimynę Ingą. Pas ją tuo metu svečiavosi Sigutė – kaimynė iš gretimo buto.

Moterys nuskubėjo į užpultųjų butą ir pamatė, kaip kaukėtieji smurtauja prieš 26 metų šeimininką. Sigutės griežtas šūktelėjimas: „Ką jūs čia darote“ vieną jų suglumino ir jis nuo šeimininko atsitraukė, tad užpultajam pasidarė lengviau gintis. O Inga nutraukė antrajam kaukę, bet šis ją vėl greit užsidėjo ir jau norėjo sprukti. Moteris sučiupo jam už striukės. Vyras sugebėjo išslysti, bet, bėgdamas laiptais, pargriuvo – atsisėdęs skundėsi, kad skauda koją. Inga ir vėl atidengė jo veidą, kaukę numesdama į šalį. Už kelių minučių į laiptinę, susiėmęs už žando, išspūdino antras užpuolikas. Pabėgti ir jam moterys neleido. Sulaikytuosius kaimynės saugojo, kol atvažiavo policijos pareigūnai.

29 metų sulaikytajam buvo nustatytas 2,45 promilės girtumas. Joniškio policijos pareigūnams jis gerai pažįstamas, ne kartą teistas už smurtinio ir turtinio pobūdžio nusikaltimus. Šiuo metu jo pavardė figūruoja ikiteisminiame tyrime dėl Joniškyje, Melioratorių aikštėje, rugpjūčio 11-osios naktį padegto automobilio „Opel Astra“.

Antras sulaikytasis, 18-metis Joniškio gyventojas, buvo blaivus. Abu vyrukai atsidūrė areštinėje, jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo. Įtariama, kad jie, vieno pažįstamo asmens prašymu, norėjo jėga iš nukentėjusiojo išreikalauti skolą.