Vagis įkliuvo per tris valandas

Policijos nuotr.
Pripildęs maišus žemės ūkio bendrovei priklausančios dobilų sėklos, įtariamasis ketino ją parduoti.
Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai, sulaukę pranešimo apie dobilų sėklos vagystę iš minėto rajono Lygumų miestelyje esančios žemės ūkio bendrovės, jos autorių – 22 metų Pakruojo rajono gyventoją – demaskavo per tris valandas.

Už vagystes bei kitas nusikalstamas veikas praeityje daug kartų teistas įtariamasis prisipažino įvykdęs vagystę, aiškino norėjęs sėklą parduoti ir užsidirbti.

Bendrovės darbuotojai vagystę pastebėjo lapkričio 7-osios rytą. Arkinio sandėlio, kuriame buvo sukrauta per 10 tonų dobilų sėklos, durys buvo užrakintos, tačiau tarp dvejų durų dalių buvusio pagalio plyšiui užtaisyti nebebuvo, jis buvo numestas į šoną. Akis užkliuvo už prie durų ant žemės pribarstytos dobilų sėklos. Darbuotojams kilo įtarimas, kad sandėlyje naktį kažkas šeimininkavo.

Patekus į sandėlį paaiškėjo, kad čia nebėra apie 850 kilogramų dobilų sėklos, kurios bendra vertė siekia beveik tris tūkstančius eurų.

Vagystę tirti pradėję Pakruojo rajono policijos pareigūnai prisiminė, kad analogiška vagystė buvo įvykdyta prieš trejus metus, irgi lapkričio pradžioje. Tada buvo pavogta apie tona raudonųjų dobilų sėklų. Trys nusikaltimą įvykdę asmenys buvo nustatyti ir nuteisti.

Kadangi nusikaltimo braižas šįkart buvo panašus, tad buvo priimtas sprendimas apsilankyti pas vieną iš tada buvusių įtariamųjų. Lygumų miestelio gyventoją išdavė jo batai, kurių vidus ir padai buvo aplipę sėklomis.

Pasirodo, vyras, atplėšęs arkinio sandėlio sienos skardą, pateko į vidų ir ten darbavosi naktį į lapkričio 6-ąją.

Į maišus pripylęs sėklos, ją pro skylę sienoje vagišius išberdavo lauk, o paskui išlindęs susemdavo į maišus ir nutempdavo paslėpti tos pačios bendrovės teritorijoje. Čia pareigūnai ir surado paslėptus dešimt plastikinių maišų su dobilų sėklomis. Įtariamasis rengėsi juos kitą dieną pasiimti ir parduoti.

Vaikinui pradėtas eilinis ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.