Nusikaltėliams koją pakišo asfaltuotojai

Policijos nuotr.
Latvijoje pavogtas automobilis „Hyundai Tucson“ pastatytas namo kieme Ginkūnuose – čia mašiną ir surado policijos pareigūnai.
Atvykę aiškintis incidento dėl ne vietoje Šiaulių rajone, Ginkūnuose, palikto automobilio, Šiaulių apskrities policijos pareigūnai išsiaiškino, kad lietuviški jo valstybiniai numeriai tėra priedanga nusikaltimui. Mašina, paaiškėjo, yra pavogta ir ieškoma Latvijos pareigūnų.

Lapkričio 17-osios rytą Šiaulių apskrities policija sulaukė prašymo surasti automobilio savininką ir paprašyti patraukti kliūtimi tapusią jo transporto priemonę. Šįkart automobilis kliudė Ginkūnuose, Žeimių gatvės namo kieme, vykdomiems asfaltavimo darbams.

Pagal valstybinį numerį nustačius, kad automobilis priklauso vienai įmonei, telefonu buvo susisiekta su jos direktoriumi. Pareigūnai išgirdo, kad įmonės automobilis niekam negali trukdyti, nes jis stovi ne kieme, o saugomoje automobilių parkavimo aikštelėje.

Nepavykus problemos išspręsti telefonu, į Ginkūnus buvo nusiųstas patrulių ekipažas, kuris savo akimis pamatė, kad kieme stovintis „Hyundai Tucson“ tikrai trukdo asfaltavimo darbams. Dar kartą susisiekus su automobilio savininkais, paaiškėjo, kad jų įmonė yra Vilniuje ir jų automobilis „Hyundai Tucson“ – irgi Vilniuje. Tiek Vilniuje, tiek Šiauliuose esančių automobilių valstybiniai numeriai buvo identiški.

Pro langą apžiūrėdami Ginkūnuose stovinčio automobilio saloną, Šiaulių pareigūnai pamatė ant salono grindų besimėtančius dvejus latviškus valstybinius numerius. Kilo įtarimas, kad ant automobilio esantys lietuviški numeriai gali būti netikri.

Pasinaudojus duomenų bazėmis, mįslę pavyko įminti. Paaiškėjo, kad asfaltavimo darbams trukdęs 2020 metais pagamintas „Hyundai“ į Ginkūnus atvažiavo iš Latvijos ir ieškomas šios šalies policijos, nes tą pačią dieną jis Rygoje buvo pavogtas. Vagims, matyt, ir mintis nekilo, kad kažkam gali užkliūti gyvenvietės kieme pastatytas automobilis.