Šiaulių ligoninėje – būrys jaunų gydytojų ir rezidentų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Dalis jaunųjų gydytojų, nuo vasaros įsidarbinusių Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, su įstaigos vadovu Mindaugu Pauliuku (centre), kitais administracijos atstovais.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vakar vyko neeilinis renginys – spaudos konferencijoje pristatyta, kad į šįmet šią gydymo įstaigą atvyko dirbti 16 jaunų, ką tik studijas baigusių gydytojų, bei 13 buvusių rezidentų, kurie toliau liko dirbti gydytojais ligoninėje, bei 5 rezidentai. Spaudos konferencija, kurios metu pasveikinti jaunieji medikai, panašėjo į vilties šventę – medikai vylėsi ligoninėje įgyti patirties ir įgyvendinti savo ambicijas, ligoninės administracija – kad jauni specialistai čia užsiliks ilgam ir padės kurti naują istoriją.

 

Žada geriausias sąlygas šalyje

Respublikinės Šiaulių ligoninės kolektyvas, pasipildęs visu būriu jaunų specialistų, gerokai atjaunėjo.

„Įsiliejo į mūsų kolektyvą didelis būrys jaunų kolegų. Kolegos pasirinko pačią geriausią ligoninę (Šiaulių ligoninę – aut.) – su savo gerąja istorija. Kaip ir kiekviename kolektyve, taip ir pas mus būna visko, bet gėris nugali blogį“, – kalbėjo ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas.

Ligoninės vadovas pažadėjo jauniesiems specialistams sukurti geriausias sąlygas dirbti ir tobulėti, ne tik Šiaurės Lietuvoje, bet ir visoje šalyje. Vadovas akcentavo, kad prie to prisidės ir Šiaulių miesto savivaldybės numatyta parama jauniems medikams.

Dalis dirbti pradėjusių gydytojų yra kilę iš Šiaulių miesto ar krašto, tačiau dalis atvyko iš kitų šalies miestų, o vienas – net iš kitos šalies. Anot M. Pauliuko, Šiaulių ligoninę renkasi jauni žmonės, svarstydami, ar galės čia dirbti, realizuoti savo svajones.

Mato galimybė tobulėti

Urologas Egidijus Vaitiekūnas sakė, kad Šiaulių ligoninę pasirinko ne tik dėl to, kad ji – gimtajame jo mieste. Jam buvo svarbu tai, kad šioje ligoninėje yra teikiamos trečio lygio paslaugos, atliekamos onkologinės operacijos.

Kaunietis Rimvydas Balandžiūnas, atlikęs Šiauliuose rezidentūrą, liko dirbti Neurochirurgijos skyriuje ir, kaip direktorius sakė, jau sulaukia daug gražių pacientų atsiliepimų.

Jaunas gydytojas sakė besidžiaugiąs savo pasirinkimu, nes čia mato galimybę tobulėti, plėsti neurochirurgijos paslaugas.

„Taip po truputėlį mes pusę Kauno ir atviliosim“, – šypsojosi ligoninės vadovas M. Pauliukas.

Rezidentas Vidmantas Grigas jaudinosi, kalbėdamas spaudos konferencijoje, kuri vyko Chirurgijos korpuso salėje. Prieš keletą metų čia buvo pašarvotas Anapilin iškeliavęs jo senelis – ilgametis ligoninės gydytojas, miesto garbės pilietis Albertas Griganavičius.

Marius Bardauskas, nuo rugsėjo pradėjęs dirbti Nefrologijos-toksikologijos skyriaus gydytoju nefrologu, pasakojo, kad jau rezidentūros metu įsitikino, kad čia yra stipri ligoninė su gera nefrologine tarnyba. Jis tikisi prisidėti prie paslaugų plėtros. Direktorius pabrėžė, kad jaunuoju specialistu džiaugėsi ir skyriaus vadovė.

„Mūsų kolektyvas daro viską, kad atvykusieji jaustųsi gerai, nes pasiekti rezultatų galima tik kartu. Yra du variantai: dejuoti arba daryti. Kadangi darote, tai ačiū, kad esate čia“, – jauniems medikams kalbėjo gydymo įstaigos direktorius.

Į Šiaulius keliasi su šeimomis

Benediktas Januška po Šiaulių ligoninėje atliktos rezidentūros Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre liko dirbti gydytoju ne tik dėlto, kad yra kilęs iš šio krašto. Jis tikisi, kad Šiauliai bus geriausia vieta siekti profesionalumo.

„Šiaulių ligoninėje daug pacientų ir daug darbo, kaip jaunas gydytojas noriu būti operacinėje, šalia pacientų. Tai ligoninė suteikia. Vaikų chirurgija sparčiai juda į priekį. Norėtųsi pritaikyti daug daugiau laparaskoponės chirurgijos metodų, nes tai lyginant su kitais didžiausiais Lietuvos miestais Šiauliuose yra santykinai mažiau taikoma. Tikiu, kad čia galima plėtoti, tobulėti ir pasiūlyti pacientams naujausius metodus. Kol kas nematau, kad kas nors čia stabdytų. Aišku, nereikia tikėtis, kad čia viskas bus padėta ant lėkštutės ir iš karto, bet aš galvoju, kad čia puiki vieta toms idėjoms įgyvendinti“, – paaiškino, kodėl pasirinko Šiaulius gydytojas.

Jis jau nuo vasario mėnesio Šiauliuose atliko rezidentūrą. Nelengvas sprendimas buvo baigus studijas keltis su šeima į Šiaulius iš sostinės, kur per 11 studijų metų buvo įsikūrę. Pasitarė su žmona ir nutarė, kad čia būtų geriausia vieta jam tobulėti kaip specialistui. Jis tikisi, kad Šiauliai bus geriausia vieta ir jo šeimai, todėl paliko Vilniuje namus ir su žmona bei vaikais persikėlė į Šiaulius.

Iš Marijampolės kilusi Ineta Dulinskienė aiškino, kad vykti dirbti į Šiaulių ligoninę ją motyvavo jos šeima. Pažinojo kelias gydytojas, vadoves, asmeninių pokalbių metu medikė patikėjo, kad dirbti Šiauliuose bus puikus pasirinkimas.

Gydytoja dirba alergologe Konsultacinėje poliklinikoje ir vaikų gydytoja Vaikų skubios pagalbos skyriuje. Rudenėjant ir vėstant orams, gydytoja sulaukia vis daugiau pacientų.

Kai kurių specialistų trūksta

Šiaulių ligoninės direktorius M. Pauliukas pripažino, kad yra specialybių, kurių ligoninei ypač trūksta – psichiatrų, traumatologų, kardiologų.

Trys jauni gydytojai įsidarbino Skubios medicinos pagalbos skyriuje. Ar tai sustiprins šio skyriaus darbą, nes apie jį dažnai sulaukiama ne visai palankių pacientų atsiliepimų?

„Mūsų gydytojai pakankamai gerai aptarnauja. Ką reikia, tą padaro. Reikia kalbėti apie bendradarbiavimą. Didžiuojamės savo gydytojais, nekvestionuojame jų kompetencijų, tik stengiamės gerinti empatinį lygį, kad daugiau bendradarbiautų su pacientais, išaiškintų jiems. Komunikacinis atvirumas bus didesnis, gal mažiau klausimų kils ir pacientams“, – atsakė direktorius.

Dar neseniai ligoninės vadovai ypač akcentuodavo anesteziologų reanimatologų trūkumą. Šią vasarą čia įsidarbino keturi tokie specialistai. Trys iš jų – nepilnu darbo krūviu. Net 5 specialistai dirbs Diagnostikos centre radiologais, tačiau tik po pusę ar ketvirtį etato.

Rugpjūčio pabaigoje norą išeiti iš darbo Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pareiškė būrelis chirurgų traumatologų. M. Pauliukas aiškino, kad dalis jų susimažino krūvį, kiti išėjo į kitas gydymo įstaigas. Tačiau tarp jaunųjų specialistų traumatologų nėra. Direktorius sakė, kad ieško tokių specialistų.