Ligoninės medikai skundžiasi darbo sąlygomis

Ligoninės nuotr.
Temperatūra priėmimo salėje
Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi Respublikinės Šiaulių ligoninės priėmimo skyriaus darbuotojai, prašantys pagalbos.

 

Anot jų, sąlygos priėmimo skyriuje yra nežmoniškos – patalpoje tvyrantis 28 laipsnių karštis daro stiprų neigiamą poveikį pacientams. Kaip pasakoja vienas iš skyriuje dirbančių medikų, sąlygos yra tragiškos žmonėms, turintiems su kraujotaka ar širdies darbu susijusių problemų: skyriuje jie dūsta tiesiogine to žodžio prasme.

Tokios darbo sąlygos sunkiai ištveriamos ir pačių darbuotojų – medikai tikina, jog visą dieną vaikšto permirkę prakaitu, po budėjimų sutinusios kojos net nebetelpa į batus, o apie tai, kad dirbti fiziškai yra žymiai sudėtingiau nei įprastai, net neverta kalbėti.

Dėl šios problemos, jau daugelį metų ypač aktualios karštuoju sezonu, priėmimo skyriaus darbuotojai jau kreipėsi tiek į darbdavį, tiek į darbo inspekciją, tačiau nei atsako, nei realių veiksmų nesulaukė. Šiuo metu skyriaus darbuotojai renka parašus, siekdami atkreipti vadovų ir darbdavių dėmesį į šią problemą ir tikisi, jog bus imtasi atitinkamų priemonių.

Ligoninės Energetikos skyriaus specialistų teigimu, vėdinimo sistemos vėsinimo kontūras veikia, tačiau jis pajėgus atvėsinti lauke esančią temperatūrą tik 5 laipsniais, tad lauke tvyrant dideliam karščiui, temperatūra viduje yra tik šiek tiek mažesnė.

„Vėdinimo sistemos korekcijas atlikti yra sudėtinga, nes pagal norminių aktų reikalavimus po projekto įgyvendinimo penkerius metus draudžiama keisti projekte numatytų patalpų paskirtį bei sumontuotą inžinerinę įrangą“, – teigia specialistai. Taip pat priduriama, jog sunkumų diegiant modernesnę ir veiksnesnę vėdinimo sistemą sukelia nelankstūs pastato architektūriniai sprendimai, tokie kaip aukštos lubos stebėjimo salėje, didelė patalpos erdvė, salės lubose sumontuotas švieslangis.

Ši problema ligoninės administracijai jau seniai yra žinoma, o siekiant ją išspręsti, yra svarstomos įvairios galimybės, kaip įvertinus pastato architektūrą būtų galima sumontuoti modernesnę patalpų vėdinimo sistemą.

Ligoninės viešųjų ryšių specialistė Sonata Tenytė tikina, jog darbuotojams, kuriems kyla klausimų dėl vėdinimo sistemų techninių galimybių privalumų ir trūkumų, bus stengiamasi suteikti kuo išsamesnius paaiškinimus.