Šiaulių darželiai apdovanoti už ekologišką vaikų maitinimą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybė suvenyru apdovanota už kokybe paženklinto maisto skatinimą vaikų darželiuose.
Rugsėjo 14 dieną vykusioje Žemės ūkio ministerijos organizuotoje konferencijoje „Kokybiško maisto šventė 2021” Šiaulių miesto savivaldybė buvo nominuota ženklu „Už kokybe paženklinto maisto skatinimą“. Padėkas už dalyvavimą projekte „Ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimas ikimokyklinio ugdymo įstaigose“ gavo 14 Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų: lopšeliai-darželiai „Ąžuoliukas“, „Bitė“, „Coliukė“, „Dainelė“, „Drugelis“, „Eglutė“, „Ežerėlis“, „Gintarėlis“, „Pupų pėdas“, „Salduvė“, „Trys nykštukai“, „Žiburėlis“, „Žilvitis“, „Pušelė“.

Lietuvoje 2021 metais paramą gavo ir pagal kokybės sistemas pagamintais produktais maitino vaikus 45 ikimokyklinės ugdymo įstaigos, o vien Šiauliuose tokių įstaigų – 14. Valstybė skiria 20 eurų per mėnesį vienam vaikui paramą už ekologiškus produktus.

Iš viso šiais metais šalies švietimo įstaigoms bus įsigyta per 360 tonų ekologiškų ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų produktų.

Darželiai perka tik ekologišką mėsą, pieną ir jų produktus, grūdų produktus, duonos ir pyrago gaminius, aliejų ir riebalus.

Ikimokyklinių įstaigų vaikai maitinami daugiausia ekologiškomis uogomis ir jų produktais, kiaušiniais, daržovėmis ir jų produktais. Ikimokyklinėms įstaigoms per 90 procentų teikiama nacionalinės kokybės vaisių (obuolių ir kriaušių) ir jų produktų.