Šiaulių apskrityje fiksuojamas COVID-19 atvejų mažėjimas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Vakcinavimo centras Šiaulių arenoje darbą baigė.
Trečiadienį paskelbta, kad Lietuvoje per parą nustatyti 2032 nauji COVID-19 atvejai. Gera žinia yra ta, kad savaitės naujų atvejų skaičius sumažėjo 4,2 procento. Ar tai reikėtų sieti su keturiomis išeiginėmis dienomis, ar su ilgalaike tendencija, parodys kitos šios savaitės dienos.

Statistikos departamentas vakar paskelbė, kad Šiauliuose per parą koronavirusas patvirtintas 39 gyventojams, o savaitinis atvejų skaičius sumažėjo 17,4 procento.

Šiaulių sergamumo rodiklis siekia per 1 723,5 atvejo per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Kelias savaites pagal šį rodiklį laikęsis antruoju šalyje, miestas dabar į priekį užleido 4 savivaldybes. Šiaulius nežymiai aplenkė Kauno ir Vilniaus miestai, taip pat – Alytus ir Klaipėda.

Šiauliuose kovidu vakar sirgo 1 646 gyventojai. Per visą pandemijos laikotarpį koronavirusas nustatytas 17,8 tūkstančio gyventojų. 298 šiauliečiams ši liga buvo mirtina. Vien spalio mėnesį kovidas pražudė apie 40 šiauliečių.

Geriausia situacija Šiaulių apskrityje yra Kelmės rajone. Čia sergamumas COVID-19 beveik visu tūkstančiu atvejų mažesnis nei Šiauliuose. Vakar buvo skelbiama apie 3 susirgusius kovidu Kelmės gyventojus, o per savaitę naujų atvejų skaičius sumažėjo beveik ketvirtadaliu. Tik Radviliškio rajonas su 14 naujų paros atveju fiksuoja beveik vieno procento augimą.

Šiaulių rajone – 4 nauji COVID-19 paros atvejai ir 28 procentų mažėjimas per savaitę, Akmenės rajone – 8 nauji atvejai ir 26 procentų mažėjimas, Pakruojo rajone – 5 nauji atvejai ir 14 procentų mažėjimas ir Joniškio rajone – net 26 atvejai, tačiau mažėjimas – per 19 procentų.

Šiauliuose nuo COVID-19 vakcinuota 63,3 procentai gyventojų. Daugiau nei 85 procentai paskiepyta 65–74 metų šiauliečių.

Mažėjant vakcinavimo apimtims, šią savaitę jau uždarytas vakcinavimo centras Šiaulių arenoje. Norintys pasiskiepyti, tai gali padaryti net 17-koje miesto vietų – Centro poliklinikoje, Dainų pirminės sveikatos priežiūros centre, laboratorijoje „Rezus“, „Gintarinėje vaistinėje“ prie centrinio turgaus ir 13-koje privačių sveikatos priežiūros klinikų.