Iš šiauliečių suaukotų lėšų – parama Ukrainos karo pabėgėliams

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis sakė, kad piniginės paramos dalinimą patikėjo dviems ukrainiečius globojančioms organizacijoms.
Šiauliuose gyvenantys trijų socialinių grupių karo pabėgėliai iš Ukrainos gaus papildomą piniginę paramą, kuri bus skirta iš miesto Savivaldybės atidarytos paramos sąskaitos. Šiuo metu miesto gyvena per 2000 karo pabėgėlių, vėl pastebimas atvykstančiųjų skaičiaus augimas.

Šiaulių miesto savivaldybėje atidaryta paramos karo Ukrainoje padariniams likviduoti per vasarą pasipildė įmonių ir gyventojų aukojamomis lėšomis ir siekia 14700 eurų. Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje akcentavo, kad yra paramos davėjų, kurie tam tikras sumas perveda periodiškai. Pavyzdžiui, UAB „Kalvis“ paramą į minėtą sąskaitą pervedė jau penktą kartą.

Kovo pradžioje atidarytoje paramos sąskaitoje buvo suaukota kelis kartus didesnė suma, tačiau šios lėšos po 300 eurų buvo išdalintos šiauliečiams, priėmusiems nemokamai gyventi Ukrainos karo pabėgėlius.

A. Bartulis pasakojo, kad siekiant kuo efektyviau išleisti šiuo metu sukauptas paramos lėšas, į Savivaldybę pasitarti buvo pakviestos ukrainiečius globojančios organizacijos: ukrainiečių asociacija „Karpatai“ ir ukrainiečių integracijos centras „Malva“.

Pasitarime nuspręsta nuo karo bėgantiems neįgaliesiems, pensininkams ir daugiavaikėms šeimoms dalinti 30 eurų vertės korteles, už kurias jie konkrečiame prekybos tinkle galės įsigyti ne tik maisto, bet ir bet kurių reikalingų prekių, išskyrus alkoholį ir tabaką.

Savivaldybės administracija jau praėjusią savaitę atliko apklausą ir atrinko prekybos tinklą, kuris mieste turi daugiausiai prekybos vietų. Kortelės bus pradėtos dalinti jau šį mėnesį.

Tokias korteles minėtų socialinių grupių ukrainiečiai gautų kas mėnesį 6-7 šaltojo sezono mėnesius iš eilės. Korteles dalins šios dvi organizacijos, disponuojančios informacija apie ukrainiečių šeimas.

A. Bartulis aiškino, kad pagal turimas lėšas tokias korteles galėtų išduoti maždaug 70 žmonių per mėnesį, taip išleidžiant apie 2 tūkstančius paramos lėšų. Jis neneigė, kad ukrainiečių, kurie patenka į minėtas socialines grupes yra ir daugiau, tačiau gal ne visiems tokia parama yra reikalinga. Kai kurie jų dirba ir gauna pajamas. „Karpatai“ ir „Malva“, turėdamos visą informaciją apie ukrainiečius ir jų šeimas, teiks Savivaldybei paraiškas, kokiam žmonių skaičius kortelės yra reikalingos ir, jas išdalinus, atsiskaitys Savivaldybei.

„Mes sutarėme su „Karpatais' ir „Malva“: įtrauks paramai gauti tuos asmenis, kuriems labiausiai reikia. Tai vyks pasitikėjimo pagrindu, nes mes neturime galimybių nei buities aktus rašyti, nei finansinę padėtį įvertinti iki smulkmenų. Paliekame tai pačioms organizacijoms“, – sakė Administracijos vadovas.

Direktorius informavo, kad šiuo metu Šiauliuose gyvena apie 2200 karo pabėgėlių iš Ukrainos. Anksčiau kiekvieną mėnesį į miestą atvykdavo dar po keliolika ukrainiečių, tačiau praėjusią savaitę mieste apsigyveno apie 50 ukrainiečių, bėgančių nuo karo savo šalyje. 57 šios šalies gyventojai gyvena Savivaldybės arba valstybiniuose pastatuose.