Šiauliečiai kviečiami skiepytis ir „gyva eile“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šeštadienio akcijoje prieš pradedant skiepyti Prisikėlimo aikštėje nusidriekė nemenka „gyva eilė“.
COVID-19 plitimas Lietuvoje mažėja. Sekmadienį visoje Šiaulių apskrityje neužfiksuota nė vieno koronaviruso atvejo. Nežiūrint šių gerų žinių, sergamumas koronaviruso infekcija Šiauliuose išlieka vienas didžiausių. Siekiant intensyvinti šiauliečių vakcinaciją, gyventojai kviečiami skiepytis ir „gyva eile“.

Pagal sergamumą Šiauliai – septinti nuo galo

Nors sergamumas COVID-19 traukiasi visoje šalyje, Šiauliuose jis vis dar išlieka vienas didžiausių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė spaudos konferencijoje pastebėjo, kad Šiauliuose užfiksuotas 170 naujų atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų rodiklis yra didžiausias ne tik apskrityje, bet ir tarp didžiųjų šalies miestų.

Didesnis nei Šiauliuose sergamumas koronaviruso infekcija šalyje registruotas tik 6 savivaldybėse.

„Viena iš Šiaulių regiono savivaldybių jau nusidažė žalia spalva. Tai Pakruojo rajonas, kuriame naujų atvejų skaičius per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų yra vos 22“, – pasidžiaugė direktorė.

Ji pastebėjo, kad sparčiai gerėja situacija Radviliškio rajone, kur sergamumas ilgą laiką buvo vienas didžiausių apskrityje. Dabar jis siekia 107 naujus atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Daugiau nei 100 atvejų vis dar fiksuojama Kelmės rajone. Joniškio, Akmenės ir Šiaulių rajonuose sergamumas COVID-19 neperžengia 100 atvejų ribos.

Praėjusią savaitę apskrityje registruoti trys koronaviruso atvejai, įvežti iš kitų šalių: du iš Vokietijos ir vienas iš Kipro.

Epidemiologinių tyrimų duomenimis, didžiąją užsikrėtimų koronavirusu dalį regione sudaro nenustatytos susirgimų aplinkybės – per 60 procentų. Per 36 procentus – užsikrėtimai šeimose.

Anot S. Abromavičienės, apskrityje yra 12 aktualių koronaviruso židinių: Šiauliuose – 7, Šiaulių rajone – 3, po vieną – Radviliškio ir Joniškio rajonuose. Šiauliuose COVID-19 protrūkiai registruoti 3 gamybos, 2 statybos įmonėse, Medelyno progimnazijoje ir plaukimo centre „Delfinas“.

Per praėjusią savaitę registruoti penki nauji koronaviruso židiniai – po du Šiaulių mieste (dvi prekybos įmonės) ir rajone (viena gamybos įmonė ir viena ugdymo įstaiga) ir vienas – Joniškio rajone.

Kviečia skiepytis „gyva eile“

Šiauliuose jau paskiepyta apie 39,6 procento gyventojų. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius pranešė, kad jau skiepytis gali ir vaikai nuo 12 metų, tačiau jie į vakcinavimo centrą turi atvykti su tėvais arba globėjais. Vaikai bus skiepijami tik „Pfizer“ gamintojo vakcina „Comirnaty“.

Pavaduotojas informavo, kad praėjusią savaitę vakcinuota 2511 gyventojų, tačiau vakcinavimo centras dirbo ne pilnu pajėgumu.

Praėjusią savaitę liko nepanaudotų 5828 dozių įvairių rūšių vakcinos. Daugiausiai iš jų – „AstraZeneca“ (2760) ir „Pfizer“ (2178) gamintojų. Šią savaitę Šiauliai turėtų gauti 6590 vakcinos dozių, iš kurių 5790 „Pfizer“ gamintojo. Šią savaitę planuojama skiepyti visomis vakcinomis, išskyrus „Jonhson“ gamintojo. Šios vakcinos dozių likučiai skirti Šiaulių tardymo izoliatoriaus kardomiems asmenims ir nakvynės namų gyventojams.

Šeštadienį Šiauliuose, Prisikėlimo aikštėje, Nacionalinis kraujo centras buvo surengęs akciją – skiepijo „gyva eile“ be išankstinės registracijos visus norinčius „Jonhson“ gamintojo vakcina, kurios imunitetui susidaryti užtenka vienos dozės.

Gyventojai į eilę prie NKC palapinės rikiavosi jau nuo 8 valandos, nors vakcinacija prasidėjo 11-tą. V. Urbonavičius informavo, kad per šią akciją skiepą gavo 355 gyventojai, nors tikėtasi, kad susidomėjusių bus daugiau.

Pavaduotojas pranešė, kad tokia galimybė bus sudaryta ir šią savaitę. Ketvirtadienį nuo 14 iki 19 valandos ir penktadienį nuo 15 iki 20 valandos „gyva eile“ be išankstinės registracijos vakcinavimo centre Šiaulių arenoje bus galima pasiskiepyti „Pfizer“ gamintojo vakcina. Svarbu su savimi turėti asmens dokumentą.

Norintys užsiregistruoti skiepui, tai gali padaryti per interneto svetainę koronastop.lrv.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.

V. Urbonavičius siūlo šiauliečiams, kurie negali patys atvykti į vakcinavimo centrą, skambinti telefonu 1863. Bus sudaryti sąrašai tokių asmenų ir medikai atvyks juos paskiepyti į namus.

Taip pat įmonės, sudariusios ne mažiau nei 50 savo darbuotojų sąrašą ir pasirinkusios vieną kurią nors vakciną, gali kreiptis į Savivaldybę dėl vakcinavimo įmonėje.