Skundą nagrinės, bet medžių pjūties nestabdo

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Tylus protestas. Kas toliau?
Vakar Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmai nutarė priimti nagrinėti medžių gynėjų skundą dėl Šiaulių miesto medžių pjūties. Bet netenkino prašymo taikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę – laikinai sustabdyti medžių kirtimą.

Į teismą rugsėjo 27 dieną kreipėsi asociacija "Gyvas miškas". Iniciatyvinės grupės "Išsaugokime Šiaulių medžius" vadovas Alfredas Daulius informavo, jog asociacija atstovauja iniciatyvinės grupės keliamiems reikalavimams.


Medžių gynėjai į teismą kreipėsi, kai Šiauliuose Vilnius gatvės bulvare pagal rekonstrukcijos projektą buvo iškirsti pirmieji 13 medžių.


Skunde prašoma panaikinti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos 2019 08 22 dienos leidimą dėl saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo.
Teismo pranešime spaudai informuojama, jog Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmai išanalizavo šalių pateiktus dokumentus.


Pareiškėjo prašymo dėl skubios reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo netenkino, nes tai "pažeistų proporcingumo ir proceso šalių interesų pusiausvyros principus bei viešąjį interesą".
Nutartyje nurodoma, jog "sustabdžius projektą savivaldybė netektų daugiau nei 4 milijonų eurų (4 162 500,00 Eur su PVM) finansavimo iš Europos Sąjungos ir tai gali sutrikdyti projekto įgyvendinimą, dėl ko gali kilti daug didesnė žala visuomenės interesams".

Argumentuojama, jog pagal išduotą leidimą, "dalis (158 medžiai) Šiaulių miesto senamiesčio medžių bus iškirsti, tačiau, pagal tą patį leidimą, šie medžiai bus atnaujinti ir vietoje jų bus pasodintas didesnis skaičius – 285 vienetai sodinukų".

Teismas taip pat nurodė, kad prašymas "šioje stadijoje negali būti tenkinamas, nes pareiškėjas nepagrindė reikalavimo pagrįstumo, jog nesiėmus reikalavimo užtikrinimo priemonių gali būti padaryta neatitaisoma arba sunkiai atitaisoma žala".
Informuojama, jog teisme tęsiamas bylos nagrinėjimas dėl kitų reikalavimų. Nutarties dalis dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės netaikymo gali būti skundžiama per 7 kalendorines dienas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Medžių gynėjams šioje byloje atstovauja advokatas Saulius Dambrauskas. "Šiaulių kraštui" jis sakė, jog skundas bus tikslinamas, nes byla tęsiama. Neatmetė galimybės nutarties skųsti.
"Teismas netenkino prašymo skubiai laikinai stabdyti kirtimą, bet vadovaudamasis protingumo ir teisingumo principais įžvelgia prasmę bylą nagrinėti, kai tie medžiai bus iškirsti, – komentavo advokatas. – Akivaizdu, kaip kartais skirtingai suprantame protingumo ir teisingumo prasmes. Bylos nagrinėjimas užtrunka, tad Savivaldybei lieka tik "pasipausti" ir medžių nebeliks."

Advokato teigimu, medžių masinė pjūtis ir nereagavimas į visuomenės dalies reikalavimus pažeidžia tarptautinę konvenciją, kurią yra pasirašiusi ir Lietuva. Todėl neatmetama eiti iki Europos Sąjungos institucijų ir kelti klausimą dėl tokio europinės paramos pinigų panaudojimo.
 

Komentarai

taigi    Tre, 2019-10-02 / 11:02
Alfredui "meras" pasiūlytų padėjėjo kėdę ir protestai pasibaigtų - maištininkas žūtų, o šlovė vėl atitektų Drakonui.
Lota    Tre, 2019-10-02 / 11:18
Saujelė medverkių tai ne visos miesto gyventojai.Medžių mylėtojams reikėtų rūpintis ten kur reikia, kad ir miškų kirtimai " plynai " , šiukšlinimas, atliekų rūšiavimas ir dar daug kitų darbų kur reikia tikrai rimtai susirūpinti.Miestas nuo miško turi skirtis, ir būtų laikas suprasti kad medis kaip ir vaikas ar gyvūnas neužaugs per dieną, reikia kantrybės ir laiko .Džiaukimės kad kažkas tvarkoma, kam dar neatsibodo apleista miesto bulvaro dalis ? Garbės toks vaizdas nedaro nei miestiečiams nei miesto svečiams .
Neisiu    Tre, 2019-10-02 / 13:14
Visas miesto centras bus nykus nykus. Jau greit bulvare bus daugiau nuomojamų patalpų, nei jose veikiančių paslaugų vietų. Kas įsikuria, neilgai trukus uždaro savo kioskus. Uždaro, nes nėra pajamų ir klientų, kurių niekas netraukia eiti į bulvarą. Ten neįdomu. Toliau jis bus dar mažiau įdomus. Kai pagalvoju kur Šiauliuose galima nueiti ar pabūti, tai senoji bulvaro dalis su senaisiais medžiais atrodo viena tų jaukesnių vietų, kur dar norėčiau nueiti. Ten jauku visais metų laikais, vien dėl medžių. Tikrai neisiu į jokias prisikėlimo aikštes ir kitas vietas, kur vien betonas. Galima nuvažiuot į kitus miestus, kurie daug įdomesni, žalesni ir yra daugiau vietų kur nueiti pasigrožėti. Jeigu sako, kad iškirtus medžius pasirodė nereali bulvaro architektūra, tai labai suabejočiau - ji baisi Šiauliuose, bevertė. Kodėl Kaune sugebėjo rekonstruoti alėją ir išsaugoti medžius? Įmanoma pasirodo. Galbūt viskas prasideda nuo atsakingo pinigų planavimo. Kai turi daug milijonų ir tavo atsakomybė juos panaudot iki cento, tai gali priprojektuoti šimtus nereikalingų darbų, kad tik tuos pinigus išleisti. Taupyti nemadinga. Medžių keitimas manau yra didžiausias pinigų švaistymas. Gali prigalvot begalę darbų, kurių reikia kertant, raunant, ruošiant, sodinant, laistant, tręšiant, prižiūrint, atsodinant po 3 kartus ir t.t. Niekas tiksliai nesuskaičiuos to, todėl galima gerai pralobti tiems, kas prieina prie to. Labai man patiko KK2 žurnalisto pastaba Bartuliui, kad pinigus reikia skaičiuoti (kas tą darbą savivaldybėje dirba? kas sprendžia ar racionalu?), o pasak direktoriaus yra konkurso suma ir ją rangovas pasiima. Lengvai taip.
Eretikas to Neisiu    Tre, 2019-10-02 / 16:20
Tai ir neik . Ko cia verki . Kas nores tas ir eis , kaip kad ir ejo . Sutvarkys bulvara , bus erdvu ir grazu . Ir miestieciai tikrai dziaugsis atsviesejusiu bulvaru .
Kazimieras    Tre, 2019-10-02 / 17:11
Omes eisim,nes matysis sena arhitektura,o ne seni medziai .Nei miskas nei miestas.O jie teeina saugoti vagemo misko,prisirise prie medziu per naktis.Tai visi dzeugsimes,ir padesime.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.