Šiaulių medžių gynėjai eina į Seimą

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Seime pirmadienį spaudos konferenciją rengia šiaulietis Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Algimantas Sėjūnas. Jos tema "Komitetinė baudžiava ir masinės miestų medžių žudynės".


Konferencijoje dalyvaus Salomėja Jastrumskytė, humanitarinių mokslų daktarė, filosofė ir Alfredas Daulius, grupės "Saugokime Šiaulių medžius" vadovas.

Spaudos konferencija prasidės 11 valandą ir bus transliuojama tiesiogiai internetu ir Seimo "YouTube" paskyroje. Seimo spaudos biuras informuoja, jog stebintiems transliacijas yra galimybė užduoti klausimus prelegentams.

Šiauliuose pradėta masinė medžių pjūtis miesto centro gatvėse. Dėl Vilniaus gatvės bulvaro rekonstrukcijos prieš savaitę medžiai išpjauti vienoje bulvaro atkarpoje, o iš viso "šalinami" 109 brandūs medžiai, kurių didžioji dalis – sveiki.
Medžių gynėjai šią pjūtį yra apskundę teismui. Skundą teismas priėmė nagrinėti, bet netenkino prašymo laikinai stabdyti darbus.
 

Komentarai

rokas    Pir, 2019-10-07 / 12:43
Durnių šaika. Pats Seimas laimina europinius projektus, pats dabar juo stabdys? O jei stabdys, tai duot į teismą čia, o paskui - Europoj. Visus. ir tuos gynėjus, ir tą seimą.
Aha    Pir, 2019-10-07 / 13:14
Teisingai Rokai, pjaunam sveikus medžius vardan Europos pinigų, kurie nuguls kazkieno kišenėj. O medžiai, tai mūsų visų.
jj    Pir, 2019-10-07 / 13:44
Man, paprastam žmogui, nei šilta nei šalta dėl tų milijonų. Viena labai aišku - gyvensiu mažiau žalioje, labiau užterštoje aplinkoje, kur vien trinkelių mūras ir automobilių smalkės. Kadangi pablogins mano gyvenimo kokybę, tai daugiau nebalsuosiu už tokius.
Vakar    Pir, 2019-10-07 / 14:01
Va jums paprastas pavyzdys dėl tų liepų. Į ką gatvėje kai einate žiūrite. Ar y senolį(-ę) kuriam 80 metų? Ar y merginą ar vaikiną kuriam 20m ar 25m.? Kokį miestą matote po 20m. 100 mečių senolių. Ar merginas ar vaikinus 20m. 25m.? Apklausa. Su pagarba.
su pagarba    Pir, 2019-10-07 / 14:10

In reply to by Vakar

su siaubu žiūriu į merginas ir vaikinus, kuriems po 15 metų, kurie atrodo lyg abonementą morgui įsigiję ir ketinantys juo pasinaudoti artimiausiu metu.
Vakar    Pir, 2019-10-07 / 14:23

In reply to by su pagarba

Na tada gražinam visus 6milijonus Europai ir gyvename 100-mečių senolių mieste. Geras pavadinimas "Senolių miestas" Ar ne taip? Tokio miesto dar Europoje nėra. Su pagarba.
nieko nauja    Pir, 2019-10-07 / 14:05
Savivaldybės bosai kaip ir neturėtų pykti - juk meras, plačiau žinomu tapo Salduvėje šiukšles rinkdamas, o meru - taranuodamas ir prokuratūroje uždusinęs kitą europinigų šaltinėlį "menų inkubatorių", kurį paskelbęs "korupcijos fabriku" sulaukė didelės "tikrų šiauliečių", "šiauliečių", "miestiečių", "praeivių" ir kitų "neabejingų piliečių" meilės bei palaikymo. Čia būtų gera paminėti nubaustus dėl korupcijos, bet, rodos, tokių nebuvo. Dar savivaldybės bosai neturėtų pykti, nes projektavimo sąlygos, konkurso laimėtojas, darbų vykdytojai buvo renkami tyliai kabinetuose, nematant reikalo tinkamai pasirūpinti visuomenės informavimu apie numatomus darbus. Ne formaliai, "laikantis procedūrų", o realiai, užtikrinant, kad darbai ir numatomas galutinis rezultatas taptų kiekvieno gyventojo rūpesčiu dar idėjos lygyje. Šiandien, kai taip toli nueita, laimėtojų Šiauliuose tikrai nebus. Suskaldyta bendruomenė - tai vienintelė savivaldybės pergalė. Jei jie to siekė, tuomet viskas gerai. Ateinantį rudenį surengsime "Šiaulių naktis", po to "Šiaulių dienas" su paradu ir užtenka.
Labai gerai    Pir, 2019-10-07 / 15:10
Kad mano tėvai mirė dar iki iškertant medžius Varpo gatvėje, kur prieš langus liepoje mano metų-50-visada krebždėdavo zylutės. Labai gerai, kad mano tėtis mirė nepamatęs to cirko, kurį daro jo buvęs studentas. O tėvelis labai visais didžiuodavosi. Ne savimi, jais, kurie išėjo iš jo vadovaujamo dekanato ŠP ir tapo žmonėmis. Jis ir mama pamatę tas kertamas liepas...pone Visockai,ar tokios nepagarbos viskam mokė jūsų DEKANAS? Dekanas?
Vakar    Pir, 2019-10-07 / 15:30

In reply to by Labai gerai

Tavo tėveliai turbūt matė,kaip buvo pjaunamos liepos atnaujintoje bulvaro dalyje. Tada buvo viskas gerai. Niekas nieko nesakė,niekas neprotestavo. Kur tada buvo žmonės? Kodėl prie medžių nesirišo? Kodėl? A? Visur kaltas meras Visockas. O kad kiti darė buvę merai ką norėjo. Tai buvo gerai. Taip gerai,kad Šiauliai neteko 50 tūkstančių gyventojų. Su pagarba.
Vakar    Pir, 2019-10-07 / 15:36
Na,kaip važiuosite mieli liepų gynėjai iš Šiaulių ginti Šimonių girią? Nors vienas Šiaulietis bus ten? A? Va ten tai kerta mišką ir viskas važiuoja iš Lietuvos. Ten per diena iškerta ne viena ir du medžius,bet Šiaulių žmonės ten nevažiuoja ir nesiriša prie medžių. Ginti reikia miškus,girias,o ne šimtą ar kiek tai liepų. Su pagarba mieli miestiečiai.
Roma    Pen, 2019-10-11 / 12:56

In reply to by Vakar

Važiavome ir susikibę stovėjome, jei tamsta nežinai, nerašinėk. Miškų gynimas prasideda nuo meilės vienam medžiui, jo pasodinimo, saugojimo ar gynimo. Linkiu santarvės
Mendoza    Pir, 2019-10-07 / 19:57
Tikrai trūksta tos žalumos mieste. Dar kai dvaro gatve tvarkė ir iškirto visus medžius gatvėje pasimatė visas piratnamių "grožis", tai medžiai bent uždengė. Tilžės gatvė irgi kažkoks nesusipratimas, kai audra kyla ir stipresni vėjai pučia, jaunieji medeliai regis anksčiau laiko išgrius. O dabar ir pats centriukas pasimate koks nutriušęs, o ateinančius metus prie viso to dar ir smalkėmis kvepuosim, vualia. Atsistokime ir paplokime, "well done" 👏🏼👏🏼
Stas    Pir, 2019-10-07 / 20:49
Tegu pjauna miesta reikia atnaujint o ne ziuret i ta sovietu palikima.
Vincas    Pir, 2019-10-07 / 22:30
ačiū Sėjunui, kuris organizavo spaudos konferenciją ir protingai bei nuoširdžiai išsakė apie nusikalstamus darbus. Nesuvokiama, kaip tai demokratinėje šalyje, valdžia gali nekalbėti su žmonėmis, tyčiotis iš kitaminčių, demonstruoti savo aroganciją ir atsitvėrimą nuo rinkėjų. Gal gi bendrom pastangom pavyks įrodyti, kokius valdžioje turime tamsybininkus.
petras    Tre, 2019-10-09 / 11:19
norėčiau tų medžių gynėjus pamatyti kiekvieną rudenį šlavint lapus. Nes nėra kam šluoti darbininkų tigi nebėra.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.