Meras Šiauliams vadovauja iš namų

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių meras Artūras Visockas miestui vadovauja iš namų.
Vilniaus, Klaipėdos merai nuolat viešai komunikuoja su bendruomenėmis, tačiau Šiaulių mero Artūro Visocko pozicijos negirdėti. Mero darbo vietoje nėra nuo pat pirmadienio – pirmos karantino dienos. Savivaldybėje aiškinama, kad jis dirba nuotoliniu būdu.

Pats meras patvirtino, kad tai kiek daugiau nei darbas namuose. Jo žmona praėjusią savaitę grįžo iš užsienio, tad dėl koronaviruso epidemijos keliamos grėsmės miesto vadovas nusprendė imtis savęs apsisaugojimo priemonių.

Meras nuramino, kad jo žmona lankėsi pakankamai saugioje šalyje, grįžo dar prieš įvedant karantiną ir jai saviizoliacija nėra būtina, tačiau vis dėlto šeimoje nuspręsta likti saviizoliacijoje.

A. Visockas sakė, jog siekia asmeniniu pavyzdžiu parodyti, kaip reikia atsakingai vertinti šiandieninę situaciją, saugoti save ir aplinkinius, nors ir jaučiasi absoliučiai gerai.

Meras nepasirodys Savivaldybėje dar ir kitą savaitę. Jis „Šiaulių kraštui“ paaiškino, kad šiuolaikinės komunikavimo priemonės leidžia likti „ryšyje“ ir spręsti visus miesto klausimus nuotoliniu būdu. Jis turi informaciją apie tai, kas vyksta mieste.

„O dalyvauti merų viešųjų ryšių lenktynėse nesiruošiu“, – sakė A. Visockas.

Jis pasakojo, kad yra pasiekiamas ne vien Savivaldybės darbuotojų, bet ir miestiečių. Neseniai sulaukė žinios iš medikės, kuri nuvedusi vaiką į darželį, sulaukė atžagaraus elgesio iš šios įstaigos atstovų, taip pat jame buvo šalta. Teko įsikišti merui. Pagal patvirtintą sąrašą medikų ir pareigūnų vaikai yra priimami į darželius.

„Jei šeimoms darželiuose kils problemų, ką nors pasakys dėl atvesto vaiko, susisiekite su manim, viską išspręsime“, – siūlė meras.

Jis piktinosi, kad šiomis dienomis Lietuvos Respublikos Seimas priėmė teisės aktų pataisas ir leido savivaldybių taryboms nuotoliniu būdu svarstyti tik tuos klausimus, kurie susiję su karonaviruso epidemijos valdymu. Meras stebėjosi, kad Seimas neįvertino, jog tokiu atveju užsitęsus karantinui bus nepriimti miesto gyvenimui svarbūs sprendimai. Šiaulių miesto taryba turėtų posėdžiauti nuotoliniu būdu balandžio 2 dieną.

Komentarai

mere ka daryti     Šeš, 2020-03-21 / 19:04
ka daryti su nakvynes namais,,kaip dirbti darbuotojams budetojams,kaip juos karantinuoti,jug jie kasdien vaiksto kur nori ir uzkres darbuotojus,bei nakvynes namu gyventojus ir taip atsiras platinimo zidinys.
Zita    Sek, 2020-03-22 / 09:03

In reply to by mere ka daryti

Seniai tuos namus reikia uždaryti arba mažiausiai 70-80% jų darbuotojų atleisti. Ten būtina sumažinti išpūstą darbuotojų sąrašą, užteks jiems sėdėti be darbo, nosis krapštytis ir kavutę gerti.
Svarbu feisbukas veikia ponui    Sek, 2020-03-22 / 07:38
Nors pastaruoju metu pridusęs biški,pasigedom įrašų su besikūrenančiu pečium ar šiaip filosofijos apie trinkelę... Matyt išsisėmė po "virusas irgi nori gyventi"...
nuotolinis    Sek, 2020-03-22 / 10:30
nuotolinis meras. Taigi pagaliau Šiauliuose proveržis įvyko:) Audringi plojimai. O jei mero žmona po užsienius važinėjo, kai buvo sakoma nevažiuoti jau, tai viską ir parodo tas faktas apie šeimynėlę..
Rita    Sek, 2020-03-22 / 16:23
Dar viena kaušų šeimynėlė, kaip galėjo išvykti į užsienį, kai buvo rekomenduojama nevykti, atsakomybės nulis.
Teisingumas turi buti..    Sek, 2020-03-22 / 18:42
Visockai grażink pinigus uż praloštus teismus.. Jie labai reikalingi Verslui ir Šiauliu żmonems..!!!!!!!!!
Vėl    Sek, 2020-03-22 / 20:53
Vėl kažko nesuprantu. Kad mers pasislėpė gerai, bet kur mobilūs patikros punktai Šiauliuose?
Vantuzas    Sek, 2020-03-22 / 22:07
Meras? Kada pirtis mieste bus? Virusai virš 40°C miršta. Arba < -20°C. Ir muilas pH5.5
Vardas    Sek, 2020-03-22 / 23:36
O kode mera sese nebuva izoliuota, da i vaika i mokykla isgrudus buva.
Valdonija Jan    Pir, 2020-03-23 / 07:40
Ar ne prabanga atidaryti 6 darželius dėl 8 ar 9 vaikų, juos šildyti. Užtektų 2 darželių skirtinguose miesto rajonuose. Nejaugi nesuprantame, kad per Šiaulius pervažiuoti užtenka 20 min. Ir vėl lenda neūkiškumas.
Karantins    Pir, 2020-03-23 / 09:22
neparašytų, tai niekas ir nepastebėtų. Net ir kokį pusmetį. O gal net kaip tik mieste darniau būtų pradėta dirbti ir mažiau nukvakimo sklistų.
klausimas    Pir, 2020-03-23 / 09:43
Piktinatės, kad buvo atsakingas ir karantinavosi. O kodėl nesipiktinate Biržų vicemere, kuri per mėnesį sėkmingai slidinėjo užkrėstame Gruzijos kurorte, po to sulakstė į Kazachstaną ir net nebandė karantinuotis?? Žinant, kad jos vyras, gimnazijos direktorius, irgi vaikščiojo į darbą - tai gal katučių tokiems ploti?? Kiek (teoriškai) užkrato galėjo paskleisti anie nesikarantinavę ir kiek (teoriškai) apsaugojo mūsiškis izoliacijoje? Taip, nepritariu daliai mero ir jo komandos sprendimų, ko gero nebalsuočiau už jį (gyvenu rajone, mūsiškis meras girtas senukus lanko karantino metu ir su buvusiais kolegomis gėrinėja), bet gerbkim už pilietiškumą ir parodytą pavyzdį..
>    Ant, 2020-03-24 / 11:53

In reply to by klausimas

O gal vis tik pilietiška būtų buvę, jei ponia editukė būtų ne į šeimą lėkusi, o į savivaldybės saviizoliacinį būstą, o meras būtų dirbęs? Tik situacija, ko gero, tokia, kad visi patyliukais džiaugiasi, kad jis savo"darbu" nemaišo/netrukdo iš tikro reikalingus darbus daryti.. liūdna..
Vantuzas    Pir, 2020-03-23 / 10:03
Kaip gerai namuose dirbti! Mega iki 12.00 bet pinigai eina. Elrktoratu ne reiki atsakyti. Įdomu? O kur miestietis dingo? Venecijose už 4€ WC sisijsvo?
Tamstos    Pir, 2020-03-23 / 11:16
Jums būtų tikra šventė,jei dabartinis meras susirgtų tuo virusu ir visi keltų šampano taures,jei jis dar numirtų. Tada būtų tikra puota,juk jis taip blogai dirba. Visi miestai kyla nuo dugno,o Šiauliai toliau dugne. Ir vėl ateitų į valdžia ateitų opozicija. Juk taip gerai valdė 25m. "Nuklonas" uždarytas,"Šiaulių" pienas uždarytas. Šiaulių "duona" uždarytas. "Tauras" uždarytas nu ir t.t ir pan., o kur dar keliai visame mieste,kaip po antro pasaulinio karo. Va čia tai buvo valdymas. Pasaka. Ar ne taip opozicijos gerbėjai?
Maladiec    Pir, 2020-03-23 / 12:08
Karantinavosi, kai prieš tai aplankė beveik visas mokyklas :) paštininkas.
tusti    Pir, 2020-03-23 / 12:40
geriausias karantins autobuse - visiskai tusti vazineja tuo paciu grafiku. Tai gal pamazint dienos metu reisu skaiciu jei jau taip visi namie sedi, o uz tusciu autobusu vazinejima tures susismoketi visi miestieciai ?
to tusti !    Pir, 2020-03-23 / 13:10

In reply to by tusti

Tai dėl to turėtumėte džiaugtis, o neverkšlenti . Netiesa, kad jie važinėja visiškai tušti, važiuoja 2-5 keleiviai, pati šiandien tai mačiau. O jūs norite, kad autobusai važinėtu PILNI keleivių, žmogus prie žmogaus !?
Vantuzas    Pir, 2020-03-23 / 13:05
Dr.meras. Kur mieste WC? Žmones prie Šiaulių banka trynasi....sisja nori...visur karantinas...
Kur buvo visockas    Pir, 2020-03-23 / 22:38
Atgimimo laikotarpiu, ką darė? To buvo klausta daug kartų, bet atsakymo šiauliečiai taip ir nesulaukė.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.