Meras Šiauliams vadovauja iš namų

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių meras Artūras Visockas miestui vadovauja iš namų.
Vilniaus, Klaipėdos merai nuolat viešai komunikuoja su bendruomenėmis, tačiau Šiaulių mero Artūro Visocko pozicijos negirdėti. Mero darbo vietoje nėra nuo pat pirmadienio – pirmos karantino dienos. Savivaldybėje aiškinama, kad jis dirba nuotoliniu būdu.

Pats meras patvirtino, kad tai kiek daugiau nei darbas namuose. Jo žmona praėjusią savaitę grįžo iš užsienio, tad dėl koronaviruso epidemijos keliamos grėsmės miesto vadovas nusprendė imtis savęs apsisaugojimo priemonių.

Meras nuramino, kad jo žmona lankėsi pakankamai saugioje šalyje, grįžo dar prieš įvedant karantiną ir jai saviizoliacija nėra būtina, tačiau vis dėlto šeimoje nuspręsta likti saviizoliacijoje.

A. Visockas sakė, jog siekia asmeniniu pavyzdžiu parodyti, kaip reikia atsakingai vertinti šiandieninę situaciją, saugoti save ir aplinkinius, nors ir jaučiasi absoliučiai gerai.

Meras nepasirodys Savivaldybėje dar ir kitą savaitę. Jis „Šiaulių kraštui“ paaiškino, kad šiuolaikinės komunikavimo priemonės leidžia likti „ryšyje“ ir spręsti visus miesto klausimus nuotoliniu būdu. Jis turi informaciją apie tai, kas vyksta mieste.

„O dalyvauti merų viešųjų ryšių lenktynėse nesiruošiu“, – sakė A. Visockas.

Jis pasakojo, kad yra pasiekiamas ne vien Savivaldybės darbuotojų, bet ir miestiečių. Neseniai sulaukė žinios iš medikės, kuri nuvedusi vaiką į darželį, sulaukė atžagaraus elgesio iš šios įstaigos atstovų, taip pat jame buvo šalta. Teko įsikišti merui. Pagal patvirtintą sąrašą medikų ir pareigūnų vaikai yra priimami į darželius.

„Jei šeimoms darželiuose kils problemų, ką nors pasakys dėl atvesto vaiko, susisiekite su manim, viską išspręsime“, – siūlė meras.

Jis piktinosi, kad šiomis dienomis Lietuvos Respublikos Seimas priėmė teisės aktų pataisas ir leido savivaldybių taryboms nuotoliniu būdu svarstyti tik tuos klausimus, kurie susiję su karonaviruso epidemijos valdymu. Meras stebėjosi, kad Seimas neįvertino, jog tokiu atveju užsitęsus karantinui bus nepriimti miesto gyvenimui svarbūs sprendimai. Šiaulių miesto taryba turėtų posėdžiauti nuotoliniu būdu balandžio 2 dieną.