Medikams – padėka ir parama

Centro poliklinikos nuotr.
Centro poliklinika sulaukė „Baltik vairas“ paramos.
Lietuvoje daugėjant koronaviruso infekcijos atvejų, vis didesniam kiekiui žmonių reikalingos medicininės apsisaugojimo priemonės. Kaip ir visoje šalyje, taip ir Šiauliuose, verslas, visuomeninės organizacijos atskiri asmenys siūlo sveikatos įstaigoms savo paramą.

Ligoninė: apsaugos priemonių trūkumo nėra

Respublikinė Šiaulių ligoninė, iš pradžių siuntusi signalus, kad medikams reikalinga visuomenės pagalba, penktadienį išplatino jau kitokį pranešimą.

„Norime informuoti visuomenę, kad viešoji įstaiga Respublikinė Šiaulių ligoninė gavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pritarimą ir patvirtinimą apie finansavimą, konsoliduojantis su kitomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, vykdyti labai didelės apimties visų reikalingų asmeninių apsaugos priemonių pirkimą, kuris vykdomas jau dabar.

Įsigijusi šias prekes viešoji įstaiga Respublikinė Šiaulių ligoninė bus pilnai apsirūpinusi bet kokiems epidemijos scenarijams reikiamomis asmens apsaugos priemonėmis ir galės jomis aprūpinti visas kitas stacionarines gydymo įstaigas, priskirtas veikimo teritorijoje.

Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu ligoninėje asmens apsaugos priemonių trūkumo nėra“, – rašoma ligoninės pranešime.

Ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pripažino, kad sulaukia pagalbos iš miesto verslo ir gyventojų bei jiems dėkoja.

Ligoninė pateikė informaciją, kad sulaukė įvairiapusiškos paramos: Šiaulių bankas skyrė 50 tūkstančių eurų, UAB „Interscalit“ pasiuvo kaukių, UAB Aukcionas 123 540 vienetų respiratorių FFP2 , UAB COCA-COLA HBC LIETUVA dovanojo geriamo vandens, kitų gėrimų. kavinės „Morganas“ ir „Lėja“ davė 4 šildytuvus šildyti palapines, kuriose skirstomi ligoniai. O 2 palapines skyrė Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba. UAB „Šiaulių spaustuvė“ pagamino 1000 vienetų dėžučių respiratoriams ir apsauginiams akiniams. Vienas šiaulietis padovanojo šiltą ir kokybišką darbo rūbų komplektą. E. Žakevičiaus individuali įmonė Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriui apvilks 11 čiužinių. UAB „Rūta“ pamalonino medikus energijos suteikiančiu šokoladu.

„Paramos reikia, bet kritinės situacijos nėra. Visokia parama yra gerai – gėrimais, šokoladais ir panašiai. Bet tikrai nėra taip, kad mes neturėtume vandens, neturėtume, ką valgyti ar panašiai. (...) Tegul siūlo labdarą, mes turime žmogų, kuris tai koordinuoja ir mes atsirenkame“, – sakė direktorius.

Apie apsaugos priemones jis sakė negalįs daugiau pridurti, nei parašyta oficialiame pranešime, nes tai derina Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerija paskelbė, kad jau šią savaitę į Lietuvą atkeliaus perkami respiratoriai, o jau kitos savaitės viduryje šalį pasieks siunta iš Kinijos, kurioje – milijoniniai kiekiai medikams reikalingų apsaugos priemonių – veido kaukių, respiratorių, vienkartinių kepurių, chalatų, pirštinių antbačių ir kitų priemonių.

Šiaulių ligoninės vadovas patvirtino, kad iki šiol apsaugos priemonėmis buvo aprūpinami medikai, kurie tiesiogiai dirba su galimai infekuotais pacientais.

„Viskas dinamiškai keičiasi. Iki šiol priemonės naudojome ten, kur reikia, o dabar artėjame prie to momento, kai bus naudojamos visuose skyriuose“, – patvirtino R. Mažeika.

Parama ir šeimos gydytojams

Šiaulių Centro poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis taip pat tvirtino, kad įstaiga medicininių apsaugos priemonių turi, bet „niekada negali būti viskuo apsirūpinęs“.

Todėl ypač maloni staigmena buvo vakar iš UAB „Baltik vairas“ gautos dėžės su įvairiomis apsaugos priemonėmis medikams – vienkartinėmis pirštinėmis, kostiumais, respiratoriais.

Įmonės vadovas Žilvinas Dubosas mums paaiškino, kad šias priemones naudoja gamyboje savo darbuotojams. Nusprendę, kad medikams reikia labiau, surinkę likučius pasiteiravo miesto mero A. Visocko, kam jų labiausiai reikėtų, ir jo patarti, nuvežė į Centro polikliniką.

Ž. Dubosas sakė, kad jie gal vieni iš pirmųjų nusprendė suteikti paramą, tačiau jo žiniomis daug miesto verslininkų rengiasi medikams skirti paramą – tiek pinigais, tiek priemonėmis. Nors verslas pats sunkiai kvėpuoja, supranta, kad jo pagalba yra reikalinga.

Įmonės vadovas pakomentavo, kad „Baltik vairas“ dvi savaites dirba puse pajėgumo, o kaip bus toliau, šiandien niekas nežino.

Savivaldybė darbuotojams dalija veido kaukes

Centro poliklinikos direktorius M. Maželis atkreipė dėmesį, kad šiuo metu poliklinikos pacientus priima tik išskirtinais atvejais, todėl apsaugos priemonės naudojamos tik kontaktuojant su pacientu. Gydymo įstaigos direktorius sako, kad medikams su pacientais kalbantis telefonu apsaugos priemonės nėra reikalingos.

Poliklinika skyrė atskirą įėjimą ir patalpas nuliniame aukšte, kur skiepijami vaikai.

Poliklinika jau parengė savo darbuotojus darbui laikinajame patikros punkte, kuris įkuriamas šalia Šiaulių arenos, tačiau jis dar veikti nepradėjo – laukia leidimo iš ministerijos.

Ir dar, tiek Centro poliklinikos, tiek Šiaulių ligoninės medikus rožių puokštėmis nudžiugino jų pardavėjai. Iš dėkingumo ir nuotaikai pakelti.

Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius pranešė, kad Savivaldybė įsigijo veido kaukių, kurias išdalino su klientais turintiems kontaktų savo darbuotojams, policijai, „Busturui“.

Vicemeras pasidžiaugė, kad Šiaulių sporto gimnazijos bendrabučiuose saviizoliacijai įsikuriantys žmonės pasitinkami linksmu mini dovanų maišeliu, kuriame – citrina, kivi, vitamino C. Taip bendruomenė bando pralinksminti sunkioje padėtyje atsidūrusius žmones.