Ligoninėje daugėja specialios įrangos

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo, kad siekiant išvengti bent minimalios rizikos po kontakto su sunkiu ligoniu saviizoliacijai nukreipti šeši medikai.
Nors ilgąjį savaitgalį Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika įvardijo kaip sąlyginai ramų, po kontakto su koronavirusu infekuotu pacientu teko izoliuotis 6 operacinės medikams. Ligoninėje daugėja specialios gydymo įrangos.

„Iš penktadienio į šeštadienį turėjome ūmų koronarinį susirgimą pacientui, jis buvo stentuotas operacinėje ir po paros paaiškėjo, kad jis yra COVID-19 teigiamas pacientas“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė ligoninės direktorius.

Ligoninėje atlikus atvejo analizę, įsitikinta, kad personalas, dirbęs su šiuo pacientu, naudojo visas reikiamas saugos priemones. Tačiau tam tikros nedidelės rizikos galėjo būti, todėl, siekiant kaip įmanoma sumažinti riziką, nuspręsta izoliuoti šešis darbuotojus 7 dienoms.

Anot R. Mažeikos, pacientas po procedūros jautėsi gerai, todėl tolimesniam gydymui ir saviizoliacijai išleistas namo.

Ligoninės direktorius akcentavo, kad nuo balandžio 8 dienos profilaktiškai kasdien tiriami rizikos skyriuose dirbantys darbuotojai. Profilaktiškai ištirta apie 300 ligoninės darbuotojų. Taip pat tiriami darbuotojai pagal epidemiologinius atvejus. Atlikti kelių medikių tyrimai, kai ligoninės darbuotojai buvo nustatytas koronavirusas.

Taip pat COVID-19 tyrimas atliekamas kiekvienam į ligoninę guldomam pacientui.

Ligoninėje antradienį buvo gydomi penki COVID-19 sergantys pacientai. R. Mažeika pasidžiaugė, kad vienas iš dviejų reanimacijoje gulinčių pacientų sveiksta, tačiau neseniai iš Joniškio atvežto ligonio būklė itin sunki. Dar trys ligoniai gydomi Infekcinių ligų skyriuje.

Paklaustas apie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų poreikį, R. Mažeika paaiškino, įranga yra perkama. Norint užtikrinti 2 procentų sergamumą kartu su Telšių apskrities gydymo įstaigomis įrangos turėtų pakankamai, tačiau problema yra ta, kad mažesniuose miestuose trūksta specialistų – reanimatologų, anesteziologų. Pagrindinis jų skaičius yra Šiauliuose ir ligoninė juos labai saugo.

Šiuo metu Šiaulių ligoninėje yra 50 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų (DPV). Taip pat ji turi įsigijusi 5 portatyvinius (transportinius) DPV aparatus, kurie taip pat tinkami sunkių būklių pacientams. Ligoninės Anesteziologijos-operacijų skyriaus operacinėse yra 21 anestezijos mašina, esant dideliam pacientų srautui ir neturint laisvų dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, jie tinkami COVID-19 pacientų ventiliavimui.

Neseniai ligoninė gavo 3 naujus DPV aparatus. Vieną dovanojo šalyje įsteigtas Paramos fondas kovai su koronavirusu. Kitus du DPV aparatus ligoninė įsigijo savo lėšomis.

Žadama, kad gydymo įstaigą artimiausiu metu pasieks dar 30 DPV aparatų, kurie LR sveikatos apsaugos ministerijos perkami centralizuotai. Tada ligoninėje stovės 83 dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, tinkami COVID-19 pacientų ventiliacijai.

Ir tai dar ne viskas. Ligoninė skelbia, kad savo iniciatyva perka 40 aukštos klasės DPV. Pirmieji 20 aparatų bus pristatyti balandžio paskutinėmis dienomis, kiti – iki gegužės pabaigos.

„Esame pasiruošę kritiniams atvejams, nuolat stebime situaciją, esant dar didesniam dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų poreikiui yra numatyti veiksmai ir dėl įrangos perskirstymo iš rajoninių ligoninių“, – skelbia Šiaulių ligoninė.

R. Mažeika priminė, kad yra patvirtinti 5 personalo apsaugos lygiai ir visais lygiais ligoninės medikai apsaugos priemonėmis yra aprūpinti.

Logistikos specialistai ir per šventes vežė apsaugos priemonių siuntas į ligoninę, antradienį, atkeliavo dar vienas siuntinys, ir jis nėra paskutinis. Anot direktoriaus, ligoninė dalinsis apsaugos priemonėmis ir su kitomis klasterio ligoninėmis.