"Delfino" baseinuose vandens ir oro kokybė neatitiko normų

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.
Spalio mėnesį palaukimo mokyklą "Delfinas" lankančių vaikų tėvai ėmė skųstis, kad vaikai Dainų gatvėje esančiame baseine dūsta nuo didelės chloro koncentracijos. Tėvams ir žiniasklaidai paviešinus informaciją, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamentas atliko abiejų "Delfino" baseinų Ežero ir Dainų gatvėse vandens bei oro kokybės tyrimus.

Departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Lina Ruškienė informavo, kad atlikus operatyviąją kontrolę nukrypimų nuo higienos normų rasta abiejuose "Delfino" baseinuose.

Lapkričio pradžioje surašytame protokole užfiksuota, kad Dainų gatvėje esančio baseino vandenyje nustatytas šiek tiek didesnis nei leistina chloro kiekis, o Ežero gatvėje – per mažas. Abiejuose baseinuose ore aptikta apie 1,5 karto didesnė chloro koncentracija, nesi leistina.

Anot L. Ruškienės, Ežero gatvės baseino problema – sena ventiliacijos sistema. Nors vandenyje fiksuotas chloro trūkumas, ore jis viršijo leistiną kiekį.
"Įstaigai duotas nurodymas laikinai stabdyti veiklą, kol bus pasiekti reikalingi rodikliai ir bus atlikti laboratoriniai tyrimai. Įstaiga pati užsakė tyrimus ir mums pristatė jų rezultatus", – pasakojo vedėja.

Operatyviosios kontrolės metu taip pat buvo nustatyti baseino įrangos priežiūros ir profilaktinių patikrinimų darbų, vandens keitimo darbų, automatinių laisvojo chloro ir pH dydžio nustatymo įrenginių, automatinės dozavimo įrangos parodymų registravimo pažeidimai. Plaukimo mokyklai skirtas maždaug mėnesio terminas pašalinti nustatytus pažeidimus. Maždaug po mėnesio Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vykdys grįžtamąją kontrolę, atliks oro tyrimus.

L. Ruškienė sakė, kad "Delfine" už vandens ir oro kokybę atsakingiems asmenims bus taikomos administracinio poveikio priemonės – baudos nuo 70 eurų. Už pakartotinius pažeidimus gresia dar didesnės baudos. Vedėja patvirtino, kad skundų dėl "Delfino" baseinų vandens ir oro kokybės gauna ne pirmą kartą, yra taikytos ir nuobaudos, tačiau jos praėjus metams išnyksta.

Komentarai

Direktor    Pir, 2019-11-25 / 19:43
Prie seno diriko to nebuvo. Kažkoks nesusitvarkymas ūkio reikale.
Siaulietis    Pir, 2019-11-25 / 22:35
islindo senojo vadovo kliauzos. Dar ilgia naujasis turės srebti.
šiauliečiui    Pir, 2019-11-25 / 23:08
prie ko čia senas vadovas, jei naujas nesugeba patalpų išvėdinti???
Bronius    Ant, 2019-11-26 / 07:22
Deja,bet prieš 3 metus nieko panašaus nebuvo,reikia dirbt ir reaguot i pastabas,o ne dura stumt!!!!!
Bronius    Ant, 2019-11-26 / 09:26
Vedinimo sistema nepakankam. Tai prie 3 metus iseina, kad buvo pakankama? Čia arba seniau niekas nežiūrėjo arba dabar senasis kiša pagalius per kur tik gali.
Darbininkas    Ant, 2019-11-26 / 09:34
Jo tikriausiai senasis su kibiriuku rugsties ar ko ten chloro barsto i baseina,ir ventiliacija su vata užkišineja,nebejuokauk,kazko anksciau buvo viskas gerai
Hm    Ant, 2019-11-26 / 09:51
kokia valdžia, toks ir vanduo - tručija lietuvis lietuvį kaip tik gali.
Idomu    Ant, 2019-11-26 / 12:03
Każin kiek vaikai jau gavo tu nuodu.. dirba gi dideliais kruviais., oravaro ta ora per savo plaučiud
nezinomas    Ant, 2019-11-26 / 12:53
visiemx zinovams noreciau pranest ,kad prie seno visko buvo , uzgniausta ,uzglaistyta ,baudos mokamos is mokyklos .keliem prie seno buvo gera ,o daba vyksta juodosios technologijos, o straipsny spalvos per daug sutirstintos ir liaukites pagaliau pilti purva
To nežinomas    Ant, 2019-11-26 / 12:57
Tu čia tirštini spalvas,žiurėkim kas dabar paklauskim gal mediku ar sveika plaukiot kai 1,5 karto daugiau kažko ore,praeitis yra praeitis😏
Bronius    Ant, 2019-11-26 / 14:09
Ar ne senasis per pazintis stumia visokias inspekcijas tikrinti? O ten draugeliai tik kolbikes maiso tik pelna skaiciuoja, burbulus pucia? O dar ir zurnaliugos prisideda i viena raga pusdami?
Vantuzas    Ant, 2019-11-26 / 15:54
Klaipėdoje vykusios tarptautinės „Gintaro taurės“ plaukimo varžybos šiauliečiams atnešė šūsnį apdovanojimų. Iškovota net 20 įvairių spalvų medalių.
ccc    Ket, 2019-11-28 / 19:50
Impuls vandenį patikrinkite, o ne kažkokių sensacijų ieškokite. Jau prie seno direktoriaus turėjo būti pakeista visa vėdinimo sistema, bet...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.