Šiauliuose daugėja statybų aikštelių

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktorius Virgilijus Statkus tikina, kad vėluojantys projektai jau greitai bus baigti.
Šiauliuose vėluoja kai kurie vykdomi projektai. Tikinama, kad tai dėl karantino. Tačiau daugėja ir statybos aikštelių.
Redakcijos archyvo nuotr.
Ką tik prasidėjusią Aušros alėjos rekonstrukciją pristabdė atkastas senasis akmeninis grindinys.

Milijono Bačiūnų gatvei neužteks

Šiaulių savivaldybė iš centrinės valdžios gavo 1,1 milijono eurų Bačiūnų gatvės remonto darbams. Dar 500 tūkstančių eurų skirta Poilsio gatvei remontuoti. Apie tai pranešė Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento direktorius Virgilijus Statkus.

Tam, kad Bačiūnų gatvė būtų užbaigta iki miesto ribos, reikėjo dvigubai tiek pinigų. Dabar lėšų užteks remonto darbams iki sankryžos su Energetikų gatve. Iki galo darbai gali būti užbaigti tik tuo atveju, jei šįmet dar atsiras papildomų pinigų. Jei ne, gatvės remonto pabaigtuvės nusikels į kitus metus.

Šiaulių meras Artūras Visockas apibendrino, kad gatvių remontui šiais metais skirta 13 milijonų eurų.

Naujos statybų aikštelės

Pastaruoju metu Šiauliuose šalia visų vykstančių darbų atsirado dar dvi naujos statybų aikštelės. Gegužės 26 dieną rangovas UAB „HSC Baltic“ pradeda P. Višinskio gatvės viešųjų erdvių sutvarkymo ir P. Višinskio gatvės iki sankirtos su Stoties gatve rekonstravimo darbus. 2,129 milijonų eurų vertės projekto darbai turi būti atlikti iki kitų metų birželio.

Jau ne pirmą projektą Šiauliuose vykdanti UAB „Plungės lagūna“ pradeda beveik milijono eurų vertės darbus Vilniaus gatvės 153 A kieme. Iki kitų metų spalio mėnesio ši teritorija bus pritaikyta aktyviam poilsiui.

Šie abu projektai finansuojami Europos Sąjungos lėšomis ir yra URBAN programos dalis.

Darbai vėluoja ir dėl pandemijos

Departamento direktorius sakė, kad Pakruojo gatvės rekonstrukcijos darbai jau turėjo būti baigti balandžio mėnesį. „Šiaulių plentas“ vėluoja, tačiau, anot V. Stakaus, planuoja artimiausiu metu gatvę pabaigti.

Draugystės prospekto rekonstrukciją „Plungės lagūna“ turėjo užbaigti iki gegužės vidurio, tačiau departamento vadovas pranešė, kad gauta rangovo pretenzijų, kurios svarstomos. 1,3 milijonų vertės darbai vėluoja.

Kaip ir Draugystės-Dubijos žiedo įrengimas. Juo laisvai važiuoti automobiliai turėjo dar gruodžio 11 dieną, tačiau iš jį įrenginėjusio „Šiaulių plento“ taip pat gauta rangovo pretenzijų, kurios nagrinėjamos.

V. Statkus tikino, kad rangovų pretenzijos susijusios su medžiagų ir darbų kokybės vertinimu, todėl situacijos aiškinimuisi pasitelkiami ekspertai.

Departamento vadovas paaiškino, kad atlikus ekspertizę gautos išvados, kad panaudota „kiek kita“ danga. Rangovas Savivaldybei yra pateikęs nepriklausomų ekspertų išvadą, kad danga turi reikiamus kokybinius parametrus. Viliamasi, kad situacija greitai bus išspręsta.

Kokios dar vėlavimo priežastys?

„Priežastys vėlavimo – tradicinės. Statybos darbai labai dažnai užsitęsia dėl rangovų darbo jėgos trūkumo. Šiuo atveju buvo kaip tik koronos situacija ir absoliučiai visi rangovai bombardavo Savivaldybę raštais, kad jie laiku nesugebės įvykdyti savo sutartinių įsipareigojimų“, – sakė V. Statkus.

Jis tvirtino, kad nei vienas rangovas nebuvo visiškai nutraukęs darbų. Į dėl darbuotojų ligų, apsunkinto jų atvežimo iš kitų miestų, dėl apsaugos priemonių naudojimo susidariusius trikdžius Savivaldybė žada atsižvelgti.

Prisikėlimo aikštės remonto darbai jau po kelių pratęsimų turėjo būti baigti balandžio 15 dieną, tačiau pabaigtuvių terminas nukeltas dar sykį – iki birželio 15 dienos. Anot V. Statkaus, tą dieną vyks objekto perdavimas Savivaldybei, net jei ir truks kai kurių detalių.

Projektus keičia ir atkasta istorija

Viešųjų erdvių ir gyvenamosios aplinkos gerinimas teritorijoje, besiribojančioje su Draugystės prospektu, Vytauto, P. Višinskio ir Dubijos gatvėmis pirmasis etapas bus baigtas šių metų spalio mėnesį. Šiuo metu tvarkomi daugiabučių kiemai. I projekto dalies darbų apimtis per 2,3 milijono eurų. Antrasis etapas bus vykdomas kitąmet, o kvartalinio kiemų tvarkymo vertė sieks beveik 900 tūkstančių eurų.

Aušros alėjos rekonstrukcijos darbai turi baigtis po metų. Visa projekto vertė – per 3 milijonus eurų, šių metų darbams numatyta 1,5 milijono.

Anot V. Statkaus, „Šiaulių plentas“ darbus vykdo atsakingai, tačiau juos sustabdė atkasta akmenimis grįsta gatvės danga. Su Kultūros paveldo specialistais ir su projektuotojais derinama, kaip tą dangą būtų galima eksponuoti.

Vilniaus gatvės bulvaro dalies atnaujinimo darbai vyksta pagal grafiką ir turi baigtis iki kitų metų pabaigos. Departamento vadovas pasidžiaugė, kad dėl gatvės šviestuvų rastas sprendimas, kuris tenkino ir Savivaldybę, ir buvusių originalių šviestuvų autorių Vilių Puroną.

Šiaulių gamintojas pagamins šviestuvus, kurie bus panašūs į iki šiol ten stovėjusius ir panašius į pakeltą ranką su 5 pirštais.

Centrinio parko rekonstrukcijos rangovas UAB „Aukštata“ Savivaldybei pateikė pasiūlymus kai kuriuos darbus atlikti kitaip, nei buvo numatyta, tačiau dėl to jų kaina nebrangs. Tas pats rangovas laimėjo konkursą ir vasaros estrados rekonstrukcijai. Per metus įmonė atliks darbų už 1,3 milijono eurų.

Iki kitų metų rugpjūčio vidurio vaizdas pasikeis ir prie Talkšos ežero. UAB „HSC Baltic atliks darbų už 2,66 milijono eurų. Čia bus įrengta infrastruktūra, kuri būtų aktuali ir reikalinga aktyvaus ir pasyvaus laisvalaikio mėgėjams, vaikams, gyvūnų augintojams, verslo atstovams.

Komentarai

Jochaidy    Ket, 2020-05-28 / 08:35
Kada Dvaro gatvę link Zubovo išremontuosit? Dabar lopas ant lopo. Nervų nebėra, kaime geresnis kelias.
Pritariu    Ket, 2020-05-28 / 20:57

In reply to by Jochaidy

Važinėju ta gatve, tai jos BŪKLĖ YRA SIAUBINGA,o ką jau kalbėt apie šaligatvį. Realiai reikia kapitalinio remonto iki pat naujo Lidl'o. Tas pats su Varpo gatve nuo kolegijos, bet ten aišku automobilių srautas žymiai mažesnis, ne toks didelis prioritetas.
:(    Ket, 2020-05-28 / 08:55
Statybų aikštelė - tada, kai ką nors stato, o čia tik remontuoja gatvės. Puiku, bus galima centrą pravažiuoti nestojant. Nes eiti ten nėra ko. Betonas, guminės žaidimų aikštelės ir šluotražiai. Įsisavino URBAN lėšas "puikiai".
Marytė    Ket, 2020-05-28 / 09:43
Nieko naujo. Draugystės pr. bus pabaigtas iki Mero Saulės kadencijos pabaigos. Nes, kada reikėjo tikrinti, kaip dirba, nebuvo kam. Visi šaukė, kad dirba gerai ir t.t. nors realus vaizdas buvo kitoks. Dabar irgi panašiai kaip remontuoja kiemus. Paskui po kiek laiko vėl atkas. Nieko naujo. Kol tokie klapčiukai sėdės savivaldybėj nebus kam tikrinti, o paskui nebeliks ir kam nešti atsakomybę. Valio Merui Saulei
Statybis    Ket, 2020-05-28 / 09:49
Siauliai kelmuoti,bulvaras nuplikes-kas jusu groziui senobiniam tiki...Pamatytu Vilius Kazanavicius,prie kurio miestas klestejo,bet anam miesto piliecio vardo neskyre,o tik kokiam tai jankiui dipukui tapkiniui-subines vysuskio chebrai suspardytu ir prikaltu prie tos raudu sienos amzinai atgailauti....
Šiauliečiams    Ket, 2020-05-28 / 10:26
Ar jus darote remonta visame bute ir ten gyvenote.. pagal visocka jus dabar ta ir turite., švaraus ora jjms gerbiameji..
666    Ket, 2020-05-28 / 11:53
Zinant pasto karvelio kompetencijas tai galiu pasakyti tik tiek: stiprybes, jums AUPS.
Kas dar baisesnio?    Ket, 2020-05-28 / 13:08
Bus labai gražu, kai bulvaras pasipuoš iš žemės dygstančiom rankom, nes tokius šviestuvus sugalvojo Puronas ir merui labai patiko...
Kur    Ket, 2020-05-28 / 13:16
Prisikėlimo aikštės fontanai, jau ir vasara ant nosies, o jų net ne kvapo, kur tas žadėtas gruožis ? Ir vėl sudžiuvo augalai. Tik praeitą rudenį būvo gražiai sutvarkytas Basanavičiaus g. ir Aušros al. kampas, prisodinta nepigių augalų ir ką? Šiandien daugiau nei pusė rutulinių tujų jau sudžiuvo. Nejaugi neaišku kad augalus reikia laistyti ? Ir vėl pinigai ir darbuotojų pastangas veltuj. Ir augalų gaila. Šiaulių savivaldybės darbuotojai su akmeninėmis širdimis.
Nu    Ket, 2020-05-28 / 21:52

In reply to by taigi,

Jau antra kadencija tuoj įpusės, o vis dar aplinka kalta - neleidžia vargšeliui dirbti. Ar tik ne kiaušiniai šokėjui maišo?
Tamstos    Ket, 2020-05-28 / 14:32
Ale,kaip buvo gerai gyventi su prieš tai buvusiais merais. Tiesiog pasaka. 50000 tūkstančių Šiauliečių pabėgo,miesto skola buvo kosminė. Miestas merdėjo. Tiesiog PASAKA buvo gyventi. Ar ne taip gerbiamieji opozicijos gerbėjai?
ina    Ket, 2020-05-28 / 15:00
prie ko čia opozicija? Ar žmonės akių neturi... Visi aplink kalti, tik ne jie. Laikraštis, kad rašo, šiauliečiai, kad nuomonę turi. Ar nejuokinga?
Tamsta    Ket, 2020-05-28 / 15:16

In reply to by ina

Prie to opozicija. Kad visi labai,labai nusivylę dabartiniu meru. Nors vieną teigiamą žodį apie merą yra parašęs Šiaulių kraštas. Nėra. Tai reiškiasi,kad šis laikraštis priklauso. OPOZICIJAI. Nu aišku kuris ateis po šio mero bus labai,labai geras. Miestas sutvarkytas. Galima dirbti sau į kišenę.
Tamsta    Ket, 2020-05-28 / 15:54

In reply to by Pfuu

O ką man daryti,jei neturiu FB. Aš nematau jo žinučių ir savęs gyrimų. O FB,nenoriu kurtis. Belieka viena. Skaityti ką rašo spauda,o ji nieko gero nerašo apie merą....
Keista    Ket, 2020-05-28 / 18:23
Iš kur tiek daug neigiamų emocijų ir negatyvaus požiūrio? Ilgai dar visuomenė socialiai bręs aplink save matydama vien neigiamus dalykus.
Pastebejimas     Ket, 2020-05-28 / 21:20
Prisikėlimo aikštėje į ąžuolus pasidarykite, ypač prie Swedbank, kaip jie atsigauna po tokių pertvarkymų... Keli purpurai ant storu šakų.
Hi    Ket, 2020-05-28 / 21:56
Keistas pavadinimas tos aikštės - užbetonavo ištisai, niekas jau tenais nebeprisikels.
Petras    Pen, 2020-05-29 / 07:09
Centro autobusu st.prie tetro nei suolo nei pavėsines.beje yra pavėsinė .bet ji uzkavota .ir zole iki keliu
:))    Pen, 2020-05-29 / 09:13

In reply to by Šiaulietis

prie bet kurio kito ar prie bet kurios indų plovėjos būtų tvarkomas dar geriau - su idėjomis. O dabar tik buitiškai kasa ir betonuoja, daugiau nieko :)

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.