Koncertų salė „Saulė“ lieka be geros akustikos

Artūro STAPONKAUS nuotr.
„Saulės“ durys koncertams atsivers gal tik kitų metų pavasarį.
Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ priestatas su repeticijų studijomis orkestrams atidarytas, bet žlunga viltys, kad koncertai skambės salėje su naujos kokybės akustika. Salės laukia tik paprastas remontas. Kultūros ministerija akustikai gerinti pagailėjo lėšų, o Savivaldybė 1,5 milijono eurų neįstengia skirti.

 

Lėšas braukia ir Savivaldybė

Baigtas statyti ir įrengti „Saulės“ koncertinės įstaigos priestatas, jame įrengtos repeticijų studijos visiems trims koncertinės įstaigos kolektyvams – kameriniam orkestrui, pučiamųjų orkestrui ir bigbendui.

Repeticijos naujose studijose jau vyksta, bet atnaujintos koncertų salės ir muzikantams, ir žiūrovams teks palaukti.

„Su priestatu viskas gerai, studijos orkestrams gerai įrengtos, kolektyvai patenkinti, – sakė „Šiaulių kraštui“ Saulius Kauneckas, koncertinės įstaigos „Saulė“ direktorius. – Per 50 metų muzikantai galų gale turi savo kampą repeticijoms, geras darbo sąlygas. 2,5 milijono eurų kainavo priestato statyba, 51 procentą lėšų skyrė Savivaldybė, o 49 procentai – europinės paramos lėšos. Buvome pasidarę ir salės akustikos gerinimo projektą. Reikėjo 1,5 milijono eurų, Savivaldybė buvo suplanavusi 750 tūkstančių eurų ir Kultūros ministerijos tiek pat prašė. Bet kai Kultūros ministerija pinigų nebedavė, tai viskas sustojo.“

Direktoriaus žodžiais, salės atnaujinimo projektas sumažėjo nuo 1,5 milijono eurų iki 400 tūkstančių eurų ir virsta paprastu remontu. Koncertų kokybę gelbės tik nauja garso aparatūra.

Savivaldybė „Saulės“ salei suplanuotas lėšas jau ėmė braukti iki 400 tūkstančių eurų ribos. Miesto Taryba praeitą savaitę kitoms reikmėms atriekė 200 tūkstančių eurų, kurie buvo numatyti „Saulės“ koncertų salės naujoms kėdėms įsigyti.

„Salėje vėl sustatysime senas kėdes, liks senos grindys, sceną, kuri padvigubėjo, į gylį pasistūmė 3 metrais, baigsime sutvarkyti, sienos, lubos bus padažytos. Gaila, kad lieka tik toks remontas, – vardijo S. Kauneckas. – Norisi tik vieno – kuo greičiau pradėti dirbti, atidaryti duris koncertams. Jeigu po metų kitų ir atras lėšų akustikai, negi naują garso aparatūrą sustatę, kėdes iš naujo sumontavę, vėl viską ardysime?“

Liepą sulaukė blogos naujienos

Šiaulių miesto savivaldybės Administracijos direktorius Antanas Bartulis „Šiaulių kraštui“ teigė, jog iki pat vasaros vidurio dar buvo puoselėtos viltys, kad Kultūros ministerija prisidės prie „Saulės“ salės akustinių sprendinių.

Jis patvirtino, jog tikėtasi, kad ministerija skirs 750 tūkstančių eurų – tiek pat, kiek miesto Savivaldybė.

„Tada būtų reikėję ir kėdes salėje keisti, nes buvo parengtas kompleksinis salės atnaujinimo projektas, o kai liepos mėnesį sulaukėme Kultūros ministerijos rašto, jog lėšų šiemet nebeskirs, tai ir tų naujų kėdžių nebereikės“, – aiškino direktorius, kodėl mažinamos ir Savivaldybės investicijos salei atnaujinti.

Jis informavo, jog yra parengtas naujas techninis projektas salės remontui atlikti. Savivaldybė rengiasi skelbti rangos konkursą. Direktoriaus žodžiais, jeigu rangovas bus parinktas spalį, darbai gali prasidėti dar šiemet.

„Sąmata dabar yra 402 tūkstančių eurų, – sakė A. Bartulis. – Savivaldybės lėšas panaudosime scenai sumontuoti, jos erdvei sutvarkyti iki pirmos eilės salėje, padažome sienas, sutvarkome dar lubas, kurios buvo aplietos, atstatome kėdes į tą pačią vietą ir atiduodame salę miesto kultūriniam gyvenimui. Tikėkimės, po pusmečio skambės atidarymo koncertas.“

Dirkektoriaus žodžiais, įdirbis, kurį darė meras, kalbėdamasis su kultūros ministru, buvo didelis. Raštai ministerijai rašyti.

„Šiaulių norus ministerijoje gerai žinojo, sakėme, kad Savivaldybei didelė našta pakelti salės akustinius sprendinius, – teigė direktorius. – Ačiū, kad ministerija finansavo priestato statybą, bet turėjome lūkestį, kad supras, jog koncertų salei būtina gera akustika, kokybiškas garsas. Deja, gavome neigiamą atsakymą. Akustikos gerinimas nueina į ateitį. Mes patys skyrėme pinigų įgarsinimo aparatūrai nupirkti. Tad negali sakyti, kad nieko nepadaryta garso kokybei gerinti.“

Susijusios naujienos