Rėkyvos progimnazijoje statyba nesibaigia, mokiniai keliaus į Pabalius

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kone tradicija tapo nebaigti švietimo objektų iki mokslo metų pradžios. Rėkyvos progimnazijos naujojo priestato durys mokiniams atsivers gal tik lapkritį.
Šiauliuose vieninteliai Rėkyvos progimnazijos mokiniai mokslo metų nepradės savoje mokykloje.

Progimnazijos priestato statybos darbai nebus baigti iki rugsėjo 1-osios, užsitęs iki lapkričio.
Mokiniams teks keliauti mokytis į Pabalius, į Normundo Valterio jaunimo mokyklos ištuštėjusias patalpas. Savivaldybė garsina, jog mokinius vežios į pamokas ir atgal į Rėkyvą.

Yra ir Savivaldybės kaltės

Vincas Urbonavičius, miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, spaudos konferencijoje informavo, jog Rėkyvos progimnazijos priestato statybą rangovas žada baigti iki rugsėjo 1-osios. Bet darbų priėmimas numatoma užtruks du mėnesius – rugsėjį ir spalį.

„Valstybinė priėmimo komisija visada randa trūkumų, kuriuos reikia pašalinti, tikimės, kad lapkričio 1 dieną Rėkyvos progimnazijos mokiniai jau galės grįžti į savo mokyklą, o gal ir anksčiau, jeigu trūkumai bus nedideli,“ – sakė jis.

Tradicija tapo užtęsti mokyklų atnaujinimo, remonto darbus. Rėkyvos progimnazijos priestatą stato UAB „Limega“. Kodėl rangovai nesugeba objekto atiduoti iki mokslo metų pradžios? Ar bus taikomos baudos?

„Apie baudas dar nekalbame, apie jas galėsime kalbėti, jeigu darbai bus blogai padaryti, – sakė V. Urbonavičius. – Pagal sutartį rangovas darbus turi baigti rugsėjo 1 dieną, kai žiūrėjome vietoje, kokia yra darbų eiga, tikėtina, jog taip ir baigs. Bet mūsų kaltė, kad sutartyje nebuvome įvertinę objekto priėmimo proceso, kuris reikalauja laiko.“

Iš Rėkyvos į Pabalius

Savivaldybėje nuspręsta Rėkyvos progimnazijos mokinius laikinai įkurdinti Pabaliuose, nuo šio rugsėjo uždaromos Normundo Valterio jaunimo mokyklos patalpose. Jaunimo mokyklos vyresnieji mokiniai pradės mokytis Šiaulių profesinio rengimo centre, o jaunesnieji išskirstyti po kitas miesto mokyklas.

V. Urbonavičius informavo, jog Savivaldybė organizuos Rėkyvos progimnazijos mokinių pavežėjimą į pamokas Pabaliuose.

„Kasdien iš ryto jie bus vežami nuo Rėkyvos progimnazijos iki Jaunimo mokyklos, o po ugdymo proceso parvežami atgal į Rėkyvą, – sakė direktoriaus pavaduotojas. – Organizuojame ir mokinių maitinimą. Maistas bus gaminamas lopšelyje-darželyje „Bangelė“ ir atvežamas mokiniams į mokyklą.“

Švietimo skyriaus duomenimis, Rėkyvos progimnazijoje yra 180 mokinių. Mokiniai ir jų tėvai apie situaciją dar nėra informuoti.

Pasak Švietimo skyriaus vedėjos Editos Minkuvienės, tik liepos pabaigoje išsiaiškinta, kad priestatas iki rugsėjo 1 dienos nebus atiduotas ir pradėta tartis su progimnazijos direktoriumi į kokias artimiausias patalpas laikinai perkelti ugdymo procesą. Jaunimo mokykla pasirodė tam tinkamiausia.

Rėkyvos progimnazijos taryba vakar rinkosi aptarti ugdymo proceso eigą.

„Jeigu procese iškils problemų, esame pasirengę visas spręsti. Dar tikslinsime, kiek mokinių pageidaus būti vežami mokykliniu autobusu iš Rėkyvos į Pabalius? Jeigu jų bus nedaug, bus viena tvarka, vienoks pamokų tvarkaraštis ir pavežėjimo grafikas, jeigu daugiau – bus kitoks. Iki rugpjūčio 20 dienos turėtume turėti tikslų ir pamokų tvarkaraštį, ir pavežėjimo grafiką.“

Dėl progimnazijos ugdymo proceso perkėlimo į kitą vietą reikės atseikėti lėšų iš Savivaldybės biudžeto. Miesto Tarybos bus prašoma skirti Rėkyvos mokyklai papildomus 15 tūkstančių eurų. Skaičiuojama, jog tiek kainuos mokinių pavežėjimas, maisto gamyba ir transportavimas bei komunaliniai mokesčiai už naudojimąsi Jaunimo mokyklos patalpomis.

20 metų laukė priestato

Švietimo skyriaus duomenimis, Rėkyvos seniūnijoje gyvena 500 mokyklinio amžiaus vaikų. Maža mokykla seniai netenkino bendruomenės poreikių. Progimnazijos priestato statybos ir pačios mokyklos pastato renovacijos laukta 20 metų. Po renovacijos čia galės mokytis apie 350 vaikų.

„Limega“ atliks ir mokyklos senojo pastato renovaciją. Pasak V. Urbonavičiaus, senasis pastatas turi būti atnaujintas iki 2023 metų rugsėjo 1-osios.

Sutartis su rangovu dėl priestato statybos ir senojo pastato atnaujinimo pasirašyta 2020 metų liepą. Rangovas darbus įsipareigojo atlikti už kiek daugiau nei 3,7 milijono eurų. Vėliau ši suma buvo indeksuota dėl infliacijos, brangusių energijos išteklių, statybos medžiagų. Projektas pabrango 200 tūkstančių eurų – iki 3,9 milijono eurų.

Pastačius mokyklos priestatą bei atlikus senojo pastato remontą, mokyklos plotas padidės beveik trigubai: nuo 1 200 iki 3 411 kvadratinių metrų. Priestate įrengiamos klasės, biblioteka, sporto salė, technologijų kalbinetas.

Rėkyvos mokykla buvo šildoma kietuoju kuru. Per rekonstrukciją jos šildymo sistema bus rekonstruota, pastatų kompleksas bus šildomas dujomis.