Rekonstruoti Baisogalos nuotekų valymo įrenginiai

Savivald. nuotr.
Į Kiršino upelį nuo šiol bus išleidžiamas išvalytas vanduo.
Balandžio 7 dieną rangovų UAB „Infes“ atstovai UAB „Radviliškio vanduo“ vadovams oficialiai perdavė naujuosius rekonstruotus Baisogalos miestelio ir Pakiršinio (Vainiūnų) nuotekų valymo įrenginius. Įgyvendinant šį projektą, pastatyta nauja nuotekų valykla, kurios našumas – 510 kubinių metrų per parą, Pakiršinio (Vainiūnų) gyvenvietėje pastatyta nuotekų perpumpavimo siurblinė, kuri nuotekas perpumpuoja į Baisogalos nuotekų valyklą. Taip pat pakloti apie penki kilometrai slėginių nuotekų tinklų.

„Labiausiai švaresniu iš nuotekų valyklos išleidžiamu vandeniu džiaugsis gamta bei Kiršino upelis, į kurį iš valyklos vandens rezervuaro subėgs išvalytas, visas normas atitinkantis vanduo“, – sakė UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius Egidijus Barčkus.

Anot jo, atnaujinta valykla jau džiaugiasi ir šalia nuotekų valyklos sodus turintys baisogaliečiai – neliko atgrasaus kvapo, kuris neleisdavo jiems mėgautis poilsiu gamtoje. Dar naudą pajus ir vieno nedidelio kvartalo Pakiršinyje gyventojai, kuriems atsirado galimybė prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų.

Šiuo metu Baisogalos nuotekų valykla yra viena iš griežčiausiai stebimų nuotekų valyklų fosforo išvalymo prasme, čia išvalytose nuotekose leidžiama fosforo norma siekia 1,3 mg/l, bet jau šių metų rudenį baigus įrengti Šeduvos nuotekų valyklą, pastarosios galimybės išvalyti fosforą bus dar didesnės – net iki 0,8 mg/l. Dabar Baisogaloje liko sutvarkyti tik lietaus nuotekų surinkimo sistemą, nes gausiai palijus visos lietaus nuotekos suplūsta į šią valyklą.

Pagal keliamus vis griežtesnius aplinkosauginius reikalavimus Šeduvoje, Baisogaloje ir Pakiršinyje eksploatuotos senosios nuotekų valyklos buvo nusidėvėjusios, pasenusios ir nebepasiekė griežtesnių išvalymo rodiklių, todėl jas buvo būtina modernizuoti. Šios trys nuotekų valyklos Radviliškio rajone buvo įtrauktos į trylikos nuotekų valyklų, kurios įtrauktos į 2017 metais Aplinkos ministerijos patvirtintą Vandenų srities plėtros 2017–2023 metų programos įgyvendinimo veiksmų plano priemonių programą. Joms bus taikomi griežtesni aplinkosaugos reikalavimai.

2019 metų vasario 11 dieną tarp UAB „Radviliškio vanduo“ ir UAB „Infes“ buvo pasirašyta rangos sutartis dėl Baisogalos nuotekų valymo įrenginių rekonstravimo. Baisogaloje ir Pakiršinyje rangovai darbus atliko už beveik 1 milijoną 742 tūkstančius eurų.

Pastatytą infrastruktūrą eksploatuos ir prižiūrės UAB „Radviliškio vanduo“ darbuotojai.

Šeduvos nuotekų valyklos rekonstrukcijos dar teks palaukti. Įmonės „Radviliškio vanduo“ atstovai informavo, kad Šeduvos nuotekų valyklą planuojama baigti įrengti 2021 metų rudenį.

Nuotekų valymo įrenginiai https://www.kasyba.com/nuoteku-valymo-irenginiai-kaina/