Šią savaitę laukiama per 5 tūkstančius vakcinos dozių

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šią savaitę Šiauliai turi per 5 tūkstančius vakcinos dozių ir tai yra didžiausias kiekis nuo vakcinavimo pradžios.
Nors šalyje koronaviruso atvejų skaičius vis dar augantis, Šiaulių apskrityje situacija išlieka stabilesnė. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje užimta mažiau nei pusė „kovidinių“ lovų. Šią savaitę mieste skiepams galės būti panaudotas rekordiškai didelis vakcinų kiekis – per 5 tūkstančius.

Šiauliuose naujų atvejų mažėjo, rajonuose – daugėjo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė spaudos konferencijoje informavo, kad Šiaulių apskrityje per praėjusią savaitę (13-tą metų savaitę) nustatyta 120 naujų COVID-19 atvejų ir tai yra 2 atvejais daugiau nei ankstesnę savaitę.

Šiauliuose per savaitę koronavirusas nustatytas 55 asmenims. Tai yra mažiau nei 12-ąją metų savaitę, kai tokių atvejų buvo 69. Tačiau beveik visuose apskrities rajonuose naujų ligos atvejų padaugėjo: Šiaulių rajone – 17 (buvo 13), Akmenės rajone – 5 (2), Joniškio rajone – 6 (2), Kelmės rajone – 1 (0), Radviliškio rajone – 31 (27). Tik Pakruojo rajone naujų atvejų skaičius per savaitę išliko toks pat – 5.

Departamento direktorė akcentavo, kad įvežtinių atvejų apskrityje praėjusią savaitę registruota nebuvo. Daugiau nei ketvirtadalio susirgusiųjų užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos, o 20 procentų užsikrėtė šeimose.

S. Abromavičienė sakė, kad apskrityje vis dar yra 10 aktyvių COVID-19 židinių: Šiaulių mieste 5 protrūkiai, Šiaulių rajone – 1, o Radviliškio rajone – 4. Didžiausi protrūkiai nustatyti Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur Ortopedijos traumatologijos skyriuje susirgo 18 pacientų (iš jų du atvejai yra antriniai – užsikrėtė šeimos nariai), valstybiniame chore „Polifonija“ užsikrėtė 13 kolektyvo narių.

Radviliškio rajone COVID-19 nustatytas 8 kelių tarnybos darbuotojams, 5 – dirbantiems transporto įmonėje, 8 – ugdymo įstaigoje (3 – antriniai atvejai) ir 2 atvejai – siuvykloje.

Departamento vadovė paminėjo ir vieną naują protrūkį – savaitgalį Akmenės rajone esančioje prekybos įmonėje susirgo kelios pardavėjos.

Ligoninėje rezervų yra

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika priminė, kad Telšių ir Šiaulių apskrityje „kovidiniai“ ligoniai gydomi dviejuose jo vadovaujamos gydymo įstaigos skyriuose ir Mažeikių rajono ligoninėje. Per šventinį savaitgalį Mažeikiuose į stacionarą paguldyti 5 sergantys COVID-19 pacientai, o į Šiaulių ligoninę – 6. Tai nežymiai daugiau nei prieš porą savaičių, todėl ligoninių medikai išlieka budrūs.

Direktorius informavo, kad antradienio rytą Šiaulių ligoninėje buvo gydomas 21 COVID-19 susirgęs pacientas, o trys sunkios būklės ligoniai gydyti reanimacijoje. Gydymo įstaigoje veikia du skyriai, skirti „kovidiniams“ pacientams, juose – 50 lovų.

„Rezervas yra, bet nesinorėtų, kad prireiktų atidaryti trečią skyrių“, – sakė R. Mažeika.

Paros sergamumo skaičiai

Trečiadienį Statistikos departamentas paskelbė, kad paros naujų COVID-19 atvejų skaičius šalyje pasiekė 1116, mirė 10 žmonių, o dviejų savaičių naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkstančių gyventojų priartėjo prie 400.

Šiaulių apskrityje per parą užfiksuoti 29 nauji atvejai: Šiauliuose –20, Šiaulių rajone – 3, Akmenė, Joniškio ir Pakruojo rajonuose po 2, o Kelmės ir didžiausią sergamumo rodiklį apskrityje turinčiame Radviliškio rajone per antradienio parą nenustatyta nei vieno naujo COVID-19 atvejo. Šiauliuose sergamumo rodiklis paaugo iki 163 naujų atvejų per dvi savaites 100 tūkstančių gyventojų. Nežiūrint to, šis skaičius išlieka mažiausias tarp didžiųjų šalies miestų.

Šalyje mažiausias sergamumas koronavirusine infekcija nustatytas Kelmės rajone. Čia jis siekia tik 8 naujus atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Iki 100 atvejų skaičiuojama Akmenės, Joniškio, Pakruojo, Šiaulių rajono savivaldybėse.

Šią savaitę skiepams – didžiausia vakcinų dozė

Šiauliuose toliau vyksta vakcinavimo procesas. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad praėjusios savaitės pradžioje gauta vakcinos siunta iki savaitgalio buvo sunaudota.

Penktadienį į Šiaulius buvo atvežta 2800 dozių „AstraZeneca“ gamintojo vakcinos, tačiau savaitgalį mieste gyventojai skiepijami nebuvo. Šią savaitę laukiama atvežant 2300 „Pfizer“ vakcinos dozių siuntos. Tai reiškia, kad šią savaitę Šiauliuose turėtų būti panaudotas didžiausias vakcinų dozių skaičius nuo pat vakcinavimo pradžios – 5100. Tačiau paaiškėjo, kad „Pfizer“ vakcina Šiaulius pasieks tik ketvirtadienio popietę. V. Palčiauskienė patvirtino, kad toks vėlyvas pristatymas keičia vakcinavimo planus, tenka perskambinti pacientus, keisti skiepijimo laiką.

Kviečiami skiepytis 65 metų ir vyresni asmenys, kurie anksčiau atsisakė britų gamintojo vakcinos. Vedėja pastebėjo, jog tokių šios prioritetinės grupės žmonių Šiauliuose yra pakankamai daug.

Mokytojai, treneriai, abiturientai, lėtinėmis ligomis sergantys asmenys, gyvybiškai svarbias funkcijas atliekantys asmenys bus skiepijai tik „AstraZeneca“ gamintojo vakcina.

„Labai kviečiame asmenis, kurie yra įtraukti į prioritetines grupes, rinktis vakciną ne pagal gamintoją, o pagal jos prieinamumą ir galimybę pasiskiepyti kuo anksčiau“, – kvietė V. Palčiauskienė.

Skiepytis gyventojai kviečiami į abi miesto poliklinikas, o ketvirtadienį ir penktadienį dirbs ir vakcinavimo centras Šiaulių arenoje. V. Palčiauskienė vėliau patikslino, kad vakcinuoti gyventojus ketinama ir šeštadienį. Nepanaudojus visų vakcinos dozių šią savaitę, jomis bus skiepijama ir po savaitgalio.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pranešė, kad lyginant su šalies vidurkiu Šiauliai nuo jo atsilieka nežymiai. Pirma vakcinos doze paskiepyta beveik 13 tūkstančių šiauliečių (13,64 proc.), o antrąja – beveik 6,6 tūkstančio (6,48 proc.).

Administracijos vadovas atkreipė dėmesį, kad mieste rekordiškai daug žmonių, esančių saviizoliacijoje – apie 1400. Maždaug pusė jų – vairuotojai, o kita didelė dalis – iš užsienio šalių grįžę šiauliečiai.