Šią savaitę ims šildyti švietimo įstaigas, o visą miestą – kitą savaitę

Redakcijos archyvo nuotr.
Dar šią savaitę prasidės Šiaulių miesto ugdymo įstaigų šildymas, o kitą savaitę bus tiekiama centralizuota šiluma kitiems pastatams. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje informavo, kad šią savaitę planuoja pasirašyti įsakymą dėl šildymo sezono pradžios.

Spaudos konferencijoje A. Bartulis sakęs, kad ugdymo įstaigose ketinama šildymo sezoną pradėti spalio 10 dieną, ateinantį pirmadienį.

Popiet paaiškėjo, kad jau spalio 5-6 dienomis (trečiadienį-ketvirtadienį) planuojama pradėti šildyti švietimo įstaigas. Miesto meras Artūras Visockas pranešė, esą buvo atlikta ikimokyklinių švietimo įstaigų apklausa, ir tik penki darželiai dėl atvėsusios temperatūros grupėse „dar galėtų kentėti“, o visi kiti jau norėtų, kad patalpos būtų šildomos, tad nuspręsta darželius ir mokyklas pradėti šildyti jau šią savaitę.

Centralizuotai šildomiems kitiems miesto pastatams bei daugiabučiams šildymą pradėti žadama kitą savaitę, dar šiek tiek pastebėjus oro temperatūros pokyčius.

A. Bartulis aiškino, kad anksčiau šildymas mieste būdavo įjungiamas, kai trijų parų vidutinė oro temperatūra nukrisdavo iki 10 laipsnių ar žemiau. Nors dabar tokio teisinio reguliavimo nebėra, tačiau Savivaldybė vis dar taiko tokį kriterijų.

Administracijos vadovas priminė, kad daugiabučiai namai gali ir anksčiau pradėti šildymą, „Šiaulių energija“ yra pasirengusi šilumos teikimui. Tačiau daugiabučio namo sprendimui pradėti šildymą anksčiau, nei mieste paskelbiamas šildymo sezonas, turi pritarti daugiau nei pusė butų savininkų.