„Sau­lės“ ne­be­rei­kia – nu­griau­ti!

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Prieš še­šis de­šimt­me­čius ki­no teat­rui sta­ty­to „Sau­lės“ pa­sta­to vi­daus inf­rast­ruk­tū­ros at­nau­ji­ni­mas ir prie­sta­to sta­ty­ba su­pro­jek­tuo­ta sce­nai iš­plės­ti, ge­rin­ti kon­cer­tų ap­lin­kos ko­ky­bę ir mu­zi­kan­tų, at­li­kė­jų dar­bo sa­ly­gas.
Šiaulių valdžia vėl stabdo koncertų įstaigos „Saulė“ pastato rekonstrukciją. ES paramos pinigai yra gauti, liko tik rangos sutartį pasirašyti, Savivaldybės įsipareigotus pinigus pridėti ir darbus vykdyti. Bet meras Artūras Visockas paskutinę minutę „iššovė“ kitokią idėją: statyti naują koncertų salę ir į ją „nukreipti“ pinigus, o „Saulę“ – „tiesiog nugriauti“.
Tik aiškėja, jog meras vedžioja visus už nosies. „Saulės“ rekonstrukcija aukojama ne dėl naujos salės, o dėl kitų jau vykdomų projektų.

Feisbuke klausia ir apklausia

„Saulės“ koncertų salės pastato rekonstrukcijos projektas, kuriam įgyvendinti, kaip skelbia Savivaldybė, reikia 3,5 milijono eurų, stumdomas nuo 2016 metų. Tuomet meru tik tapusiam A. Visockui atrodė, jog buvo per mažai skirta valstybės investicijų rekonstrukcijai pradėti, tad jų iš viso atsisakyta. Esą trupinant lėšas bus amžina statyba.

Postūmį projektas įgijo pernai, kai jam įgyvendinti buvo gauta europinė parama – 1,7 milijono eurų. Miesto Tarybos sprendimu Savivaldybė per šiuos ir kitus metus buvo įpareigota investuoti likusį 51 procentą reikalingų lėšų arba 1,8 milijono eurų. Pagal paramos sąlygas iki 2021 metų pabaigos projektas turi būti įgyvendintas.

Tačiau meras Artūras Visockas savo feisbuko paskyroje prieš Velykas surengė „principinį pasitarimą“ dėl „Saulės“ ateities.

Mat reikia pasirašyti rangos sutartį dėl rekonstrukcijos, o merui kilo abejonė, ką daryti? Jis tvirtina, jog „galiausiai prireiks iki 5 milijonų eurų“ bei svarsto, jog „statyba gali strigti dėl neaiškios savivaldybės finansinės padėties“.

Tad jo žodžiais, „galimas ir kitoks variantas“: „Į šią salę neinvestuoti. Tegu ji dirba, kaip yra dabar ir pvz. po 7–10 metų ją tiesiog nugriauti. Be abejo, per tą laiką turi būti pastatyta kita koncertų salė.“

Po tokios įžangos A.Visockas inicijavo dar „24 valandų apklausą“. Klausimą suformulavo taip: „Kapitaliai remontuoti „Saulę“ ar nukreipti lėšas naujos koncertų salės statybai?“

Į diskusiją įsivėlė daugybė kultūros žmonių. „Taip, reikia Šiauliams koncertų salės“, – tvirtino kone visi, tarp jų – miesto garbės piliečiai muzikai.

Tik ar dėl to reikia griauti „Saulę“? Antra vertus, nebus investicijų į „Saulės“ rekonstrukciją, per 10 metų pastatas griuvena taps savaime.

Kam atiteks pinigai?

Ar „Saulei“ skirti pinigai iš tiesų gali būti nukreipti naujos salės statybai?

Ieva Džiaugienė, Savivaldybės Projektų valdymo skyriaus vedėja, „Šiaulių kraštą“ tik informavo, jog toks projektas nėra rengiamas ir „šiam finansiniam laikotarpiui nėra galimybės gauti ES paramos koncertų salių statyboms, nėra kvietimų tokiai paraiškai teikti.“

„Gal bus 2021–2027 metų finansiniam laikotarpiui“, – sakė vedėja.

Savivaldybės Administracijos direktorius Antanas Bartulis apie skleidžiamą socialiniuose tinkluose mero žinią nieko negalįs pasakyti: „Nežinau, kas ten ką šneka“.

Tačiau informavo, jog „Saulės“ rekonstrukcijos reikalai buvo svarstomi mero vadovaujamoje Projektų įgyvendinimo priežiūros taryboje praėjusį ketvirtadienį.

Karantinas jau sumažinęs Savivaldybės biudžeto pajamas, kovo mėnesį negauta 200 tūkstančių eurų planuotų pajamų, o per metus prognozuojama pristigti iki 3 milijonų eurų. Todėl pirmiausia buvo svarstoma mažinti biudžeto investicijų apimtis 1,5 milijono eurų.

„12 projektų analizavome, – sakė direktorius. – Iš jų pasiūlėme stabdyti du 2 projektus: „Saulės“ rekonstrukcijos, kuriai Savivaldybė šiemet turi pridėti vieną milijoną eurų, ir Varpo gatvės rekonstrukcijos tęsimo, kuriam reikia 400 tūkstančių eurų, taip šiemet sutaupytume 1,5 milijono eurų“, – informavo direktorius.

„Dvi alternatyvas dėl „Saulės“ teikėme: prašyti Kultūros ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros, kad atidėtų metams projekto įgyvendinimą – iki 2022 metų gruodžio 31 dienos arba nutraukti projektą dabar, – sakė A . Bartulis. – Priežiūros taryba pasisakė už pirmąjį variantą, kad bandytume susitarti dėl projekto nukėlimo, kad išsaugotume jam europinę paramą. Rengsime raštą Kultūros ministerijai, lauksime atsakymo. „

„Jeigu nusikeliame, tada išsaugome projektą, o jeigu pasakys, kad neatideda, kad arba darome čia ir dabar, arba prarandame europinius pinigus, tai tada vėl einame pas politikus klausti, ką daryti?“ – aiškino direktorius.

Trūksta žodžių

„Saulės“ koncertinės įstaigos direktorius Saulius Kauneckas neslepia, jog yra priblokštas naujų abejonių dėl „Saulės“ rekonstrukcijos.

„Žodžių trūksta, – sakė jis „Šiaulių kraštui“. – Turime viską – ir projektą, ir laimėtą Europos Sąjungos paramą, kurios gavėja yra koncertinė įstaiga, turime miesto Tarybos garantiją, jog iš biudžeto skiria 51 procentą reikalingų lėšų. Kone prieš metus suteikiau įgaliojimą Savivaldybei, kad rengtų rangos darbų viešą pirkimą, iš viso trečias rangos konkursas jau vyko, pagaliau yra parinktas rangovas, jį liko tik paskelbti ir galėčiau sutartį pasirašyti. Bet nieko nebereikia?“

Kodėl meras kalba apie 5 milijonus eurų, negali atsakyti. Tik įvardija, jog projektui reikia 3,5 milijono eurų, iš jų 2,4 milijono eurų – statybos darbams, o vieno milijono eurų – baldams, garso ir apšvietimo įrangai įsigyti.

„Ir sutaupyti galėtume, nes rangovas siūlo darbus atlikti pigiau“, – teigia direktorius.

Jis pabrėžia, jog rekonstrukcijos projektas – tai ne vien „pastato reikalai“ (vidaus infrastruktūros modernizavimas, scenos išplėtimas, įrangos atnaujinimas).

„Yra dar žmonės, apie kuriuos pamirštama – yra trys profesionalūs orkestrai, dirba 75 muzikantai, kuriems reikia normalių darbo sąlygų, repeticijų salių, artistų persirengimo kambarių – visai tai suprojektuota priestate, kurį reikia pastatyti, – akcentuoja S. Kauneckas. – Gal mąstoma, kad renovuotame Kultūros centre mūsų orkestrams atsiras vietos repetuoti? Tikrai ne, jau bandžiau klausti direktorės.“

Pučiamųjų orkestro repeticijoms dabar nuomojama aklųjų ir silpnaregių įmonės salė, kameriniam orkestrui – privačios 50 kvadratinių metrų patalpos, o bigbendas glaudžiasi 18 kvadratinių metrų kambaryje.

„Klausia, ar reikia naujos koncertų salės? Ir aš – „už“, mes visi – „už“. Bet jos nepastatysi nei už 3,5 milijono, nei už 5 milijonus eurų. Talinas vien į salės akustiką investavo 3 milijonus eurų“, – palygino S. Kauneckas.

Gera vieta neduoda ramybės

„Prieš 30 metų buvau tarp tų žmonių, kurie padėjo išsaugoti „Saulės“ pastatą miesto kultūrai, o norėjo čia automobilių saloną atidaryti, – prisimena maestro Sigitas Vaičiulionis, Šiaulių pučiamųjų orkestro vadovas, buvęs pirmosios kadencijos miesto Tarybos narys. – „Saulė“ yra labai geroje miesto vietoje, kai kam ir šiandien tai neduoda ramybės. Čia ir turi būti koncertų salė. Ji ir dabar yra anšlaginė, pilna žiūrovų.“

Jis pabrėžia, jog meras užsimojo griauti pastatą su išskirtiniu kultūros paveldu – „Saulės mūšio“ vitražu. O vitražo salėje, jo žodžiais, yra puiki akustika koncertuoti atlikėjams.

„Ar Šiaulių meras nori į istoriją įeiti, kaip kūrėjas ar naikintojas? – retoriškai klausia S. Vaičiulionis. – Ar mums reikia gigantiškos salės? Gal apsidairykime, ką turime: yra dar ir Stoties gatvėje universitetui kažkada atiduoti rūmai su puikios akustikos sale, yra ir renovuota „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos salė.“

Kad apie „Saulės“ koncertinės įstaigos kolektyvus, orkestrų muzikantus meras nesusimąsto, maestro nė nesistebi.

„Kai vėliavą kelia – mes reikalingi, kai vėliavą nuleidžia – galime būti ir patvory“, – sako S. Vaičiulionis.

Šiauliai gyvena be strategijos

„Tai popsas koronaviruso karantino metu, o ne strateginis, profesionalus požiūris į kultūrą, į miesto vystymą, – sako „Saulės“ rekonstrukcijos projekto autorius architektas Algimantas Černiauskas, iš „Šiaulių krašto“ išgirdęs apie mero požiūrį į „Saulės“ perspektyvą. – Tai ne strategija – tai tik politika, gaisrų gesinimas. Rodomas mėgėjiškas, o ne profesionalų požiūris. Ne feisbuke tokius klausimus reikia spręsti ir apklausas daryti. Mane gali laikyti suinteresuotu, bet aš savo darbą atlikau dar prieš penkerius metus.“

Jis primena, jog „Saulės“, buvusio kino teatro, pastato pritaikymą koncertams iškėlė dar anksčiau – prieš dešimtmetį.

Jo žodžiais, kas strategiškai mąsto, tas kaupia lėšas ir koncertų sales per dvejus metus pasistato. Pavyzdys latviai.

“ Ar Šiauliai jau kaupia lėšas naujai salei? – klausia architektas. – Ventspilis už 35 milijonus eurų koncertų salę su muzikos mokykla pasistatė, vaikai ugdomi muzikos aplinkoje – štai kur strategija. Liepojos koncertų salė už 30 milijonų eurų pastatyta. Pas mus, Šiauliuose, tik nesumedžiotą briedį dalija.“

Jis akcentuoja, jog kiti miestai kultūros projektų nestabdo, nors visi patirs koronaviruso pandemijos karantino pasekmes. Jo žodžiais, nei Kaunas nenutraukia M.K. Čiurlionio salės statybos, nei Klaipėda muzikinio teatro rekonstrukcijos.

Gatvėms pinigų yra, kultūrai – ne?

„Kokie yra mūsų prioritetai? – klausia opozicijoje esantis miesto Tarybos narys Martynas Šiurkus. – „Saulei“ pinigai braukiami, o tuo pat metu miesto Tarybai teikiamas klausimas dėl Serbentų gatvės tęsinio įrengimo, kuriam reikės 4 milijonų eurų. Ar čia dabar būtiniausias objektas?“

Jis prisimena, jog dar 2016 metais, kai pats dirbo Savivaldybėje, merui buvo siūloma svarstyti galimybę statyti naują koncertų salę.

„Siūlėme neinvestuoti nei į „Saulę“, nei į Kultūros centrą, o sutelkti lėšas naujos salės statybai. Ją būtume jau turėję“, – pabrėžia M. Šiurkus.

„Palanga, pavyzdžiui, pasistatė koncertų salę už 7,2 milijono eurų, o mes Kultūros centrui skyrėme 4,5 milijono eurų, „Saulei“ – 3,5 milijono eurų, – palygina politikas. – Bet dabar, kai „Saulės“ rekonstrukciją jau reikia tik pradėti, vėl viskas verčiasi per galvą. Suprantu, kad reikia galvoti apie išgyvenimą, kad biudžeto pajamų mažės. Bet pirmiausia reikia strateginį planą peržiūrėti. Pagal kokius kriterijus dabar atsisakoma kultūros objekto rekonstrukcijos, o daromos gatvių rekonstrukcijos? Biudžeto pinigai gali būti taupomi ir iš kitų veiklų.“

Komentarai

miestietis    Ket, 2020-04-16 / 13:24
Strategijos, paramos, Europinės programos ir taip toliau, o mano, pavyzdžiui, tų- Brežnevo laikų paaugliui, svarbiausia programa buvo, kokią strategiją pasitelkti, kad galėčiau į “Saulę“ be bilieto prasmukti pro kontrolierę(nors pinigų ir turėjau) ir pažiūrėti geidžiamą filmą apie, pvz. apie indėnų vadą Vinetų. Jei rimčiau apie reikalą, tai manau, kad minėta kino salė menkai pritaikyta geriems ir kokybiškiems koncertams, bet jei paklaustu- ar pritari skirti 3,5 lemo rekonstrukcijai, tai sakyč- taip. Gal nepražus.
taip, kino salė niekam tikusi    Ket, 2020-04-16 / 13:27
Pritariu, nugriauti tą gremėzdą, tik išsaugoti vitražus. Ponai, pasižvalgykite po pasaulį.Tokių kino salių seniai nebėra. Sovietinė relikvija.Nekiškite ten pinigų
Liepa    Ket, 2020-04-16 / 14:13
Nebesijaudinu. Anksčiau dar pergyvendavau. Bet kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad miestui tokiu laikotarpiu vadovauti gali tik DURNIUS. Protingas žmogus tiesiog neatlaikytų. Dainų kinoteatras nugriautas, Laiko - nebėra, Tiesoje priklausomi ligoniai renkasi. Taip, kad nebesijaudinu - tegul blūdija ir griauna viską paeiliui. Neverta prieštarauti. Kitą dieną tos smegenys sugalvos naują nesąmonę. Aš perlipsiu per griuvenas.
Dėkui    Ket, 2020-04-16 / 14:32

In reply to by Liepa

Dėkui už tikslų įvardijimą - Durnius. Bet nustojau jaudintis ir aš - lipsiu per griuvėsius, o pasku į kaimą kraustysiuos. Tik apgailėtinai atrodo tie mūsų garbės piliečiai, į tarybą pakliuvę - visiški moliuskai. O gal net besmegeniai.
miestietis    Ket, 2020-04-16 / 14:44

In reply to by Liepa

Man irgi savotiškai gaila ir Palydovo, ir Tiesos, ir Laiko, ir Dainų, ir Šviesos, bet taip pat man džiugu ir dėl naujai atsidariusių kino salių Akropolyje, ir Tilžėje, ir ten tikrai nėra taip, kad trūktų vietų, taip kad- ne, ne ,ne nereikia ašarų, lai nuo medžių gailios rasos kris, jei sugrįžo žemėn vasara, tai ir....
miestietis    Ket, 2020-04-16 / 15:16

In reply to by miestietis

Norėjau pasakyti, kad- jei sugrįžo žemėn vasara, tai ir išėjusios smegenys pas savo šeimininkus tikrai sugrįš. Savo smegenis gerai pasukiojęs, aš sakau- esu “Saulė“.
julius    Ket, 2020-04-16 / 22:22

In reply to by miestietis

Taigi čia ne merijos nuopelnas kad yra Akropolis ir Tilže tai prekibininku dovana gyventojams o vargani Šiauliu miesto vadukai daug nugriove o ka gero pastate?..Gerus medžius išpiove o už naujus medžius svetimai valstybei miesto pinigus suplojo, kokia suma niekas nežino.Saule nugriaus bet toj vietoj tikrai kulturos židinio neikurs.Jei remontuotu tai išliktu.
protariu >>>>pastatyti naują pastatą    Ket, 2020-04-16 / 14:22
Ko čia dejuojate? Senienos gaila? Nugyyventas pastatas, netinka koncertų salei.Važiuokite į Liepoją.Pamatysite modernią tikrą koncertų salę.Ten dirbama naujoviškai ir profesionaliai, o ne kaip Šiauliuose. Pritariu - pastatas turi būti naujas, kiti, šiuolaikiniai vadovai. Pradėkite galvoti, kad senienų nebereikia.Taškas. Eikime į gyvenimą be sovietinių sentimentų.Gyvenimas keičiasi.
miestietis    Ket, 2020-04-16 / 14:34

In reply to by protariu >>>>pastatyti naują pastatą

Nauja koncertų salė, tai nauja, bet tai iš kur finansavimas? Valstybė tokiam projektui tikrai neskirs lėšų, ES fondai pradeda mažėti iki kol visai užsidarys, privatus verslas tikrai čia nekiš savo pinigų, na o apie savivaldybę tai net nėra ką šnekėti. Taigi išvada viena- toliau kalbų tikrai nepajudėsime, o politikams kad tik susireikšminti, o ypač prieš kadencijos pabaigą pradeda svaičioti. Taigi išvada peršasi viena- geriau žvirblis rankoje, nei briedis lankoje, tuo labiau, kad miestui prie “Saulės“ prisidėti tereikia tik arti pusės reikalingos sumos. Aš esu “Saulė“.
Senienai    Ket, 2020-04-16 / 14:40

In reply to by protariu >>>>pastatyti naują pastatą

Liepojos salė ar ne 30 mln kainavo. Tai galėjo Visockas su savo klika sukaupti juos ir statyti naują salę. Antra kadencija sėdi, daugumą turi, net priešų sunkiai sugalvot išeina.
Labanaktuko orientacija.    Šeš, 2020-04-18 / 09:28

In reply to by protariu >>>>pastatyti naują pastatą

O, kažkur girdėtas čiulbėjimas, "naujas gyvenimas, senienos" ir t. t... Taip! Pjaukime, griaukime, viską kas sena. Ir po velnių katedrą, bažnyčią dar von. Kas lieka naujo, modernaus? - nebaigta betoninė aikštė ir raudų siena. Unikalus grožis, stebuklas!
Birute    Tre, 2020-04-22 / 21:13

In reply to by protariu >>>>pastatyti naują pastatą

Jei jus uz tai, kad sunaikinti kas buvo sukurta sovietmieciu, tai siulau pradeti nuo saves, savo aplinkos. Visi kas gime po antro pasaulinio yra sovietmecio palikimas, zmones taip pat
Bitė    Ket, 2020-04-16 / 14:37
Girdėjau tokią istoriją apie buvusios Jugoslavijos miestą. Ten surengė referendumą, ar reikalingas miestui teatras. Nubalsavo, aišku, kad nereikalingas. Šiauliuose dar geriau - FB pasitarimai rengiami. Meras užblokavo nepritariančius, ir subinlaižių nuomonės klausinėja. Ar turintis smegenų pritars jų neturinčiam? Tas tokie ir balsavimo rezultatai.
nebūk Saulė propagandistė    Ket, 2020-04-16 / 14:39
Važiuok į Liepoją.Kokia ten koncertų salė.Oje. Kai pamatysi, bus viskas aišku.
miestietis    Ket, 2020-04-16 / 14:57

In reply to by nebūk Saulė propagandistė

Labai gerai pastebėjote- argi 100 kilometrų iki abiejų Latvijos super- duper salių yra daug? Aš manau, kad dėl gero reginio tai tėra mizeris. Vat jums ir išeitis, o dabar tryzniojat tryznos ir nejaučiate ir nesuprantate, kad mes iki didelių projektų NEPRIBRENDĘ ESAME.
kodėl tiek daug muzikų ant pakylos    Ket, 2020-04-16 / 14:59
suskaičiuokite, kiek muzikų tapo miesto garbės piliečiais. Kodėl jų tiek?Ar kitų profesijų atstovai mažiau nusipelnę? Tikrai ne.
miestietis    Ket, 2020-04-16 / 15:06
Jau skaičiuoju, kad artinasi dešimtmetis, kuomet buvo eilinį kartą tryzniuojama apie šiuolaikinį 50 metrų ilgio baseiną kažkur prie Registrų. Kur tas projektas nudrėbtas? Radviliškis ir tas mus aplenkė. Taip kad dar sykį sakau- ne mums tryznoms kiek didesni projektai, tik žiūrėkime, kad su 10 mln. oro uosto investicijomis neišdurtu.
O varge    Ket, 2020-04-16 / 15:07
Nu dabar bliaus visockiuks feidbuke,kaip "Šiaulių kraštas" jo vėl nemyli ir ant jo važiuoja.O visi neužblokuoti pakalikai kiauksės pritardami.
Kazimieras    Ket, 2020-04-16 / 16:28
Bus kaip su Ginkunu aplinkeliu,europines babkes pervogs vilneus gauja.Matysite ne Saule o debesis
Fredis    Ket, 2020-04-16 / 16:33
Panevėžyje turime analoginę situaciją. Geras kino teatras, tinkamas įvairioms reikmėms, bet visokios neteisingos ambicijos nori miestui pridaryti nuostolių. Patarimas Šiauliams, Jūs patikrinkite salės akustiką, jei ji gera, tai džiaukitės , nes naują statant , kad ir šimtą milijonų sudėsite, įlįsite į skolas, o turėsite tik salę, tinkamą kalėdiniams balionams.
miestietis    Ket, 2020-04-16 / 18:14

In reply to by Fredis

Gerb. panevėžieti- iš kur gali būti gera ta akustika, jei ta salė statyta gūdžiais tarybiniais laikais ir kino filmams demonstruoti? Kita kalba būtų, jei po rekonstrukcijos ji pagerėtu ir aš tikiu, kad specialistai kažką nuveiktu ta linkme. Mūsų miesto problema yra ta, kad prie miesto vairo atsiranda truputi veikėjai be kompaso, o vienas dar net kažkokį tai kosmodromą piešė svajonėse, tai turbūt visi kiti vėliau buvę ir esantys merai turi tą kosmonauto geną, jei mėtosi daugiadešimtmilijoninėmis sumomis eurų, kai tuo tarpu čia pat skundžiasi, jog nebesutvarkys 100 metrų Varpo gatvės dėl 400K eurų stokos, o ta gatvė atrodo tai kaip po II pasaulinio karo.Va tokie pas mus popieriai
miestietis    Ket, 2020-04-16 / 17:15
Daug ką galima svajoti ir galima net savo svajones rašyti ant vandens, bet taip tai tikrai negalima: „Kapitaliai remontuoti „Saulę“ ar nukreipti lėšas naujos koncertų salės statybai?“ Klausimas- kokios kilmės lėšos, kas jas mums skiria, jei kalbama, kad atsiranda nemaži sunkumai su biudžeto surinkimu ir kaip gali ką nors planuoti bei žadėti šiauliečiams, kuomet mero kadencija yra griežtai apibrėžta keturiais metais. Baseinas irgi buvo žadamas, tai vėl kažką žadėti, tai labai neatsakinga, švelniai kalbant.
Pritariu    Ket, 2020-04-16 / 19:47

In reply to by Suprantama

Vienas veikėjas siūlė kolegiją nugriauti, mat jo seneliai buvo į Sibirą išvežti ir naujoje aikštė je ji netinka. Pastatykit Saules vietoje dar vieną raudų sieną, akustika bus geresnė. Be praeities nebus ir ateities, griovėjai jūs
Arūnas Petraitis    Ket, 2020-04-16 / 19:25
Vasiukų strategai niekaip neaplenkia Šiaulių. Prieš 30 metų jau vieną salę nugriovė ir vietoje jos "pastatė" Gilo kazino. Ir šiandien šitas "kazino" tebėra vienas "gražiausių" miesto parko kampelių.
O    Ket, 2020-04-16 / 19:43
gal jau laikas pačią savivaldybę nugriauti? Nematau jokios vertės 😀
Vladyšius    Ket, 2020-04-16 / 20:35
Kam tos salės? Žmonių mažėja. Va kur problema. Senais laikais,kai salę tik statė,tai buvo įvykis. Dabar nuvers,ir nei šuo nesulos. Agonizuoja Šiauliai. Game over.
Solveiga    Ket, 2020-04-16 / 21:47
Saulės ir "Kultūrkės" rekonstrukcijos darbai kainuos kartu sudėjus virš 10 mln. eurų. Pastatai abu pasenę tiek fiziškai, tiek morališkai, nėra parkingo. Už sumą, kurią sukiš į abu pastatus galėjo pastatyti naują, modernią koncertų salę, su požeminiu parkingu, kavinėmis, konferencijų sal3mis ir t.t. Toje pačioje Prisikėlimo aikštėje pastatyti galėjo. Būtų traukos centras miestiečiams, visam regionui. Nereikėtų "raudų sienų". Atsakykime sau sąžiningai - turėdami sukiužusią bakūžę ir milijoną eurų, kištumėme tą milijoną į bakūžės renovaciją, ar griautumėme ją ir statytume naują, modernų namą ?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.