"Saulės" rekonstrukciją gelbėja rangovas

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Kon­cer­ti­nė sa­lė „Sau­lė“.

Šiaulių meras Artūras Visockas spaudos konferencijoje informavo, kad greičiausiai pavyks išspręsti koncertinės įstaigos "Saulė" rekonstrukcijos finansavimo problemą.

Dėl pinigų stygiaus buvo nepasirašoma sutartis su statybos darbų rangos konkursą laimėjusia UAB "Versina". Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų šiems darbams buvo skirta 1,7 milijono eurų, o dar 1,8 milijono turėjo pridėti Savivaldybė.

Meras informavo, kad gavo "Versinos" pasiūlymą atlikti "Saulės" rekonstrukciją, Savivaldybės dalį finansuodama pati, o Savivaldybė įdėtas lėšas grąžintų per 5 metus. Padengti reiktų ir išlaidas, kurias įmonė patirtų mokant palūkanas bankui.
Vėliau meras prisipažino, kad jis pats paskambino "Versinos" vadovui ir pasiūlė tokį variantą.
"Bet kokiu atveju tai miestui labai naudingas pasiūlymas. Aš verslininko vietoje tokio pasiūlymo neteikčiau", – sakė A. Visockas.

Nors projekto vertė apie 3,5 milijono eurų, tačiau ne visi darbai į jį įtraukti. Anot miesto vadovo, reikėtų dar apie 1,5 milijono papildomiems darbams, kurie nenumatyti projekte. Ar juos atliks "Versina" be konkurso, meras dar negalėjo pasakyti.
Jis sakė, kad miestui ateityje reikia naujos koncertinės salės. Tačiau gi "Saulės" remonto darbus reikėtų atlikti.
"Nebegalima atvykusiam artistui sakyti, kad tau nėra, kur nusiprausti, nėra kur nusirengti. Tu turi daryti tą remontą, tiesiog nėra kitos išeities", – dėstė meras, nors dar neseniai abejojo, ar verta "Saulę" remontuoti.