"Saulės" rekonstrukciją gelbėja rangovas

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Kon­cer­ti­nė sa­lė „Sau­lė“.

Šiaulių meras Artūras Visockas spaudos konferencijoje informavo, kad greičiausiai pavyks išspręsti koncertinės įstaigos "Saulė" rekonstrukcijos finansavimo problemą.

Dėl pinigų stygiaus buvo nepasirašoma sutartis su statybos darbų rangos konkursą laimėjusia UAB "Versina". Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų šiems darbams buvo skirta 1,7 milijono eurų, o dar 1,8 milijono turėjo pridėti Savivaldybė.

Meras informavo, kad gavo "Versinos" pasiūlymą atlikti "Saulės" rekonstrukciją, Savivaldybės dalį finansuodama pati, o Savivaldybė įdėtas lėšas grąžintų per 5 metus. Padengti reiktų ir išlaidas, kurias įmonė patirtų mokant palūkanas bankui.
Vėliau meras prisipažino, kad jis pats paskambino "Versinos" vadovui ir pasiūlė tokį variantą.
"Bet kokiu atveju tai miestui labai naudingas pasiūlymas. Aš verslininko vietoje tokio pasiūlymo neteikčiau", – sakė A. Visockas.

Nors projekto vertė apie 3,5 milijono eurų, tačiau ne visi darbai į jį įtraukti. Anot miesto vadovo, reikėtų dar apie 1,5 milijono papildomiems darbams, kurie nenumatyti projekte. Ar juos atliks "Versina" be konkurso, meras dar negalėjo pasakyti.
Jis sakė, kad miestui ateityje reikia naujos koncertinės salės. Tačiau gi "Saulės" remonto darbus reikėtų atlikti.
"Nebegalima atvykusiam artistui sakyti, kad tau nėra, kur nusiprausti, nėra kur nusirengti. Tu turi daryti tą remontą, tiesiog nėra kitos išeities", – dėstė meras, nors dar neseniai abejojo, ar verta "Saulę" remontuoti.
 

Komentarai

miestietis    Ant, 2020-05-12 / 11:37
nu koks geras mūsų pupuliukas. Tai leisiu, tai neleisiu - tiesiog Caras maras :)
Tamstos    Ant, 2020-05-12 / 13:07
O dabar pagalvokime,jei būtų meras Simulikas. Kuris sėdi seime visą nepriklausomybės istorija. Tik atvažiuoja į Šiaulius prieš mero rinkimus ir sako. Aš dabar dirbsiu Šiauliams. Ir jo neišrenka. Jis vėl į seimą. Ką jis ten mato būdamas Vilniuje. Kas vyksta Šiaulių mieste. Ogi nieko. Nors kartą žiniasklaida rašė apie jo nuveiktus darbus Šiaulių miestui. NE. Taip,kad dar 3m. pakentėkime ir tada spresime. Ar toliau rinkti dabartinį merą? Ar jau rinksime kitą kandidatą?
>    Tre, 2020-05-13 / 06:31

In reply to by Tamstos

O prie ko čia Simulikas? nei jis grasino koncertų salę Saulė griaut, nei tų grasinimų atšaukė.. ir nėra ko spėliot, kas būtų.. o į seimą jį išrenka tie patys šiauliečiai, tad carui yra apie ką pamąstyt - jis jau seniai nebėra geresnis pasirinkimas..
Šiaulietis    Ant, 2020-05-12 / 13:19
Ar toks Visocko pasiūlymas įmonei yra teisėtas, ar tai nėra nusižengimas viešųjų pirkimų įstatymui. realiai tokia sąlyga nebuvo žinoma kitiems rangovams, kurie dalyvavo, o gal būtų dalyvavę pirkime
L. Pilietis    Ant, 2020-05-12 / 13:20
Nu neužkibkit ant šito kablelio! Žmogus tiesiog suprato, kad nusišneka ir paieškojo galimybių pasigerinti. Bet tai nereiškia, kad šitas meras šaunuolis, jis tiesiog jau šeštus metus stato miestą iš kaladėlių, ir tiek!!!
Tamsta    Ant, 2020-05-12 / 13:31

In reply to by L. Pilietis

Pala,pala. Meras - nusišneka,o žurnalistai - šventieji. Paklausyk vakarykštės spaudos Konferencijos ir pasakyk,kas kur nusišneka. Žurnalistai tokius kvailus klausimus užduoda,kad nėra atsakymų....
L. Pilietis    Ant, 2020-05-12 / 13:43

In reply to by Tamsta

1. Kvailų klausimų nėra! 2. Nieks nesako, kad žurnalistai šventieji. Tiesiog junk kritinį mąstymą ir žiūrėk už šito sprendimo giliau. Ir pamatysi, kad čia tiesiog išsivartymas iš nepatogios situacijos ;)
Tamsta    Ant, 2020-05-12 / 13:56

In reply to by L. Pilietis

Vakar Spaudos konferencijoje meras pasakė. Taip. "Aš vietoje jų neužsiimčiau su tokiu darbu,na bet jei patys nori tegul dirba" Nu ar kažkas pan. Tai čia patys verslininkai rodo ineacetyvą,o ne meras. Tikėkimės visi darbai bus atlikti laiku.
Tamsta    Ant, 2020-05-12 / 14:41

In reply to by L. Pilietis

O po to koks sakinys ""Bet kokiu atveju tai miestui labai naudingas pasiūlymas. Aš verslininko vietoje tokio pasiūlymo neteikčiau", – sakė A. Visockas."
bim bam    Ant, 2020-05-12 / 13:28
Kai Visockas banko tildyti oponetus, moja teisės vėliava. Kai įkliūva be kaukės aiškina, kad nelogoški įstatymai. Taip ir su šiuo projektu - reikės išlaviruoti tarp teisės ir neteisės.
miestietis    Ant, 2020-05-12 / 14:50
turbūt dar kažką meras pažadėjo, kas mums yra nežinoma :) Verslas šiaip sau nesutinka su ufonautiniais pasiūlymais. Čia kažkur yra pakastas šuo :)
Mėras    Ant, 2020-05-12 / 18:17

In reply to by miestietis

mėras pažadėja apmokėti palūkanas bankui. Versina pasiima paskola, sutvarko Saulia, o paskui atsiima investuotus pinigus, pelna ir miestas padengia paskolos palūkanas. Viskas čiki. Ir dar biški nukrenta į mėro kišenia.
Roza    Tre, 2020-05-13 / 08:00
Už tuos ES pinigus padarykim kosmetinį SAULĖS remontą, o tuo tarpu kuo greičiau pasidarykime naujos šiuolaikinės koncertų salės projektą ir pradėkime statyti. Kai pastatysime, tada parduokime SAULĘ, tik vitražus reikia išsiimti. O naują salę siūlyčiau statyti vietoj statybininko stadiono netoli rekonstruojamos parko estrados. Tai būtų logiškiausia, nes ęsant blogam orui renginiai iš estrados galėtų greitai persikelti į koncertų salę. Ten ir autoparkingo aikštelę galėtų įrengti optimalią, gi prie SAULĖS nėra kur mašinų pastatyti.
pastaba    Tre, 2020-05-13 / 18:27
"Dėl pinigų stygiaus buvo nepasirašoma sutartis su statybos darbų rangos konkursą laimėjusia UAB "Versina". ... gavo "Versinos" pasiūlymą atlikti "Saulės" rekonstrukciją, Savivaldybės dalį finansuodama pati, o Savivaldybė įdėtas lėšas grąžintų per 5 metus." Toks variantas galimas tik tuo atveju, jei jis buvo numatytas konkurso sąlygose ...
Klausimėlis    Pen, 2020-05-15 / 12:16
O Šiauliuose yra STT ar FNTT? Galėtų pasidomėti tokiais sandoriais.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.