„Saulės“ direktorius mero priekaištus pripažįsta

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių koncertinės įstaigos „Saulė“ vadovą Saulių Kaunecką miesto meras įspėjo dėl netinkamai organizuoto darbo karnatino metu.
Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ vadovas Saulius Kauneckas už „Saulė“ veiklą karantino metu susilaukė mero Artūro Visocko oficialaus įspėjimo. Šis vadovas susilaukė padidinto „valdžios dėmesio“ po to, kai kritiškai pasisakė dėl Savivaldybės ketinimų stabdyti „Saulės“ rekonstrukcijos projektą.

„Saulę“ paliko be ryšio

Šiaulių savivaldybė skelbia, kad meras A. Visockas, įvertinęs gautą įstaigos direktoriaus paaiškinimą, konstatavo, kad S. Kauneckas padarė darbo pareigų pažeidimą, kadangi eidamas Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ vadovo pareigas, netinkamai organizavo įstaigos ir savo, kaip jos vadovo, darbą. Karantino metu, visiems įstaigos darbuotojams dirbant nuotoliniu būdu, neužtikrino, kad darbo metu būtų galima susisiekti su įstaigos kontaktiniu asmeniu nurodytu telefonu. Pats vadovas darbo metu taip pat neatsakinėjo mobiliuoju telefonu, nesilaikė reikalavimų dėl įstaigos darbuotojų nuotolinio darbo įforminimo ir tokiais veiksmais neužtikrino tinkamo įstaigos funkcionavimo.

S. Kauneckas jam mestus priekaištus pripažįsta – įstaigoje ne visiškai pagal Darbo kodeksą parengtos nuotolinio darbo tvarkos. Patikrinimo metu po 16 valandos esą buvo išėjęs iš namų ir pamiršęs juose telefoną. Grįžęs po 21 valandos, matė, kad yra praleistų skambučių, tačiau nebeperskambino.

Jis tikino, kad kontaktiniu asmeniu paskirta vyriausioji administratorė Vaida Trijonytė, tačiau patikrinimo metu jos telefonas buvo išsikrovęs.

Įspėja dėl galimo atleidimo iš pareigų

Įstaigos vadovo nusižengimus tyrė Savivaldybės administracijoje sudaryta komisija. Patikrinimas atliktas Administracijos direktoriaus pavedimu.

Skelbiama, kad S. Kauneckas įspėtas, kad jei „per dvylika mėnesių bus pakartotinai padarytas darbo pareigų pažeidimas, tai galėtų nulemti darbo sutarties nutraukimą dėl darbuotojo kaltės“.

S. Kauneckas ėmė neįtikti miesto valdžiai, kai oponavo miesto vadovams, iškėlusiems idėją stabdyti „Saulės“ rekonstrukcijos projektą, kuriam jau skirta per 1,7 milijonus eurų Europos Sąjungos paramos.

„Aš visada laikiausi pozicijos, kad reikia projektą daryti. Aš esu įstaigos vadovas, turiu įstaigos interesus atstovauti. Gavosi tokia maišalynė“, – sakė S. Kauneckas.

Šiaulių miesto taryba nusprendė, kad „Saulės“ pastato rekonstrukcijos projektą būtina įgyvendinti.

Tikrino ir daugiau įstaigų

Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Gytis Skurkis informavo, kad Administracijoje sudaryta komisija patikrino dar keturių biudžetinių įstaigų nuotolinės veiklos organizavimą. Patarimų įstaigų vadovams duota, tačiau nusižengimų nenustatyta.