Šalyje pasiskiepijo pusė gyventojų, Šiauliuose – mažiau

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Siekiant apsaugoti personalą ir pacientus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje PGR testai atliekami ir čia guldomiems pilnai pasiskiepijusiems pacientams.
Jau nebe tik Šiauliai ir dar kelios atskiros savivaldybės dėl išaugusio sergamumo COVID-19 atsidūrė raudonojoje zonoje. Visa Lietuva nusidažė raudonai – vakar užfiksuotas šalies sergamumo koronaviruso infekcija vidurkis pasiekė 102 atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Šiauliuose šis rodiklis kiek viršijo 151 atvejį.

Liepą „kovidas“ nusinešė tris gyvybes

Per pastarąsias 7 dienas Šiauliuose atlikta beveik 6 tūkstančiai diagnostinių tyrimų, 7 procentai atsakymų patvirtino COVID-19 diagnozę. Vakar dienos Statistikos departamento duomenimis, mieste COVID-19 serga 139 gyventojai. Liepos mėnesį mieste nuo šios ligos mirė 3 gyventojai.

Nuliniu sergamumo rodikliu nebegali pasidžiaugti nei viena savivaldybė. Šiaulių apskrityje net kelias savaites „švari“ buvo Pakruojo savivaldybė, tačiau pastaruoju metu jau ir čia „kovidu“ serga pora žmonių.

Tarp šalies didžiųjų miestų naujais nustatytais koronaviruso atvejais Šiaulius pralenkė Kaunas ir Klaipėda.

Gera žinia ta, kad paskutinę savaitę išaugus vakcinacijos tempams, šalyje jau paskiepyta kiek daugiau nei pusė gyventojų. Šiauliai šalies vidurkio dar nepasiekė – pasiskiepijo 48,4 procento šiauliečių.

Aktyviausiai mieste skiepijasi 55–64 metų gyventojai, tačiau nedaug atsilieka ir jaunesnių amžiaus grupių atstovai.

Sėkmingiausiai vakcinacija vyksta Neringos savivaldybėje. Čia paskiepyta beveik 90 procentų žmonių. Antroje sąrašo vietoje išlieka Akmenės rajonas. Nuo COVID-19 pasiskiepijo per 66 procentus akmeniškių.

Vilnius, Kaunas ir Panevėžys skaičiuoja, jog vakcinavo jau apie 53 procentus savo gyventojų. Klaipėda – vos 41,5 procento.

Ligoninėje testai atliekami ir pasiskiepijusiems pacientams

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje infekcinių ligų skyriuje nuo COVID-19 gydomi 3 pacientai, o intensyvios terapijos skyriuje – 5. Ketvirtadienį ligoninė paskelbė apie vieną ligonį, kuriam koronavirusas buvo lemtingas.

Šiaulių ligoninėje gulėjusi šiaulietė paskambinusi į redakciją stebėjosi, kad pilnai pasiskiepiję pacientai čia verčiami dar ir testuotis dėl COVID-19.

Sveikatos apsaugos ministerija prieš kelias dienas paskelbė, kad COVID-19 persirgę ir pasiskiepiję pacientai, atvykstantys į gydymo įstaigas dėl skubiosios pagalbos, gimdymui, planiniam gydymui stacionare, taip pat dienos stacionaro ir dienos chirurgijos paslaugoms, guldomi į slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninę ar apgyvendinami socialinės globos įstaigoje, neprivalės atlikti COVID-19 tyrimo PGR metodu, nebent konkrečios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas nustatys griežtesnę tvarką.

Ligoninės ryšių su visuomene specialistė Sonata Tenytė paaiškino, kad ši gydymo įstaiga turi pasitvirtinusi savo vidaus tvarką.

„Šia tvarka siekiame apsaugoti ligoninės personalą nuo užsikrėtimo koronavirusu, nepaisant to, kad žmogus yra pasiskiepijęs. Žinome, kad pasiskiepijimas nereiškia, kad tu 100 procentų jau niekada neužsikrėsi. Taip pat saugome pacientus. Jei atsirastų nors vienas susirgęs COVID-19 skyriuje, tada turėtume spręsti klausimą dėl skyriaus uždarymo“, – aiškino S. Tenytė.

Pagal ligoninės vidaus tvarką PGR testai atliekami visiems stacionarizuojamiems pacientams ir kartojami kas 72 valandas gydantis ligoninėje.