S. Šalkauskio gatvė sutvarkyta, bet baigta ne viskas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Administracijos direktorius akcentavo, jog vykdant Dalyvaujamojo biudžeto idėjas, Savivaldybės ir šiauliečių bendradarbiavimas – ypač svarbus.
Šiaulių savivaldybėje vykusios spaudos konferencijoje Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, jog pirmoji „Stasio Šalkauskio gatvės sutvarkymo bei pritaikymo visuomenės reikmėms, modernaus šio filosofo atminimo bei idėjų įprasminimo“ projekto dalis – įgyvendinta.

Šaligatvių tiesimas bei važiuojamosios dalies sutvarkymas jau užbaigti. Antrasis etapas, anot A. Bartulio, prasideda jau šią savaitę, o jo įgyvendinimo pabaiga numatoma dar iki einamųjų metų pabaigos.

S. Šalkauskio darbus įprasmins gatvėje planuojami įrengti architektūriniai akcentai, kurie ne tik simbolizuos filosofo nuopelnus, bet ir kurs estetiškesnį gatvės vaizdą.

Darbus, kurių vertė iki šiol siekė 120 000 eurų, atlikti ėmėsi Stasio Pakarklio įmonė.

Pradiniame projekte buvo numatyta gatvėje įrengti dar ir interaktyvius informacinius stendus, atspindinčius keturias prof. S. Šalkauskio įvardijamas visuminio ugdymo sritis. Taip pat prie filosofo vardo gimnazijos buvo planuojama įrengti interaktyvų šviečiantį atminimo cilindrą su S. Šalkauskio mintimis, tezėmis bei istoriniame Šalkauskių šeimos sode pasodinti simbolinę obelį.Dalyvaujamojo biudžeto balsavime už Šiauliuose planuojamas įgyvendinti idėjas dalyvavo daugiau nei 7800 žmonių. Iš 6 pasiūlytų didelės vertės projektų būtent šis sulaukė daugiausiai palaikymo.