S. Čaplinskas: daugiau nei 80 procentų visų užsikrėtimo atvejų yra vietiniai

„Sidabrės“ nuotr.
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 7-osios 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtinta 880 ligos atvejų.
Per pirmadienį patvirtinti 37 nauji ligos atvejai ir ištirti 2 208 mėginiai.
Iki šiol iš viso dėl įtariamo koronaviruso iširti 27 807 ėminiai. Dar liko neištirti 873 ėminiai.
Šalyje nuo koronaviruso pasveiko 8 asmenys, mirė 15 žmonių.
Daugiau nei 80 procentų visų šiuo metu fiksuojamų užsikrėtimo koronavirusu atvejų yra vietiniai, tvirtina Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius prof. Saulius Čaplinskas. Todėl, jo teigimu, jau dabar vienas į kitą šalies gyventojai turėtų žiūrėti kaip į potencialiai užsikrėtusį.

"Nuo kovo 25 dienos susilygino diagnozuotų atvejų, kurie užsikrėtė užsienyje ir vietoje, skaičius. Dabar vyrauja vietinis užsikrėtimo kelias", – LRT radijui teigė profesorius. Dėl to, pabrėžė jis, būtina suprasti, kad užsikrėsti šiuo pavojingu virusu gali visi.
"Turime daugiau nei 80 proc. vietinių užsikrėtimų. Todėl tie, kurie vis dar galvoja, kad jiems negresia, kad užsikrėsti ir atvežti virusą galbūt gali tik žmonės, kurie leido sau išvykti į užsienį, – seniai nebereikia taip skirstyti žmonių į mes ir jie. Turime suprasti, kad dabar, deja, kiekvienas Lietuvos pilietis kiekvieno iš mūsų turėtų būti vertinamas kaip galimai užsikrėtęs koronavirusu", – LRT radijui sakė ULAC direktorius.
 

Komentarai

Emigrantas    Ant, 2020-04-07 / 18:41
Tai žinoma, kad įsivyravo vietinis, tie su ,,čigonų" vėžimais grįžę atvežtinį jau suformavo kaip vietinį. Ar daug reikia tos filosofijos. O vėžimai dar nesibaigė. Koks skirtumas - esame tokie kokie esame. Civilizuoti ? Net šiurpas purto...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.