Redakcijoje įteiktos padėkos iš Ukrainos

Artūro STAPONKAUS nuotr.
„Šiaulių krašto“ redakcijoje Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių Šiaulių skyriaus pirmininkas Antanas Kliunka Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos prezidentei Vidai Pociuvienei įteikė Poltavos bataliono kapitono Jurii Katrith perduotą Ukrainos nepriklausomybės 30-mečio medalį.
Vakar „Šiaulių krašto“ redakcijoje Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių Šiaulių skyriaus pirmininkas Antanas Kliunka Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos prezidentei Vidai Pociuvienei įteikė apdovanojimą – Poltavos bataliono karininko Jurii Katrith (Jurko) perduotą Ukrainos nepriklausomybės 30-mečio medalį.

V. Pociuvienei ir Šiauliuose įsikūrusiai ukrainiečių asociacijai „Karpatai“ A. Kliunka perdavė ir Kyjivo teritorinės gynybos bataliono padėkas, pasirašytas pulkininko leitenanto Dmytro Bonych. A. Kliunka sakė esąs įpareigotas geradariams perduoti apie tris dešimtis padėkų.

Vakar A. Kliunka norėjo susitikti su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku: apdovanojimą, padėkas įteikti Šiaulių miesto savivaldybėje ir paprašyti pagalbos – autobuso. Bet iki mero „neprisibeldė“ – A. Kliunkos žodžiais, buvo pasiųstas į „kažkokią jaunimo organizaciją“ ir į „Karpatus“ – Savivaldybė remia Chmelnyckį.

Redakcijoje lankęsi A. Kliunka, V. Pociuvienė ir aktyvi visuomenininkė Irena Vasinauskaitė papasakojo apie pastarojo meto veiklą.

Šiaulių nevyriausybininkai nuo pirmųjų karo dienų aktyviai prisideda teikdami pagalbą Ukrainai: renka ir siunčia paramą į karo alinamą šalį, padeda pabėgėliams. Neseniai karius fronte pasiekė vertingas asociacijos „Karpatai“ krovinys, jame buvo turniketai, žiūronai, termovizorius, prožektoriai, binokliai, medicinos priemonės, kariški rūbai, termoapranga, maisto produktai, higienos reikmenys ir kita – pilnas autobusas.

A. Kliunka pabrėžia, kad parama, kurią perdavė „Karpatai“, pasiekė Poltavą, Charkivą, Luhanską – fronte kariaujančius karius.

A. Kliunka telefonu susisiekė su J. Katrith, kuris labai dėkingas už pagalbą.

„Laba diena“, – lietuviškai pasisveikino atsiliepęs ukrainietis.

„Pergalės“, – sakė J.Katrith, paklaustas, ko dabar labiausiai reikia.

Kad pergalė būtų pasiekta, fronte kariaujantiems kariams parama būtina. Pasak J.Katrith, reikia termovizorių, naktinio matymo prietaisų, turniketų, taktinių pirštinių, o labiausiai – drono.

V. Pociuvienė sako, kad visuomenininkams droną sudėtinga nupirkti dėl didelės kainos (kainuoja per 5 tūkstančius eurų), tad reikia visų, kas gali prisidėti, pagalbos.

A. Kliunka su parama į Ukrainą jau vyko ne kartą, netrukus laukia dar viena kelionė. Šiuo metu „Karpatai“ vėl renka paramą, o A. Kliunka planuoja į Ukrainą nugabenti ir visureigių, ir reikalingos pagalbos.

„Viskas spręsis per dvi savaites. Jei atlaikys Ukraina – atlaikys Europa, civilizacija. Jie nenugalės ukrainiečių“, – įsitikinęs A. Kliunka.