Prižiūrėti teritoriją – bendrijos reikalas, medžius kirsti – Savivaldybės

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Savivaldybė leido nukirsti dvi liepas nederindama su daugiabučio bendrija, nors teritorija prižiūrima bendrijos lėšomis.
Į redakciją kreipėsi Šiaulių M. K. Čiurlionio gatvės 33 namo gyventoja, pasipiktinusi, kad be namo bendrijos žinios daugiabučio kieme buvo nupjautos kelios brandžios liepos.

Bendrijos pirmininkas Česlovas Gedminas patvirtino, kad bendrija jau vėliau užsakė nupjauti seną nudžiūvusią obelį ir nugenėti kitus medžius, tačiau šalinti liepų neprašė. Jo žiniomis, medžiai „krito“ šalia esančio nuosavo namo gyventojo prašymu ir Savivaldybės leidimu. Nors daugiabučio namo bendrija savo lėšomis prižiūri teritoriją, kurioje medžiai augo, jos nuomonės paklausta nebuvo.

Paprašėme situaciją pakomentuoti Šiaulių miesto savivaldybės. Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis atsiuntė Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus komentarą.

Jame rašoma, kad kovo 18 dieną gautas gyventojo prašymas dėl nesaugių medžių pašalinimo. Nuvykus į vietą įvertintos 5 liepos. 2 iš jų buvo blogos būklės, pažeistos puvinio, atviromis žaizdomis, pridedamos nuotraukos. Priimtas sprendimas 3 liepas patenkinamos būklės palikti, 2 liepas blogos būklės šalinti.

„Bendrija šio sklypo nenuomoja, želdinių neprižiūri ir atsakomybės už želdinių būklę neprisiima. Vadovaujantis Želdynų įstatymo 11 straipsniu už želdynų ir želdinių apsaugą atsako želdynų ir želdinių savininkai ar valdytojai, t. y. savivaldybė“, – rašoma komentare.