Patvirtintas 2021 metų Šiaulių miesto biudžetas

Redakcijos archyvo nuotr.
Patvirtintas 2021 metų Šiaulių miesto biudžetas.
Vasario 4 dieną Šiaulių miesto taryba patvirtino du svarbiausius miesto dokumentus – trijų metų strateginį veiklos planą ir 2021-ųjų metų biudžetą.

Trimečio strateginio plano svarstyme Tarybos nariai klausinėjo apie plėtros prioritetus, numatomus Dainų pėsčiųjų tako atnaujinimo ir futbolo-regbio maniežo projektus. Balsuojant 23 politikai balsavo už strateginio veiklos plano patvirtinimą, 7 susilaikė.

Pristatant šių metų biudžetą, Tarybos nariai aiškinosi dėl pakitusio biudžetinių įstaigų finansavimo, tikslinosi, ar šiais metais numatoma užbaigti koncertų salės „Saulė“ rekonstrukciją. Už 2021 metų biudžetą balsavo 28 Tarybos nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė du politikai.

Planuojama, kad Šiaulių savivaldybės biudžete šįmet bus sukaupta 174,4 milijono eurų. Palyginus su praėjusių metų vasarį patvirtintu biudžetu, šįmet miesto ižde – apie 20 milijonų eurų daugiau. Didžiąją dalį šio augimo sudaro valstybės dotacijos ir skolintos lėšos. Iš valstybės biudžeto Šiauliams šįmet 1,5 milijono pridėta valstybinėms funkcijoms vykdyti, 5,4 milijono mokinio krepšeliui, 9,2 milijono investiciniams projektams: LEZ'ui, oro uosto infrastruktūros plėtrai ir aplinkkeliui nutiesti. Skolintis ketinama 5,9 milijono eurų.

Kaip ir kasmet, didžiausia biudžeto dalis atitenka švietimo sistemos išlaikymui – 72,5 milijono, miesto infrastruktūros objektų priežiūrai ir modernizavimui skirta 29 milijonai eurų.