Paskirstė pinigus, dar atseikėjo ir krepšinio klubui

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Už pa­pil­do­mų 100 tūks­tan­čių eu­rų „Šiau­lių“ krep­ši­nio klu­bui sky­ri­mą bal­sa­vo ir tie­sio­giai šio­mis lė­šo­mis suin­te­re­suo­tas klu­bo vy­riau­sia­sis tre­ne­ris An­ta­nas Si­rei­ka (cent­re).
Šiaulių miesto taryba ketvirtadienį paskirstė 3,3 milijono eurų gyventojų pajamų mokesčio, surinkto į biudžetą daugiau, nei buvo planuota. Politikai kalbėjo, kad tai ypatingas įvykis, nes tokia didelė suma viduryje metų viršplaninių lėšų surinkta buvo jau seniai. Daugiausiai klausimų sulaukta dėl papildomo finansavimo krepšinio klubui „Šiauliai“.

Išskirstė per 3 milijonus viršplaninių lėšų

Didelė dalis šių lėšų išskirstyta švietimo, socialinėms, kitoms biudžetinėms įstaigoms. Papildomos lėšos skirtos žvyruotų gatvių asfaltavimui, kitiems miesto infrastruktūros tvarkymo darbams. 100 tūkstančių eurų skirta įvažiavimas į daugiabučių namų kiemus tvarkyti. Politikai pasiteiravo Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėjos Eglės Bružienės, ar ne per vėlai skiriamos lėšos, nes darbų atlikimas gali nusitempti į vėlyvą ir šlapią rudenį.

„Geriau dabar, nei iš viso nedaryti“, – paaiškino vedėja.

261 tūkstantis eurų skirtas „Busturo“ patirtiems nuostoliams kompensuoti. 1,677 milijono eurų atiteko Šiaulių pramoninio ir Šiaulių laisvosios ekonominės zonos infrastruktūros vystymui, 702 tūkstančiai – kelio Šiauliai–Panevėžys jungties su Šiaulių industrinio parko teritorija įrengimui, 290 tūkstančių – geriamojo vandens teikimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtrai.

Dar 100 tūkstančių pridėjo krepšinio klubui

Didžiausia politikų diskusija kilo dėl papildomo 100 tūkstančių eurų skyrimo krepšinio klubui „Šiauliai“. Aiškinamajame rašte teigiama, kad klubui reikalingi papildomi pinigai, nes dėl su COVID-19 virusu susijusių priežasčių klubas negavo planuotų pajamų „Lietuvos krepšinio lyga ir Karaliaus Mindaugo taurė“ renginio suorganizavimui.

Savivaldybė jau metų pradžioje skyrė 350 tūkstančių eurų šiems reprezentaciniais pavadintiems klubo renginiams, nors šios lėšos keliauja klubo veiklai.

Politikai priminė, kad Savivaldybei tampant klubo dalininke, klubo vadovai buvo pasižadėję kitą tiek lėšų, kiek skiria Savivaldybė, susirinkti iš rėmėjų ir komercinės veiklos.

Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas paaiškino, kad klubui dėl pandemijos nepavyko šio pažado įvykdyti – nepardavė bilietų, atsisakė keli rėmėjai.

Neseniai klubas paskelbė, kad jam šį sezoną padės naujas titulinis rėmėjas – UAB „Amber Gaming“, valdantis prekės ženklą „7bet”. Dėl šio rėmėjo klubas net keičia pavadinimą ir dabar vadinsis „Šiauliai-7bet”. Politikai klausė G. Jasiūno, kokią sumą klubui skyrė šis rėmėjas, tačiau gavo atsakymą, kad tai – konfidenciali informacija. Esą tai numato vienas iš sutarties su rėmėju punktų. Politikai piktinosi, kad skirdami šimtatūkstantines lėšas, būdami klubo dalininkais, negali gauti tokios informacijos. Meras sakė manąs, kad ta informacija ilgainiui paaiškės, tačiau individualiai.

Paklaustas apie kitų sporto klubų finansavimą, vedėjas priminė, kad kiti klubai dalyvauja projektų finansavimo konkurse, o krepšinio klubui tai daryti nereikia, nes jis vykdo reprezentacinius renginius „Lietuvos krepšinio lyga ir Karaliaus Mindaugo taurė“.

Taryboje – vien viešieji ir privatūs interesai

Balsuojant dėl pinigų skirstymo paaiškėjo, kad net 21 iš 27 Tarybos narių kertasi viešieji ir privatūs interesai. Kadangi nusišalinus tokiam kiekiui politikų, klausimas negalėtų būti svarstomas, Tarybos nariai balsuodami save atleido nuo tokios prievolės. Pinigų skirstymui pritarė 19 iš 28 Tarybos narių. Už Tarybos sprendimą, kuriame yra ir pinigų krepšinio klubui „Šiauliai“ skyrimas, balsavo ir komandos treneris Antanas Sireika.