Pabrango automobilių stovėjimas ir kelionės miesto autobusais

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Nuo šių meto pradžios dvigubai pabrango automobilių statymas mokamose miesto zonose.
Naujieji metai mieste prasidėjo naujomis kai kurių viešųjų paslaugų kainomis. Brangsta automobilių stovėjimas miesto mokamose aikštelėse. Taip pat „Busturo“ vienkartiniai bilietai, tačiau už keliones bus galima atsiskaityti mobiliąja programėle.

Automobilių stovėjimo įkainiai padvigubėjo

Nuo sausio 1 dienos keičiasi mokestis už automobilių statymą Šiaulių miesto mokamojoje zonoje – jis brangsta dvigubai. Už trumpiausią 20 minučių stovėjimą mokėsime nebe 10, o 20 centų. Už dieną (nuo 8 iki 17 valandos), kai sumokama iš karto, vietoje 1,50 euro reikės mokėti 3 eurus, o diena stovėjimo, kai sumokama per 24 valandas į mokėjimo automatą, banke arba per internetinę banko sistemą, kainuos 12 eurų vietoje 6 eurų. Norint išsipirkti automobilio stovėjimą visam mėnesiui, teks sumokėti 25 eurus, o ne 14 eurų, kaip buvo iki šiol.

Šiaulių miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą atnaujinti vietų automobiliams statyti schemą. Į plečiamą mokamą zoną įtrauktos naujai įrengtos automobilių stovėjimo vietos prie Šiaulių valstybinės kolegijos, automobilių stovėjimo aikštelė tarp Šiaulių katedros ir Šiaulių miesto savivaldybės, naujai įrengtos automobilių stovėjimo vietos Aušros alėjoje prie P. Višinskio bibliotekos ir Šiaulių kultūros centro.

Už autobusų keliones – brangiau, bet patogiau

Nuo sausio 1 dienos vienkartinis elektroninis bilietas miesto autobusuose pabrango 6 centais ir dabar kainuoja 60 centų.

„Busturas“ pirmadienį pristatė naujovę – atsiskaitymą už važiavimą mobiliąja programėle. UAB „Busturas“ Plėtros ir marketingo skyriaus vadovė Raimonda Pelutienė aiškino, kad dėl pandemijos įmonei nebepardavinėjant vienkartinių bilietų autobusuose, gyventojai , norėdami atsiskaityti už važiavimą miesto autobusais, patiria nepatogumų.

Dabar šalia elektroninio bilieto jiems siūlomas dar vienas atsiskaitymo būdas. Mobiliąją programėlę „Siauliai bus„galima parsisiųsti ir įsidiegti telefone nemokamai. Pasipildžius elektroninę piniginę eurais ir įvykdžius visus nurodymus, galima gauti QR kodą ir jį nuskenavus autobusuose, keleiviai galės susimokėti elektroninio bilieto kainomis. Mobiliąja programėle galima atsiskaityti ir už lengvatines keliones miesto autobusais.

Atmintinės, kaip naudotis programėle, iškabintos autobusuose.