Norintys už skiepą 100 eurų turėtų skubėti

Artūro STAPONKAUS nuotr.
75 metų ir vyresni gyventojai, norintys už pasiskiepijimą nuo COVID-19 gauti 100 eurų išmoką, turėtų suskubti – abiem dozėms gali pritrūkti laiko.
Lapkričio 8-oji – paskutinė diena, kai 75 metų ir vyresni senjorai gali pasiskiepyti nuo COVID-19 pirmąja „Pfizer“ gamintojo vakcinos „Comirnaty“ doze ir tikėtis gruodžio mėnesį už sprendimą skiepytis sulaukti 100 eurų. Nors sergamumas kovidu Šiaulių apskrityje šiek tiek mažėja, manoma, kad žadamos piniginės išmokos nelabai įtakoja vakcinavimo tempą.

Antroji dozė – iki lapkričio 30 d.

Norintis gauti 100 eurų išmoką 75 metų ir vyresnis žmogus iki lapkričio 30 dienos turi būti paskiepytas nuo COVID-19 abiem vakcinos dozėmis. Pasiskiepijus lapkričio 8 dieną vakcinavimas antrąja „Pfizer“ gamintojo vakcinos doze turėtų vykti paskutinę lapkričio dieną. Tai patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas. Tada šios amžiaus grupės gyventojai kartu su gruodžio mėnesio pensija gautų papildomą 100 eurų.

Nors apie tai daugelis senolių nenutuokia, T. Kavaliauskas sako, kad viešos informacijos buvo daug, o senjorai apie tai galėjo sužinoti ir iš roboto skambučių į telefonus.

Anot patarėjo, Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad kitų vakcinų skiepijant senolius nelabai gali būti, pagrindas bus „Pfizer“ gamintojo vakcina.

„Tokia yra sąlyga, iki lapkričio 30 dienos vakcinavimo schema turi būti pilnai išpildyta, tada gaus tą išmoką“, – akcentavo T. Kavaliauskas.

Aktyviai skiepijasi trečiąja vakcinos doze

Nors patarėjas tikino, kad informacijos apie išmokos sąlygas yra pakankamai, panašu, kad to nežino ir Šiaulių miesto savivaldybėje. Skiepų koordinatorė iš Sveikatos skyriaus Laura Raudonė patikino, kad išmokai gauti iki mėnesio pabaigos pakanka gauti vieną vakcinos dozę. Tai paneigė ministerijos atstovas.

„Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos iki lapkričio 30 dienos 75 metų ir vyresniems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 dviem vakcinos dozėmis, arba iki ateinančių metų kovo 31 dienos – sustiprinančiąją trečiąja vakcinos doze, bus mokamos 100 eurų dydžio vienkartinės išmokos“, – skelbiama ministerijos tinklalapyje.

L. Raudonė teigė, kad senolių skatinimas skiepytis vienkartine 100 eurų išmoka Šiauliuose vakcinavimo tempui įtakos neturi, tačiau pasidžiaugė, kad nemažai senjorų skiepijasi trečiąja (sustiprinamąja) vakcinos doze. Pakartotinai skiepijama tik „Pfizer“ gamintojo vakcina, nežiūrint, kokia vakcina buvo naudojama pirmiesiems skiepams.

Šiauliuose trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze jau pasiskiepijo 2718 gyventojų. Iš viso mieste vakcinuota beveik 64,8 tūkstančio gyventojų ir tai sudaro 63,8 procento visų miestiečių.

Sergamumo skaičiai apskrityje mažėja

Šiauliuose sergamumas COVID-19 pamažu slūgsta. Per savaitę naujų atvejų skaičius sumažėjo ketvirtadaliu. Sergamumo rodiklis siekia 1660 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų.

Pagal sergamumo rodiklio dydį kelias savaites tarp savivaldybių antroje vietoje buvę Šiauliai dabar į priekį jau praleido 6 savivaldybes.

Vakar dienos duomenimis iš viso mieste kovidu sirgo 1440 šiauliečių. Per pirmas penkias lapkričio dienas ši liga nusinešė 6 šiauliečių gyvybes.

Geriausia situacija Šiaulių apskrityje išlieka Kelmės rajone. Čia sergamumas kovidu skaičiuojamas 765 atvejais per dvi savaites 100 tūkstančių gyventojų. Naujų koronaviruso atvejų skaičius per savaitę mažėja visose apskrities savivaldybėse.

Nežymiai mažėja „kovidinių“ pacientų ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Ketvirtadienį ligoninė skelbė, kad gydo 99 kovidu sergančius pacientus. 16 iš jų sunkios būklės gydomi reanimacijoje. Jauniausiam – 43 metai, vyriausiam – 93 metai.

Motinos ir vaiko klinikoje guli trys COVID-19 susirgę vaikai, vienas jų – reanimuojamas.