Naujas „kovido“ atvejis - įvežtinis, gydymo įstaigose - daugiau paslaugų

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pranešė apie mieste nustatytą naują įvežtinį COVID-19 atveją.
Iš Šiaulių miesto gydymo įstaigų ateina vis ramesnė informacija – pamažu grįžtama prie įprastinio darbo ritmo. Ramybę sudrumstė naujas COVID-19 atvejis, Rusijos piliečiui diagnozuotas Šiaulių ligoninėje.

Įvežtinis viruso atvejis

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje penktadienį nustatytas naujas įvežtinis COVID-19 atvejis. Apie tai spaudos konferencijoje informavo ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Vadovas pranešė, kad virusas diagnozuotas Rusijos piliečiui, kuris ką tik atvyko į Šiaulius dirbti transporto įmonėje.

Anot R. Mažeikos, panašu, kad pacientas kontaktų neturėjo, į ligoninę atvežtas saugiai greitosios pagalbos automobiliu ir nesunkios būklės paguldytas į Infekcinių ligų skyrių. Jame gydomas ir dar vienas pacientas. Daugiau Šiaulių ligoninėje infekuotų COVID-19 pacientų nėra.

„Praėjusią savaitę ligoninės laboratorija pasiekė naujas aukštumas. Per parą buvo ištirta per tūkstantis ėminių. Niekada nestrigome su tyrimais“, – sakė vadovas ir pasidžiaugė, kad absoliuti dauguma tyrimų yra neigiami.

Direktorius dėkojo Šiaulių miesto savivaldybei už skirtus 50 tūkstančius eurų, kuriuos skirs patirtoms išlaidoms padengti.

Ligoninės projektai

R. Mažeika pasakojo apie ligoninės vykdomus projektus, kurie išplės ir pagerins paslaugas pacientams. Jau pradedamas Infekcinių ligų skyriaus modernizavimo ir išplėtimo projekto įgyvendinimas. Šįmet iš Sveikatos apsaugos ministerijos tam gavo 370 tūkstančių eurų. Darbų tempas didelis, nes ruošiamasi galimai antrai viruso bangai.

Po išplėtimo šiuo metu 15 lovų turintis skyrius galės priimti papildomai dar 30 pacientų. Palatos bus įrengtos boksų principu, apsaugotos nuo infekcijos plitimo.

Praėjusią savaitę įvyko rangovo konkursas Intervencinės angiologijos korpuso statybai. Šie darbai yra Kardiologijos projekto dalis. Planuojama greit pradėti statybas, kurios truks pusantrų metų.

R. Mažeika pripažino, kad ne pačios geriausios sąlygos Motinos ir vaiko klinikoje yra sudarytos vaikų gydymui. Artimiausiu metu ligoninė pradės Vaikų ligų skyriaus ir Konsultacinės poliklinikos kapitalinį remontą, jam jau renkamas darbų rangovas.

Direktorius pranešė, jog ligoninė dalyvaus Finansų ministerijos parengtame Ateities ekonomikos projekte. Per savaitgalį paruoštas inovatyvus projektas, kurį įgyvendinus būtų skaitmenizuotas visas ligoninės paslaugų teikimas, informacija apie pacientus.

Šį projektą palaikė Sveikatos apsaugos ministerija. Beveik milijono eurų vertės projektas galėtų būti realizuotas iki kitų metų pabaigos.

Poliklinikoje brangs odontologijos paslaugos

Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis spaudos konferencijoje pranešė, kad poliklinika pereina į antrąjį paslaugų plėtimo etapą.

Praėjusią savaitę buvo užsibrėžę suteikti du šimtus kontaktinių konsultacijų, tačiau penktadienį jų skaičiavo jau per 300.

Kontaktinių konsultacijų daugės. Šią savaitę poliklinikoje pradeda teikti paslaugas echoskopuotojas, akių ligų specialistas, urologas, jau teikiamos reabilitacijos paslaugos, pradėjo dirbti Psichikos sveikatos centras.

Anot M. Maželio, jau po du kartus ištirti poliklinikos darbuotojai – užsikrėtimo virusu atvejų nenustatyta.

Praėjusią savaitę pradėtos teikti planinės paslaugos poliklinikos Odontologijos padalinyje. Per dieną apsilankydavo 50-90 pacientų.

M. Maželis patvirtino, kad šios paslaugos brangs. Direktoriaus teigimu, skaičiuojama, kad nuo kitos savaitės odontologijos paslaugos gali brangti nuo 3 iki 3,5 euro dėl papildomų apsaugos priemonių, kurios reikalingos medikams apsaugoti save ir pacientus nuo galimo užsikrėtimo virusu.

Poliklinikos vadovas žadėjo, kad visiškai duris atvėrusi poliklinika pasitiks šiauliečius pagražėjusi – vyksta koridorių, laiptinių remontas, atnaujinama Odontologijos klinika.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis patvirtino, kad dėl papildomų apsaugos priemonių medikams odontologijos paslaugos brangs.