Namo grįžo įmonės pasamdytu lėktuvu

Įmonės nuotr.
105 įmonės darbuotojai parskrido jiems užsakytu lėktuvu.
Pasaulyje siaučianti koronaviruso pandemija verslui iškėlė įvairiausių iššūkių. Šiauliuose dirbančios UAB „Telsita“ vadovams teko rasti išeitį, kaip užsidarant valstybių sienoms iš Vokietijos saugiai susigrąžinti per 100 darbuotojų.

Ieškojo saugesnio darbuotojų pargabenimo varianto

Įmonės darbuotojų pargabenimo į Lietuvą istoriją mums papasakojo pardavimų projektų vadybininkas Donatas Janušas. Didžioji dalis įmonės darbuotojų komandiruojami dirbti į Vokietiją, kur kloja optinius kabelius.

D. Janušas pasakojo, kad plečiantis pandemijai, situacija ėmė keistis ne dienomis, bet valandomis. Įsibėgėjus balandžiui tapo aišku, kad Vokietijoje darbai nutraukiami, o 105 darbuotojus reikia saugiai sugrąžinti į Lietuvą.

„Viskas vyko greitai, reikėjo greitų sprendimų. Ieškojome variantų tiek per jūros uostus, tiek per oro uostus, per kelionių agentūras, skrydžių bendroves, tačiau tapo aišku, kad tokį kiekį žmonių, užtikrinant jų saugumą, pargabenti nepavyks“, – pasakojo vadybininkas.

UAB „Telsita“ vadovas Simas Didaronkus, sutelkęs visą administraciją, sprendė, kaip kuo operatyviau, skubiau ir saugiau parvežti žmones. Nuspręsta ieškoti galimybės išnuomoti lėktuvą. Vadovo sprendimu buvo kreiptasi į privačių lėktuvų nuomos įmonę UAB „GetJet Airlines“, kuri sutiko įmonei padėti ir pasirūpino skubiu skrydžiui reikalingų dokumentų paruošimu, kad lėktuvas galėtų pakilti jau kitą dieną.

Kad darbuotojų kontaktai su galimai užsikrėtusiais žmonėmis būtų kuo mažesni, pirmiausiai visi jie buvo nuvežti į Švedijos miestelį, kuriame buvo nedidelis karantino metu tuščias oro uostas. Iš ten lėktuvas su lietuviais pakilo skrydžiui į Kauną.

„Darbuotojai pasakojo, kad vos daugiau nei valandos laiko skrydis į Kauno oro uostą jiems neprailgo ir džiaugėsi tokiu operatyviu įmonės darbu, siekiant maksimaliai užtikrinti jų saugumą“, – teigė D. Janušas.

Kauno oro uoste darbuotojus pasitiko medicinos personalas, kuris paėmė tepinėlius COVID-19 tyrimams, ir savivaldybių atstovai, pasirūpinę darbuotojų kelione į saviizoliavimosi vietas.

D. Janušas pasidžiaugė, kad nė vienam įmonės darbuotojui nebuvo nustatytas COVID-19 atvejas. Dalis jų dviems savaitėms save izoliavo namuose, dalis – Savivaldybės parūpintose patalpose.

Pargabeno ir automobilius

Tačiau šia kelione visi rūpesčiai nepasibaigė. Dalis darbuotojų į Vokietiją buvo atvykę savo automobiliais, kurie jiems buvo reikalingi Lietuvoje. Taip pat buvo likę kitų asmeninių daiktų. Įmonei teko ieškoti autovežių, kurie per kelias dienas iš Vokietijos pargabeno ir darbuotojų transporto priemones.

„Tokią ekstremalią situaciją, kurią reikėjo greitai įveikti, sprendėme kartu. Vadovas pakankamai didelėmis investicijomis nusprendė susigrąžinti žmones, tačiau šiuo atveju esmė buvo ne piniguose, bet saugiame žmonių sugrąžinime“, – pasakojo vadybininkas.