Krizė sėja ir baimes, ir galimybes

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Vitalijus Mitrofanovas, Akmenės rajono meras, sako, jog užgriuvusi nelaimė gera pamoka valstybei: „Valstybės rezervas tuščias – nei kaukių, nei apsaugos priemonių. Mobilizacijos planų prikurta, o visi pasimetę, nežino, nuo ko pradėti? O jeigu atominė nelaimė – kas būtų?“
Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas mano, jog karantino varžtus reikia atleisti, nes gresia ne tik ekonominė depresija. Interviu „Šiaulių kraštui“ jis kalba apie savivaldybių situaciją, pastangas stabdyti koronaviruso užkrato plitimą. Primena kinų išmintį, jog krizė – ne tik baimės, kurias reikia įveikti, bet ir naujos galimybės.

Iššūkių kilo daug

– Kaip savivalda išgyvena ekstremalią situaciją ar pakako instrumentų ją suvaldyti?

– Noriu pasidžiaugti situacija mūsų apskrityje. Ko gero, Šiaulių apskritis mažiausiai šalyje paveikta. Respublikinė Šiaulių ligoninė, kaip gydymo nuo koronaviruso ir koordinavimo centras, laiku ėmėsi priemonių ir išvengėme situacijų kaip Marijampolėje ar Klaipėdoje. Pagarba gydymo įstaigų vadovams.

Akmenės rajone nuo pirmosios karantino dienos suaktyvinome ekstremalių situacijų valdymo operacijų grupę. Pats pirmasis iššūkis buvo apsirūpinti apsaugos priemonėmis. Padėjo verslo įmonės: „Akmenės cementas“, „Naujasis kalcitas“, „Vakarų medienos grupė“ . Nuo pat pirmų karantino dienų mūsų greitosios pagalbos medikai su apsaugine ekipuote važinėjo ne tik pas karščiuojančius pacientus.

Priimti sprendimai apsaugoti senelių namus, kuriuose gyvena 120 senelių, iš jų 40 – slaugomų, o lankomosios priežiūros asmenų yra dar per 100-ą.

Iššūkis buvo ir informacijos stygius apie grįžtančių į Lietuvą ir turinčių pas mus izoliuotis srautus, nes ministro nurodymai keitėsi kone penkis kartus per dieną. Įsteigėme savo karštąją liniją teikti informacijai ir psichologinei konsultacijai, kol dar nebuvo bendrosios linijos. Sutelkėme tam savo psichologus.

Turim 30 savanorių grupę, padedančią aprūpinti produktais senyvo amžiaus žmones.

Turime parengę apie 60 vietų izoliuotis tiems, kam to reikia, o judėjimas toliau vyksta. Trys asmenys praeitą savaitę apleido mūsų patalpas, bet atvyko naujų. Grįžta keltu iš Kylio, izoliuojasi mūsų patalpose, kad apsaugotų šeimas. Buvom net 14 automobilių parengę saugiai parvežti rajono žmones iš oro uostų.

– Ar yra rajone susirgusiųjų koranavirusu?

– Penki rajono gyventojai susirgo. Trys iš jų, gydyti Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, jau pasveiko. Tarp jų – septyniasdešimtmečių sutuoktinių pora. Vienas dar gydomas Kaune, jis tolimųjų reisų vairuotojas, izoliuotas tik parvykęs, o kitas gydomas Klaipėdoje, užsikrėtė ligoninėje nuvykęs operuotis.

Iššūkis buvo ir įrengti karščiavimo kliniką. Iš apskrities rajonų vieninteliai įsirengėme tokią kliniką, kad karščiuojantiems nereikėtų važinėti į Šiaulius išsitirti. Turime 10 medikų komandą, apmokytą, kaip paimti mėginius. Karščiavimo klinikoje srautas dabar nėra didelis, 1–2 žmonės registruojasi per porą dienų, o mėginių paimama po 70 per dieną.

Tiriame visus savivaldybės socialinius darbuotojus, kurių yra 200, ir medikus, kurių taip pat yra apie 200, (pirmiausia, greitosios medicinos pagalbos, ligoninės slaugos ir būtinosios pagalbos skyrių, ambulatorijų). Ministras aiškina, kad medikų nebūtina kas savaitę tirti, bet, mano nuomone, tai būtina daryti. Ventos pensiono, kuris yra ministerijos pavaldumo, vadovės pozicija taip pat stebina – neskuba savo darbuotojų tirti. Pensione yra 200 globotinių ir 200 darbuotojų.

Ilgas karantinas gresia depresija

– Akmenės rajone nedarbas vienas didžiausių šalyje ir didžiausias apskrityje – per karantiną padidėjo net iki 15 procentų. Ką manote apie atleidžiamus karantino varžtus?

– Manau, kad to reikia ne vien dėl ekonomikos. Mirčių nuo koranaviruso yra keturios dešimtys, bet baisu, kad žmonėms neatsirastų daugiau sveikatos problemų. Gali daugėti psichikos ir psichologinių problemų, depresijų. Žmonės yra paėmę būsto paskolas, vartojimo paskolas, didelė našta yra greitieji kreditai, o netekę darbo jaučia didžiulį psichologinį diskomfortą.

Reikia gaivinti ekonomiką, ypač smulkųjį verslą, leisti jam dirbti, atpalaiduoti paslaugų sektorių laikantis saugos.

Užimtumo tarnyba vien mūsų rajone jau išmokėjo 15 tūkstančių eurų išmokų savarankiškai dirbantiems žmonėms, kuriems dėl karantino buvo uždrausta dirbti, o išmoka sudaro tik 257 eurus.

Nedarbas didėja, nes esame pramoninis rajonas. Įmonės sustojo, nes nebeturi užsakymų, skelbia prastovas, atleidžia darbuotojus.

Kita vertus, Užimtumo tarnyba, jeigu dirbai daugiau nei metus, moka žymiai didesnę nedarbo išmoką, negu ta, kurią mokėtų už prastovą darbdaviai su valstybės subsidija už išlaikomą darbo vietą. Bedarbiu būdamas du- tris mėnesius gali gauti beveik atlyginimui prilygstančią sumą. Darbdaviams apsimoka atleisti dalį žmonių. Be to, dalis žmonių, kurie yra praradę pajamas, gali gauti ir socialines pašalpas iš savivaldybės.

Užimtumo tarnyboje registravosi ir individualiai dirbantys, kuriems reikėjo išmokų. Buvo, kad per dieną iki 80 tokių žmonių registravosi.

Tas nedarbas yra laikinas.

– Tai jūsų negąsdina 15 procentų nedarbas?

– Ne. Kita vertus, kai nedarbo lygis didelis, lengviau pritraukti investuotojus. Parodai, jog yra daug darbo jėgos. O tai labai aktualu. Investuotojai pas mus pradeda statyti baldų gamyklą, reikės 600 darbuotojų.

– Projekto dėl krizės nestabdo?

– Kiek žinau, ne. Protingas investuotojas kaip tik tokiu laikotarpiu daro investicijas, nes darbo jėga yra pigesnė, statybos pigesnės. O kai krizė baigiasi, jau turi bazę gamybai vystyti. Šiuo metu geriausia situacija investuoti.

Savivaldybėms vis dedamas apynasris

– Kokias aktualijas akcentuotumėte?

– Labai svarbu, kad Vyriausybė leistų atidaryti ir vaikų lopšelius-darželius, aišku, nustačius saugos sąlygas. Tėvai išeina į darbus. Ar vaikus siųsti pas močiutes, kurios yra rizikos grupėje?

Savivaldybėmis daugiau reikia pasitikėti ir leisti priimti sprendimus. Ypač susijusius su specialių poreikių vaikų ugdymu. Logopedo paslaugos, pavyzdžiui, individualizuotos: vienas mokytojas dirba su vienu vaiku – kur čia grėsmė laikantis saugos? Jeigu su vaiku nebus dirbama, įgyti kalbos įgūdžiai gali greitai išnykti.

Skubiai reikia atnaujinti ugdymą specialiosiose mokyklose. Tėvų skambučių sulaukiu. Viena mama kreipėsi, nes yra tiesiog neviltyje. Namuose trys vaikai, vienas iš jų – kūdikis, nuo kurio negali atsitraukti, kitas – aštuonmetis autistas, kuris reikalauja specialaus dėmesio, trečias – dešimtmetis moksleivis, kuris mokosi nuotoliniu būdu ir jam taip pat reikia padėti.

Mane stebina optimizmas ir neformalųjį ugdymą vykdyti nuotoliniu būdu. Krepšinio, futbolo neišmokysi žaisti nuotoliniu būdu. Tai gal neimituokim tų veiklų? Neleido savivaldybėms spręsti, kad neformaliojo ugdymo mokytojus dabar išleistume atostogauti, o vasarą, nuo rugpjūčio 1 dienos jie pradėtų neformaliojo ugdymo mokslo metus.

– Kaip vertinate Vyriausybės veiksmus ekonominei krizei įveikti?

– Sąrašas paramos priemonių atrodo gražiai, o kiek efektyvus, verslininkų reikia klausti. Man tik keistai skamba, kai verslininkams sakoma, jog „reikėjo užsiauginti lašinius“. Verslininkas kiekvieną eurą stengiasi leisti į apyvartą, sukti pinigus versle, o ne į stalčių dėti.

– Savivaldybių biudžetai neišvengiama mažės, ar jaučiate Vyriausybės paramą?

– Savivaldybės yra įspraustos į fiskalinės drausmės įstatymo rėmus, mes negalime daugiau skolintis, nei nustatyta. Vyriausybė pažadėjo skirti didžiosioms savivaldybėms 10 milijonų eurų, o mažosioms savivaldybėms – 30 milijonų eurų paskoloms imti. Padalijo, mums teko 400 tūkstančių eurų. Nė kokio projekto neįgyvendinsi – nieko.

Gerai, kad pati valstybė skolinasi. Tik verta prisiminti 2008–2009 metų krizės pamokas. Lenkija tada mažiausiai krizės buvo paliesta, drąsiai skolinosi milijardus iš Tarptautinio valiutos fondo ir investavo į viešą infrastruktūrą, į valstybinius objektus.

Ir mums dabar logiška būtų investuoti į viešo sektoriaus objektus. Mes, pavyzdžiui, skubame sporto rūmų baseiną statyti, projekto vertė 9 milijonai eurų. Vyriausybei įrodinėju, kad pastatyti galima per dvejus metus, o iš tų 9 milijonų eurų 2–3 milijonai grįžta valstybei per mokesčius nuo uždirbamų atlyginimų, pelno bei PVM.

Būtų logiška leisti savivaldybėms daugiau skolintis investicijoms. Ir ekonomikai pagelbėtume, ir infrastruktūrą savivaldybėse sukurtume. Bet nepasitiki savivaldybėmis, neva nemokame tvarkytis su finansiniais srautais, o jeigu būsime geri – išmes šiek tiek valstybės investicijų.

Europoje niekur nėra tokio apynasrio savivaldybėms, koks yra pas mus.

Per 2008–2009 metų krizę savivaldybėms nubraukė 30 procentų savarankiškų pajamų. Dabar, manau, neteksime mažiausia iki 10 procentų pajamų, o daugiausia gali būti ir iki 20 procentų.

– Kaip manote, kokie iš tos naujos krizės išeisime?

– Kinų kalboje žodis krizė susideda iš dviejų hieroglifų – baimės ir galimybių. Kiekviena krizė sėja baimes, bet atveria ir tam tikras galimybes.

Štai, sėkmingai mokyklos perėjo į nuotolinį mokymą. Jeigu kas sukurs nuotolinio mokymo platformas, nebereikės korepetitorių ir tiek mokytojų. Atsiranda naujas verslas ir naujos ugdymo galimybės.

Ilgai įrodinėjau Savivaldybės administracijai, matydamas eiles socialinių paslaugų skyriuose, kad reikia teikti daugiau internetinių paslaugų. Dabar antras mėnuo Savivaldybės durys uždarytos, o viskas sutvarkoma: ir pašalpos, ir kompensacijos.

Valstybei taip pat gera pamoka. Kai virusas užgriuvo, paaiškėjo, kad valstybės rezervas tuščias – nei kaukių, nei apsaugos priemonių. Kiek mobilizacijos planų prikurta, kiek tikslinių lėšų tam skirta, o nelaimė atėjo – visi pasimetę, nežino, nuo ko pradėti? O jeigu atominė nelaimė – kas būtų? Reikia išvadas pasidaryti.

Komentarai

Emilija     Sek, 2020-04-26 / 11:50
Koks švelnus pavadinimas. Vietoj to, kad pasakytų – atėjo pasaulio pabaiga, sako, kad atėjo krizė. Visos š. struktūros nebeveikia, o tai ir yra naujos galimybės... pradėti viską iš pradžių. Sukurti ne švietimo, o mokymosi sistemą, sukurti ne religija, o dieviškumo sistemą, sukurti ne veltėdžiavimo, o darbingumo sistemą. Tai tada tų ligoninių, tų bažnyčių, tų savivaldybių tokių kaip dabar nebereikėtų
Va, va..    Pir, 2020-04-27 / 07:08

In reply to by Emilija

Pasaulio pabaiga tai tavo religijai, kuri neturi nei atsakymų, nei pasiūlymų, tik bliauti. Štai prie ko veda tavo "aukščiausiasis protas" paskaičiuotas numeralogija.
Justas    Sek, 2020-04-26 / 16:51
drg. mitrofanov AKMENĖS raj. gyventojams jau išpūdrino smegenis ir dabar per laikraštį pūdrina smegenis ŠIAULIŲ apskrities gyventojams.Tai meras kartu su dir. lauciene kaip girti jūrininkai iššvaistė biudžeto lėšas ir tarsi ubagai atkišę rankas prašo pinigų iš nuskurdintų žmonių.
virgis    Sek, 2020-04-26 / 18:14
Taip mitrofanovas samprotauja lyg ateivis iš kitos planetos.Kaip žurnalistė nesupranto jo totalinio melo. Jis nenutuokia nei teisėjė,nei ekonomikoje SAVIVALDYBĖS UABAI TIES BANKROTO RIBA. RAJONE DIDŽIAUSĖ BEDARBYSTĖ LYGINANT SU KITAIS RAJONAIS.
bate    Sek, 2020-04-26 / 19:33
viskas teisingai. Mitrofanovas protingas žmogus. O bedarbystė šiame rajone visais laikais buvo didžiausia. Čia gi užkampis, o esami taip vadinami verslininkai, nors ir užsienio kapitalo įmonėse moka minimumą ar ten keliais eurais daugiau, kitas nė minimumo nemoka. Jaunimas nori greit ir daug uždirbti ir tapti turčiumi... Tikriausiai jau dirba medienos gamykla, kiek ten žmonės gauna? dar baldų atsidarys. Kiek tiems mokės? bus tų darbo vietų, bet už mizerį ar norės vietiniai dirbti. O kad nėra rezervo kaltos visos valdžios pradedant nuo pat 1990 metų, pirko šautuviukus nes "rusai puola", kad gali būti kitoks karas niekas negalvojo. Šuniuko bučiuotojas gyrėsi-Valstybė turi lašinukus, be baimės. Kur tie lašinukai?
ir dar    Sek, 2020-04-26 / 19:41
ir iš kur atsirado tiek bedarbių, ar jau čia bankrutavo verslai? kažkaip neteko girdėti. Matomai gudrūs tie verslininkai atleido žmones, tie dabar stovi biržoje, viskas baigsis, vėl visi bus priimti. O gal keliauninkai tie kuriuos valstybė parsivežė su visom ligom ir dabar gydo už mūsų mokesčių mokėtojų pinigus, susiregistravo darbo biržoje?
As    Sek, 2020-04-26 / 19:58
Kad visi tiek moketu kiek moka medienos gamykla-daug geriau gyventume. Sutartis is kart neterminuota,yra 3men.bandomasis,kurio metu mokamas1000e atlyginimas popieriuje,pasibaigus-1330popieriuje ir cia nepaleidus gamyklos. Prasidejus gamybai atlyginimai vel bus keliami.tad nenusisnekekit del atlyginimu. Palyginimui-Menciu kalcito ceche dirbantys pamainuose gaudavo 550e i rankas t.y.dar maziau negu banduomuoju laikotarpiu medienoje
???    Pir, 2020-04-27 / 16:27
Kažkiek tiesos yra. Bet juk įmonės per šį laikotarpį sutaupė: už šildymą,elektrą,vandenį ir t.t. Taigi ne viskas jau yra į minusą....
to ???    Pir, 2020-04-27 / 17:23
Kas kur sutaupė ? Šildymas, jau i baisu gaut sąskaitas.... O, merui, jam juokinga ir dzin....
Prašu palaikymo    Ant, 2020-04-28 / 09:30
paskatinta kun. br. Arūno Peškaičio OFM, straipsnyje http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-04-27-bukime-sveiki-ir-palaiminti/180010 prašau visų ir paskatinti ką tik pažįstame pasirašyti šią peticiją: https://www.change.org/p/lietuvos-respublikos-vyriausyb%C4%97-nedelsiant-reaguokime-%C4%AF-savi%C5%BEudyb%C4%97s-rizik%C4%85-ir-psichin%C4%97s-sveikatos-problemas-per-covid-19
Lillian Bradley    Ant, 2020-04-28 / 14:25
Sveiki visi, mačiau komentarų žmonių, kurie jau yra gavę paskolą iš „Anderson Loan Finance“. Nuoširdžiai maniau, kad tai sukčiai, ir tada nusprendžiau kreiptis remdamasis jų rekomendacijomis, nes man tikrai reikėjo paskolos. Prieš kelias dienas asmeninėje banko sąskaitoje patvirtinau 12 000,00 USD sumą, kurios paprašiau verslui su 2% palūkanų norma. Tai tikrai gera žinia ir mielai patariu visiems, kuriems reikalinga tikra paskola ir kurie yra labai tikri, kad grąžins paskolą, susisiekite su jais el. Paštu. (faksas) +1 315-329-6320. Jie gali jums paskolinti! Susisiekite su ponu Andersonu Paštas: andersonraymondloanfinance@gmail.com Telefonas: +1 315-329-6320 Apsilankykite biure adresu @ (68 Fremont Ave Penrose CO, 81240) ..
Susan Benson    Pen, 2020-05-15 / 10:41
Sveiki, ar jums reikia greitos paskolos? Aš esu Susan Benson, aš esu skolintoja, taip pat finansų konsultantė. Atsižvelgiant į ekonominį sąstingį, kurį išgyvena pasaulis dėl kylančios Koronos viruso ligos (COVID-19), daugybė žmonių susiduria su nesavalaikiais finansiniais iššūkiais. Kadangi mūsų įstaigoje yra grynųjų pinigų perteklius, mes siekiame pagreitinti pinigų cirkuliaciją, paskolindami klientus Europoje ir už jos ribų. Jei jums reikia skubios paskolos norint pradėti verslą, nusipirkite namą ar automobilį arba jums reikia paskolos dėl kitų asmeninių priežasčių? Noriu, kad susisiektumėte su mano įmone. Mes teikiame visų rūšių paskolas tiek užtikrintomis, tiek neužtikrintomis paskolomis. Jei skaitote tai ir žinote, kad jums reikalinga finansinė parama, galite tiesiog parašyti mums el. Paštu: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com arba pranešti man tiesiogiai „WhatsApp“ telefonu: +447903159998 ir akimirksniu gauti atsakymą. Esame išsami finansinių paslaugų įmonė ir esame įsipareigoję padėti jums pagerinti jūsų ilgalaikius ir trumpalaikius finansinius tikslus, nes jūsų finansinis stabilumas yra pagrindinis mūsų tikslas. Savybės ir nauda; * Patogumas - kreiptis dėl paskolos galite bet kur ir bet kada. * Lanksti suma - jūs nusprendžiate, kiek norite pasiskolinti. * Greitas tiesioginis finansavimas - gaukite paskolą per 24 valandas nuo jos patvirtinimo. * Lanksti 3,0% palūkanų norma. * Aukštos patvirtinimo normos * Jūs turite galimybę pasirinkti grąžinimo datą kas savaitę, mėnesį ar metus 1-30 metų laikotarpiui. * Paprasta internetinė programa. * Individualizuotos konsultacijos ir patirtis. * Nėra paslėptų mokesčių Daugeliui žmonių dėl tam tikrų priežasčių sunku gauti paskolą iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institutų. Jei jums tikrai reikia savo finansinių iššūkių sprendimo, tiesiog parašykite mano įmonei, mes padėsime jums gauti paskolą. Mes padėjome daugybei asmenų ir organizacijų, kurie visame pasaulyje susidūrė su finansiniais sunkumais. Kreipdamiesi su mumis, kreipiatės į patikimą įmonę, kuriai rūpi jūsų finansiniai poreikiai. Mums svarbiausias prioritetas yra jūsų finansinis stabilumas, o viso proceso metu būsite prižiūrimi. Norėdami gauti daugiau informacijos apie mūsų paskolos pasiūlymą, maloniai siųskite mums savo paskolos prašymą šiuo adresu: Paštas: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com ARBA; „WhatsApp“: +447903159998
Claudia Klein    Pen, 2020-06-05 / 00:53
Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas. Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje. Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą. Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys. Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia. Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | spotcapglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą. Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą.
Marguerite Jerome    Ant, 2020-06-23 / 03:00
Ar jums skubiai reikalinga finansinė pagalba? Ar esate verslo vyras, ar moteris? Ar jums reikia paskolos, kad galėtumėte sumokėti skolas ar sumokėti sąskaitas ar pradėti gražų verslą? Ar jums reikia pinigų savo projektui? Mes siūlome saugias ir užtikrintas paskolas bet kuriam suinteresuotam asmeniui bet kurioje pasaulio vietoje (fiziniams, verslo, nekilnojamojo turto ir juridiniams asmenims), kurių palūkanos yra 3%. Mes siūlome įvairias paskolų paslaugas tiek ilgalaikes, tiek trumpalaikes paskolas. * Asmeninės paskolos (užtikrintos ir neužtikrintos) * Verslo paskolos (užtikrintos ir neužtikrintos) * Skolų konsolidavimas ir daugelis kitų. Jūs turite 100% garantiją, kad paskolą gausite pasibaigus šiai paskolos operacijai. Jei susidomėjote, susisiekite su mumis dabar ir pradėkite paskolos operaciją. Kontaktinis el. Paštas: nubankfinancialservices@gmail.com Kontaktinis numeris: +33758309625 („WhatsApp“) Ačiū
Larry Fox    Sek, 2020-06-28 / 21:18
Sveiki atvykę į 24 valandų paskolos tarnybą. Mūsų įmonė užsiima finansavimu (paskolos, kapitalas, finansavimas, investicijos), mes suteikiame paskolas su 3% palūkanų norma. Mes suteikiame paskolas visame pasaulyje su suprantamomis sąlygomis. Mes siūlome paskolas rimtai mąstantiems asmenims ir įmonėms. Mūsų įmonė (24 valandų paskolų tarnyba) ieško projektų, kuriuose galėtų investuoti didžiulius grynuosius pinigus, kurie gali būti ilgalaikiai ir (arba) trumpalaikiai projektai, tačiau su dideliais dividendais. Ar jūs ieškote investuotojo savo projektui? Ar pažįsti ką nors, kas ieško investuotojo į savo projektą? ar reikalingi tarptautiniai partneriai mega projektams / sutartims? Pvz. Ar esate finansų konsultantas klientui, kuriam reikia verslo, projektų ir investicijų paskolų? Jūs taip pat galite nukreipti mus į savo klientą ir mes jums pasiūlysime paskolas, už kuriuos gausite 15% komisinio mokesčio už paskolos sandorį ... Prašau parašykite man apie galimą verslo bendradarbiavimą, nes esame atviri diskusijoms. Laukiu jūsų galimo bendradarbiavimo. Susisiekite su mumis šiandien, jei jus domina mūsų pasiūlymai. Svetainė: 24hourservce.com Kontaktinis el. Paštas: larryfox2017@hotmail.com „WhatsApp“: +447451283532
Claudia Klein    Ant, 2020-07-07 / 15:17
Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotlight“ pasaulines paskolų paslaugas. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas. Ar jums labai reikia finansinės paramos? Ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje. Mes siūlome visų rūšių paskolų paslaugas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą. Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys. Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia. Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Dėl klausimų / klausimų? - Siųsti el. Laišką į | spotlightglobalservices@gmail.com | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą. Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų. Tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą. Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.