Koronavirusas: protrūkio Kaune kol kas neįtraukė į statistiką

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Per pastarąją parą užfiksuoti 21 naujas koronaviruso atvejis. Dar prieš keliolika minučių nuspręsta neįtraukti vakarykščių 14 naujų atvejų vienoje Kauno transporto įmonėje, tačiau apsigalvota.
Šiandien patvirtinti 7 nauji koronaviruso atvejai, bendras koronavirusu užsikrėtusių asmenų skaičius siekia 1 882. Vakar vienoje Kauno transporto įmonėje užfiksuota dar 14 naujų atvejų tačiau jie į oficialią statistiką pateks rytoj.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė NVSC surengtoje konferencijoje informavo, kad iš oficialių naujų atvejų penki įvežtiniai.

Naujausi 14 atvejų iš Kauno dėl techninių kliūčių bus įtraukti į rytoj skelbiamą statistiką. R. Lingienė teigė, kad 31 didelį sąlytį turėjęs asmuo taip pat izoliuoti, o apie 200 įmonių darbuotojų yra testuojami.

ELTA primena, kad, vienoje Kauno transporto įmonėje vakar registravus koronaviruso protrūkį, šiuo metu žinoma apie 18 koronaviruso infekcija (COVID-19) užsikrėtusių asmenų. Visi minėti asmenys atvyko iš Uzbekistano. Pirminiais duomenimis, jie liepos pradžioje atvyko įsidarbinti į tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę. Šiuo metu visi užsikrėtę asmenys izoliuoti, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. 

Laikomasi nuomonės, kad darbuotojai iš Uzbekijos jau atvyko užsikrėtę koronavirusu. 

NVSC specialistai taip pat aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis.

Šiuo metu serga 209 asmenys, nuo koronaviruso mirė 79 asmenys, dar 12 COVID-19 užsikrėtusių asmenų mirė dėl kitų priežasčių. Šalyje pasveiko 1 582 žmonės, o šiuo metu izoliacijoje yra 127 asmenys.