Koronavirusas: 30 naujų atvejų ir dar viena mirtis

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Šiaulių apskrityje situaciją per pastarąją parą nepasikeitė. Vis dar fiksuojama 14 aktyvių ligos atvejų: 9 – Šiaulių mieste, 2 – Akmenės rajone, po vieną – Šiaulių, Radviliškio, Pakruojo rajonuose.
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 30 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 16 iš jų registruota Kauno, 12 – Vilniaus apskrityse. Dar 2 atvejai patvirtinti Utenos apskrities gyventojams, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 27 žmonės, 2 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą Kaune registruotas 1 įvežtinis atvejis – COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, iš Uzbekistano atvykusiam dirbti į Kaune veikiančią logistikos įmonę.

14 atvejų siejami su židiniais

Trys atvejai, nustatyti praėjusią parą, siejami su protrūkiu Kaune veikiančiame grožio salone, apie su kuriuo susijusius atvejus NVSC pranešė anksčiau. Visi asmenys jautė koronavirusui būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu siejama 11 COVID-19 ligos atvejų, įskaitant patvirtintus penktadienį. Vertinama, kad liga šiame grožio salone išplito nuo darbuotojo, kontaktavusio su užsikrėtusiuoju, kurio susirgimo aplinkybės siejamos su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje.

Dar trys penktadienį registruoti atvejai yra siejami su protrūkiu Akademinėje kredito unijoje Kaune. Šiuo metu su židiniu iš viso siejami 8 susirgimai. NVSC primena, kad, kaip užsikrėtė pirmasis žmogus, šiuo metu vis dar nėra aišku, tačiau kaip viena iš prielaidų nurodomas asmens apsilankymas restorane.

Taip pat du nauji atvejai siejami su Kaune, Pilies g. 12, veikiančiu restoranu. Čia COVID-19 liga patvirtinta dviem darbuotojams. Atvejai simptominiai. Kaip užsikrėtė pirmasis asmuo, šiuo metu dar nenustatyta.

Vilniuje penktadienį registruoti du atvejai, siejami su židiniu elektroninę prekybą vykdančioje įmonėje. COVID-19 liga patvirtinta dviem darbuotojams, abu jie jautė koronavirusui būdingus simptomus. Šiuo metu šiame židinyje registruoti 4 infekcijos atvejai.

Du atvejai, nustatyti Lietuvoje praėjusią parą, siejami su populiariomis laisvalaikio vietomis: dar vienas atvejis Vilniuje siejamas su sostinės senamiestyje veikiančiu baru (iš viso skaičiuojama 10 susijusių COVID-19 ligos atvejų), Kaune – su laisvalaikio erdve senamiestyje (Rotušės a. 20, Kaunas), tai 55-asis susijęs atvejis.

Dar vienas naujas atvejis Vilniuje yra siejamas choru, apie su kuriuo susijusius atvejus NVSC pranešė anksčiau. Asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Tai 4-asis susijęs atvejis.

Taip pat vienas atvejis, registruotas Utenos apskrityje, yra vertinamas kaip šeiminis protrūkis. Su šiuo židiniu iš viso siejami penki atvejai.

13 žmonių – po kontakto, du atvejai – neaiškūs

Be to, nustatyta, kad 13 žmonių – šeši Kauno ir septyni Vilniaus apskrityse – užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 2 asmenys Vilniaus ir Utenos apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.

Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Lietuvoje – 84-oji mirtis

NVSC praneša, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 84-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų.

COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta rugpjūčio 20 d. Nustatyta, kad mirusysis užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2594 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 731 asmuo, 1766 – pasveiko.