Kelmėje - antrasis koronaviruso atvejis

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Įprastas pirštines pakeitė vienkartinės.
Šeštadienį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Kelmės skyrius gavo pranešimą apie dar vieną koronavirusu užsikrėtusį žmogų.
Prieš kelias savaites Covid – 19 buvo nustatytas iš užsienio grįžusiam žmogui. Jis jau pasveiko. Antrasis koronaviruso atvejis – taip pat įvežtinis.

Parvyko iš užsienio

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Kelmės skyriaus vedėja Alma Mackevičienė, Covid –19 užsikrėtęs vyras nejautė jokių simptomų. Jis su žmona balandžio 6 –ąją savo automobiliu parvyko iš Jungtinės Karalystės. Į Lietuvą pateko per Kylio jūrų uostą. Keltu parplaukė į Klaipėdą. Čia kaip ir visiems parvykusiems buvo paimtas mėginys dėl koronaviruso.

Dar uoste parvykėliai buvo supažindinti su privalomo karantinavimosi taisyklėmis. Savo parašais patvirtino, kad jų laikysis. Todėl parvykę į Kelmės rajoną apsigyveno kaime, tuščioje sodyboje. Maistą jiems atneša ir padeda ant pro namus einančio keliuko mama.

Daugiau kaip dešimt dienų iš Jungtinės Karalystės pargrįžusi pora laukė atsakymo iš laboratorijos. Tačiau dėl didelės darbų apimties tyrimas šiek tiek užtruko.
Praėjusį šeštadienį gautas pranešimas, jog vyro mėginys – parodė, jog jis užsikrėtęs Covid – 19. Žmonai užkratas nenustatytas. Abu sutuoktiniai pagal amžių nepriklauso rizikos grupei.

Pirmasis užsikrėtęs jau pasveiko

Kadangi nuo grįžimo jau praėjo 14 dienų, vyrui bus pakartotinai paimtas mėginys, kuris galbūt parodys, jog jis jau pasveiko.

Pasveiko ir anksčiau iš užsienio grįžęs koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Jam po 14 dienų pakartotinai paimti du mėginiai buvo neigiami. Pirmasis užsikrėtęs Kelmės rajono gyventojas taip pat nejautė ryškių ligos simptomų. Tik grįžtant iš užsienio namo trumpam buvo ištiktas šaltkrėčio. Vėliau jokių simptomų nejautė. Sveikata buvo normali visą tą laiką, kol buvo paimtas pakartotinis mėginys.

„Galime pasidžiaugti, kad gyvename Lietuvoje, kur situacija dėl koronaviruso puikiai valdoma, židiniai greitai užgniaužiami, -- sakė A. Mackevičienė. – Gerai, kad virusas kol kas neišplito ir Kelmės rajone. Nemirė nė vienas žmogus. Dauguma gyventojų, tarp jų ir užsikrėtusieji, laikosi taisyklių, saugo aplinkinius ir save. Žmonės – gana aukšto sąmoningumo lygio.“

Bus testuojami medikai ir socialinių įstaigų darbuotojai

Kaip informavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, vadovaujantis Sveikatos ministro įsakymu,  pradedami testuoti rajono gydymo ir socialinių įstaigų darbuotojai. Dėl koronaviruso mėginiai bus imami kas savaitę.

Tam Kelmės rajone parengta dešimties medikų komanda. Jie baigė Vilniuje surengtus kursus. Tad turės teisę imti mėginius iš darbuotojų ir pristatyti juos į laboratoriją tyrimams.

Kelmėje yra ligoninė, Pirminės sveikatos priežiūros centras, Bendrosios praktikos gydytojų centras, Psichikos sveikatos centras, Kražių ir Šaukėnų ambulatorijos, Liolių socialinės globos namai, Paprūdžių grupinio gyvenimo namai, Aukštelkės socialinės globos namams priklausantis Kelmės filialas, kurio gyventojai įsikūrę nedidelėmis grupėmis.

Savivaldybės administracijos darbuotojai lankėsi socialinės globos įstaigose, norėdami įsitikinti, kaip sekasi laikytis karantino, ar pakanka apsaugos priemonių. Nusiskundimų nesulaukta.
 

Komentarai

Paradas tęsiasi     Tre, 2020-04-22 / 08:15
Piro pergalė, daug daugiau paaukot teko dėl sudarytų karantino sąlygų nei dėl pačios ligos. Taip, koronas neišplito, bet pamatysit, kas dėsis ligoninėse ir pas dantistus, po karantino. Į visas kitas sveikatos problemas dabar numojama ranka vardan korono, bet tos problemos niekur nedings, o kaupsis ir ūmės, kai kuriem iki tokio lygio, kad teks prisijungt prie korono mirčių statistikos nors juo ir nesirgo. O kitos, už sveikatą neatsakingos įstaigos, taip pat karantino metu tik šluoja problemas po kilimu, bet jų visvien reiks imtis po jo. Taip, kad ar tikrai verta aukot tiek ir daugiau, dėl ligos kuri kažkodėl pasiima tik viena koja grabe stovinčius, kuriems ir be korono gal pora savaičių buvo likę, o šit kitiem ji apibūdinama kaip besimptomė ir net būtų nepastebėta jeigu nepasakytų, kad TU sergi.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.