Kas savaitę – du kartus daugiau naujų COVID-19 atvejų: židinys įsižiebė ir abiturientų išleistuvėse

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Vakcinavimo apimtys auga.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vyresnioji patarėja Loreta Stirblienė spaudos konferencijoje konstatavo, kad kiekvieną savaitę užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius Šiaulių apskrityje padvigubėja. Per praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje nustatyta dar 20 koronaviruso Deltos atmainos atvejų ir du nauji židiniai. Vieną židinį įžiebė išleistuves šventę abiturientai.

Daugėja koronavirusu užsikrėtusiųjų renginiuose

Grėsmingas COVID-19 židinys įsiplieskė po Didždvario gimnazijos abiturientų išleistuvių. Anot patarėjos, kai kurie asmenys į išleistuvių šventę atėjo jau jausdami klinikinius COVID-19 simptomus. Serga ir jų šeimos nariai, dalyvavę pobūvyje. Ištyrus darbuotojus, paaiškėjo, kad du iš jų taip pat užsikrėtė koronavirusu. Iš viso su šiuo židiniu siejami 33 užsikrėtimo atvejai.

Du židiniai nustatyti valstybinėse įstaigose – Nacionalinės žemės tarnybos Šiaulių skyriuje COVID-19 susirgo 11 žmonių, o Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmuose – 2.

Praėjusią savaitę nustatyta 20 Delta atmainų: 15 – Šiauliuose, 5 – Šiaulių rajone. Iš viso apskrityje užregistruoti 47 šios pavojingos mutacijos atvejai.

Padaugėjo ir įvežtinių koronaviruso atvejų: 1 COVID-19 sergantis asmuo įvažiavo iš Ukrainos, 3 – iš Italijos, 2 – iš Vokietijos, 1 – iš Danijos.

Statistikos departamento pirmadienio duomenimis, sergamumas COVID-19 Šiauliuose pasiekė 172 atvejus per dvi savaites 100 tūkstančių gyventojų, kai šalies vidurkis – 123 atvejai. Didžiausia dalis – per 44 procentai – nežino kur užsikrėtė šia infekcine liga. L. Stirblienė pastebėjo, kad ženkliai padaugėjo asmenų, koronavirusu užsikrėtusių renginiuose. Tokių užsikrėtimų dalis siekia 18,5 procento.

Pasiskiepyti bus galima specialiame autobuse

Augantis koronavirusio atvejų skaičius siejamas su vangia vakcinacija, tačiau Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius sako, kad pastarąja savaitę vakcinavimo apimtys gerokai išaugo. Paskiepyti 4129 miesto gyventojai, iš kurių beveik 2900 gavo pirmąją vakcinos dozę. Iš viso skiepijosi 49,1 miesto gyventojų. Pavaduotojas išaugusius skiepų skaičius sieja su Vyriausybės nutarimu dėl privalomo testavimosi kai kurių profesijų atstovams.

Nors prailgintas mobiliojo punkto darbo laikas – po 2 medikų grupes dirba 9 valandas – profilaktiniam testui atlikti šią savaitę jau nebėra vietų. Per savaitę čia iš viso atlikta beveik 2500 tyrimų, iš kurių 1,9 procento buvo teigiami.

Kadangi dalis žmonių, užuot kas 10 dienų atlikinėję testus, nusprendė skiepytis, išaugo vakcinos poreikis. Itin aktyviai skiepijasi 16–64 metų gyventojai. Ėmė trūkti medikų pajėgumų testavimo apimtims didinti. Savivaldybė paprašė pagalbos Respublikinės Šiaulių ligoninės ir apskrities rajonų savivaldybių.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas informavo, kad periodiškai testuotis teks ir maždaug 50 Savivaldybės administracijos darbuotojų. Kol sulauks savo eilės testui atlikti, jie dirbs nuotoliniu būdu.

Šią savaitę miestą turėtų pasiekti 7370 dozių vakcinos. Didžiausią dalį – beveik 4 tūkstančius – sudarys „Pfizer“ gamintojo vakcina. Šią savaitę miestas turėtų gauti 2700 dozių ir labiausiai pageidaujamos „Janssen“ vakcinos, kuria pakanka skiepytis tik vieną kartą. Dar 2220 „Astra Zeneca“ ir „Pfizer“ gamintojų vakcinų dozių liko nuo praėjusios savaitės. Pavaduotojas mano, kad greičiausiai visas šis vakcinos kiekis bus panaudotas.

V. Urbonavičius šią savaitę žada miestiečiams dar vieną naujovę – skiepų autobusą. Jau penktadienį nuo 14 iki 17 valandos šis autobusas stovės prie Medelyno seniūnijos, o šeštadienį – prie prekybos centro „Bruklinas“. Autobuse be išankstinės registracijos bus galima pasiskiepyti „Janssen“ vakcina.

Gyventojai skiepijami ne tik abejose miesto poliklinikose, Rėkyvos ambulatorijoje, vakcinavimo centre Šiaulių arenoje, bet ir prekybos centruose „Bruklinas“, „Akropolis“, „Saulės miestas“. Darbo valandos skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje. Pasiskiepyti galima tiek iš anksto užsiregistravus, tiek ir be registracijos, tik skirtingais laikais.