Karantinas Joniškyje keičia įprastą tvarką

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Lietuvos pašto Joniškio skyrius klientų iš karto įleidžia tiek, kiek yra aptarnavimo vietų, kiti laukia už durų.
Joniškyje, kaip ir visoje Lietuvoje, karantino sąlygomis dauguma įstaigų dirba už uždarų durų arba nuotoliniu būdu, aptarnavimas keliasi į elektroninę erdvę. Medikai ruošiasi ligonių antplūdžiui. Tik tie, kas negali aptarnauti klientų per atstumą, kaip autobusų parko vairuotojai, pardavėjai, vaistininkai skuba į savo darbo vietas. Tačiau jų paslaugų taip pat sumažėjo.

Joniškio ligoninėje iki kovo pabaigos nebus atliekamos planinės asmens priežiūros paslaugo ir guldomi tik sunkūs ligoniai. Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus medikai taip pat atšaukė planinius dienos chirurgijos, echioskopijos tyrimus.

Ruošamasi susirgimų antplūdžiui, tad per šią savaitę bus atlaisvinti ir paruošti du skyriai trečiame ir ketvirtame aukštuose sunkiems ligoniams iš kitų apskrities ligoninių. Lovų minėtuose skyriuose bus 51. Visos palatos turi tiekiamą deguonį, ligoninėje yra šeši aparatai plaučiams vėdinti.

Kol kas dalis medikų išleisti atostogų, kol nėra tokio didelio pajėgų poreikio.

Savivaldybė užrakinta, prie durų pakabinti lapeliai su informacija, kur kreiptis telefonu arba elektorininiu paštu. Prie įėjimo pastatytas stalas su prašymų formomis, kabo pašo dėžutė, kur gyventojai gali sudėti savo prašymus, pranešimus ir kitą informaciją.

Lietuvos pašto Joniškio skyrius klientų iš karto įleidžia tiek, kiek yra aptarnavimo vietų, kiti laukia už durų. Tokia pat situacija buvo ir vienoje miesto vaistinių, kur mažiau erdvės.

Šalyje paskelbus karantiną buvo informuota, kad retinami viešojo susisiekimo transporto – tarpmiestinių autobusų, traukinių – maršrutai. Joniškio autobusų parko autobusai nuo pirmadienio, kovo 16–osios, važiuoja mokinių atostogų grafiku. Iš turimų 25 maršrutų kursuoja 11. Toks grafikas kol kas ir išliks, o toliau bus stebima, analizuojama, kiek važiuoja keleivių, – ar tuščia, ar vos vienas du, ar daugiau.

Neatmetama galimybė, kad keičiantis padėčiai dar vienas kitas maršrutas gali būti suretintas ar laikinai nuimtas, kol baigsis karantinas. Pavyzdžiui, į Šiaulius vyksta net septyni Joniškio autobusai per dieną, galbūt iš jų kai kurie pasirodys esantys laikinai nereikalingi.

Pirmadienį pasklebta, kad nuo kovo 17 iki kovo 30 dienos sustabdomas 15 valandą 10 minučių išvykstantis maršrutas „Joniškis–Kaunas“.

„Visai nevažiuoti mes negalime, nepaliksi žmonių be susisiekimo. Vairuotojams išdalintos pirštinės, dezinfekcinis skystis, kuriuo autobusai valomi du kartus per dieną, iškart grįžus po reiso. Skysčio turime pakankamai kuriam laikui. Dirbtuvių darbuotojams pasakyta stebėti, kad nepritrūktų, ieškotų papildyti atsargas. Taip, vairuotojai bilietus pardavinės kaip ir anksčiau, patys juos atspausdindami aparatu ir atsiskaitoma bus grynaisiais. Atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis techninių galimybių mes neturime ir dabar to tikrai negalėsime pakeisti“, – paklaustas, kaip karantino sąlygomis dirbs keleivių vežėjai, pasakojo Joniškio autobusų parko direktorius Algirdas Lataitis.

Direktorius nelinksmai juokavo, kad dar nėra tokios didelės technologinės pažangos, jog autobusų vairuotojai galėtų per atstumą vairuoti arba autotransportas pats užprogramuotas važiuotų, tad visi dirbs tiesiogiai, išskyrus porą administracijos darbuotojų, kurių darbas susijęs su dokumentais ir galimas atlikti internetu bei telefonu.